MB130 Anakart için Açılabilir Özellikler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Abi ayıp ettin şimdi, önce ekranı kırmaya özen göster ?
YouTube de LED bar değişim videolarım var ya onları baz alabilirsin. Tezgahı güzel boşalt ve yatır üstüne arka kapağı sok, sonra tcon üzerinden flexleri ayır on citada bulunan alıcı gözü vs karttan ayır, sonra on çıtayı tutan vida vsrmi kontrol et bazı modellerde vidalı oluyor yoksa centiklerini dikkatlice ayır , ön çerçeveyi alınca cell karşında eğer vakum yoksa çok cof şerit filme sahip ve küçük ekransa coftanda tutarak hafif kaldırıp en alttan çello tutarak kaldır. Eğer az Flex kablo varsa yanlardan hafif kaldırıp yine alttan tutarak kaldırabilirsin. Bı önemli husus bazen cellin altındaki citada süngerimsi bant var buna yapışıyor eğer böyle bir durum varsa asılma! Önce fon makinesi ile ısıt yumuşasin öyle çıkar.

Senin yapamayacağın bir iş değil. Çok nazik davranma , sakınan göze çöp batar hesabı oluyor ben biraz hard davranıyorum ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
ben sorumu acayim o zaman,zaten ekran degistiriyorum onda sorun yok.Benim ögrenmek istedigim Model veya marka farkliligi olan tv lerde opencell degisiminde nelere dikkat etmem gerek.Panel diger ekipmanlar gibi degil riske girmek istemedigim icin soruyorum..Sony xd8005 sony xg8096 ya taksam veya ayni ebat ve özellikteki opencel i baska markaya takabilirmiyim takilirsa nelere dikkat edilmeli?Sony xd8005 opencel var

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Abi ayıp ettin şimdi, önce ekranı kırmaya özen göster ?
YouTube de LED bar değişim videolarım var ya onları baz alabilirsin. Tezgahı güzel boşalt ve yatır üstüne arka kapağı sok, sonra tcon üzerinden flexleri ayır on citada bulunan alıcı gözü vs karttan ayır, sonra on çıtayı tutan vida vsrmi kontrol et bazı modellerde vidalı oluyor yoksa centiklerini dikkatlice ayır , ön çerçeveyi alınca cell karşında eğer vakum yoksa çok cof şerit filme sahip ve küçük ekransa coftanda tutarak hafif kaldırıp en alttan çello tutarak kaldır. Eğer az Flex kablo varsa yanlardan hafif kaldırıp yine alttan tutarak kaldırabilirsin. Bı önemli husus bazen cellin altındaki citada süngerimsi bant var buna yapışıyor eğer böyle bir durum varsa asılma! Önce fon makinesi ile ısıt yumuşasin öyle çıkar.

Senin yapamayacağın bir iş değil. Çok nazik davranma , sakınan göze çöp batar hesabı oluyor ben biraz hard davranıyorum ?
bu kadar yazmaya uğraşacağına video linki verseydin fiko :haha1 :haha1

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
ben sorumu acayim o zaman,zaten ekran degistiriyorum onda sorun yok.Benim ögrenmek istedigim Model veya marka farkliligi olan tv lerde opencell degisiminde nelere dikkat etmem gerek.Panel diger ekipmanlar gibi degil riske girmek istemedigim icin soruyorum..Sony xd8005 sony xg8096 ya taksam veya ayni ebat ve özellikteki opencel i baska markaya takabilirmiyim takilirsa nelere dikkat edilmeli?Sony xd8005 opencel var
Hmm o beni aşar A Adem Helvacı o konulara girer uzmanlik alanı .
Ben slot girişi ve voltaj uygunluğu uyuyorsa denemekten çekinmiyorum?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Kesinlikle biliyorum ve eminim :)
Hanıma okuttum ilk mesajını ,bana "alo köydeki tv çalınmasaydı(43'' mb97),onu mutfağa koyardın,mutfaktaki(32'' mb96) ile oynardın" dedi.Yani şunu demek istediğinden adım gibi eminim : "alo tv ucuz bir şey değil,ya tvye bir şey olursa ,ne yaparız" :)
Neden adım gibi eminim ,dün (05-11-2020) metro markete gittik ,orada tv fiyatlarını görünce "bune yaa,alo , bizim mutfaktaki tv kaç lira olmuş böyle" dedi sesli olarak :)

ben size ticari tarafini göstermeye calisiyorum, siz kullanma boyutu ile ilgileniyorsunuz :)
Resim paylasacagim ama umarim yanlis anlamazsiniz ,ticari tarafini da düsünürsünüz belki diye paylasiyorum

20201206_020942175e6b0ca9b266d6.jpg
Anladım zaten olayı , nerede test edeceğim kartları :)
Burada 2.ci el tv almak ,deveye hendek atlatmak gibi ,sanırsın ki yeni tv satılıyor ,bizim tvye kartlar uyarsa ,takıp elden çıkartıp başka tv alıp ... böyle gidecek olay yani , doğru anlamış mıyım :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri