MB 96 internete bağlanma sorunu.

K Çevrimdışı

kral_37

Yeni Üye
17 Mar 2019
7
37
Herkese merhaba bu mb96 belası demek istiyorum (herşeyi sıkıntı çünkü) başım dertte. Hafta içinde full yazılım yüklerken anakartı uçurdum ve serviste 400 tl ye anakartı değiştirttim galiba kazıklandım neyse önceki anakart var iken kablolu olarak çok rahat internete girebiliyordum ve versiyon 3.7.6 f idi. Anakart değiştikten sonra servise son yazılıma güncellemelerini söyledim 3.7.6 y oldu ve eve getirip bağladım herşey tamam ancak ethernet ile internete girmeye çalıştığımda yanlış ip alıyor çok araştırdım sorun modem kaynaklı olabileceği söylendi ancak aynı kabloya pc yi bağladığımda internet geliyor. Kablosuz zaten internete girse bile çok zayıf kalıyor. Bilenlerden yardımcı olmaları hususunda rica ediyorum. Son olarak 2016 yılında vesteldriver.com dan bu tv nin seri nosuna uygun 3.7.6 f dosyaları var eski yazılıma geri dönebilirmiyim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Elindeki yazılım full ise dönersin ,ama hatırladığım kadarı ile yeni yazılımlarda kablo internette sıkıntı olduğu yazılmıştı ,konular arasında mutlaka bulunur,bendeki kart da mb96 ve kablo bağlı ,fakat tv mutfakta ve gecenin bu saatinde açmayayım çünkü ses büyük ihtimalle yüksektir,gece çok yankı yapar,sonra hanımdan fırça yemeyeyim :)
Fakat şunu da belirteyim, bendeki sürümde youtube girilmiyor :ok

K Çevrimdışı

kral_37

Yeni Üye
17 Mar 2019
7
37
Elindeki yazılım full ise dönersin ,ama hatırladığım kadarı ile yeni yazılımlarda kablo internette sıkıntı olduğu yazılmıştı ,konular arasında mutlaka bulunur,bendeki kart da mb96 ve kablo bağlı ,fakat tv mutfakta ve gecenin bu saatinde açmayayım çünkü ses büyük ihtimalle yüksektir,gece çok yankı yapar,sonra hanımdan fırça yemeyeyim :)
Fakat şunu da belirteyim, bendeki sürümde youtube girilmiyor :ok
Cevabınız için çok teşekkürler. Youtube umrumda değil ip tv için kullanıyorum birde elimdeki yazılımın full olduğunu nasıl anlayabilirim menü4725 ile müsaade vermiyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Cevabınız için çok teşekkürler. Youtube umrumda değil ip tv için kullanıyorum birde elimdeki yazılımın full olduğunu nasıl anlayabilirim menü4725 ile müsaade vermiyor.
Rica ederim ,zip veya rar içinde 3 dosya olur ,o zaman full denir yazılım,şayet 1 dosya varsa core olur :ok

foruma28.png

K Çevrimdışı

kral_37

Yeni Üye
17 Mar 2019
7
37
Rica ederim ,zip veya rar içinde 3 dosya olur ,o zaman full denir yazılım,şayet 1 dosya varsa core olur :ok

foruma28.png
3 tane var fişi çekip ok a basılı yüklüyoruz değilmi.En son yaptığımda anakart gitti de :) Anakart tabiki şu an da elimde olan yazılımdan gitmedi bu yazılımı 2016 da indirip kurmuştum bu cihaza ama korkuyorum genede

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
3 tane var fişi çekip ok a basılı yüklüyoruz değilmi.En son yaptığımda anakart gitti de :))
Oooo,sorunun cevabı "evet" ama ben şahsen riske girmek istemem doğrusu,sonra "abi sen yükle dedin yükledim bu hale geldi" demeyesin :)
Ne yaptın da kart gitti acaba ,o kadar çok yazılım yükledim ki tvlere ,daha tık demedi hiç birisi :)
Yükleme bitene tv açılana kadar beklemelisin,elektrik kesilmeyecek(önemli),gerisi çorap söküğü gibi geliyor zaten :ok

K Çevrimdışı

kral_37

Yeni Üye
17 Mar 2019
7
37
Oooo,sorunun cevabı "evet" ama ben şahsen riske girmek istemem doğrusu,sonra "abi sen yükle dedin yükledim bu hale geldi" demeyesin :)
Ne yaptın da kart gitti acaba ,o kadar çok yazılım yükledim ki tvlere ,daha tık demedi hiç birisi :)
Yükleme bitene tv açılana kadar beklemelisin,elektrik kesilmeyecek(önemli),gerisi çorap söküğü gibi geliyor zaten :ok
Valla üstadım MB96 ya yazılım yüklemeyin uyarılarına rağmen ekran yansıtmayı çalıştıramadığım için yükseltmek istedim istemez olaydım sonra forumdan bir dosya buldum MB 96 ile ilgili neyse indirdim (ama sen şimdi 5 dk diyince işgillendim ben acelemi ettimki) full yükleme başladı hızlı hızlı yandı söndü ışık biraz bekledim tık yok açma kapama tuşuna falan bastım galiba tam hatırlamıyorum ekran gelmedi, ama stand by ışığı da sönmedi açma kapamaya basınca ekra açılır gibi olup açılmıyodu o panikle ben bi kere daha yüklemeye çalıştım galiba sonradan temelli gitti stand by ışığı bile yanmaz oldu. servise gittim gerisi malum. ama kartı çıkma ucuza bulunuyomuş galiba oradan kazık yedim içime sinmedi tv yi satmak için letgoya koydum 1150 tl veriyolar satsam 3 000 daha borca gircem satmasam ip siz sıkıntı yazılımı yüklemekte kararsızım bilemedim ne yapacam. kafanızı şişirdim gece gece

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Valla üstadım MB96 ya yazılım yüklemeyin uyarılarına rağmen ekran yansıtmayı çalıştıramadığım için yükseltmek istedim istemez olaydım sonra forumdan bir dosya buldum MB 96 ile ilgili neyse indirdim (ama sen şimdi 5 dk diyince işgillendim ben acelemi ettimki) full yükleme başladı hızlı hızlı yandı söndü ışık biraz bekledim tık yok açma kapama tuşuna falan bastım galiba tam hatırlamıyorum ekran gelmedi, ama stand by ışığı da sönmedi açma kapamaya basınca ekra açılır gibi olup açılmıyodu o panikle ben bi kere daha yüklemeye çalıştım galiba sonradan temelli gitti stand by ışığı bile yanmaz oldu. servise gittim gerisi malum. ama kartı çıkma ucuza bulunuyomuş galiba oradan kazık yedim içime sinmedi tv yi satmak için letgoya koydum 1150 tl veriyolar satsam 3 000 daha borca gircem satmasam ip siz sıkıntı yazılımı yüklemekte kararsızım bilemedim ne yapacam. kafanızı şişirdim gece gece
Yok estağfurullah ,kafam şişmez ,ama yazılımı karttaki seri numarasına göre bulup-yüklemelisin.Ayrıca bu kart usb seçer,fakat elindeki eski yazılım full ise sanrım yüklenir ,yine de temkinli olmalı,gerçi 5 dakika demedim ama acele etmemeli,çünkü önce siyah ekranda kalıyor ,sonradan açılıyor ,yüklenen yazılımı partisyonlara tekrar yüklüyor tv.
Yazılım yüklemek her zaman risklidir ,bence hiç uğraşma ,al bir tane android box rahat et :)
Bu arada bana müsade ,uykum geldi iyice :) iyi geceler diliyorum :ok

K Çevrimdışı

kral_37

Yeni Üye
17 Mar 2019
7
37
üstadım güncellemeyi yaptım Allaha şükür çalıştı. sağolasın sayende gaza geldim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yok estağfurullah ,kafam şişmez ,ama yazılımı karttaki seri numarasına göre bulup-yüklemelisin.Ayrıca bu kart usb seçer,fakat elindeki eski yazılım full ise sanrım yüklenir ,yine de temkinli olmalı,gerçi 5 dakika demedim ama acele etmemeli,çünkü önce siyah ekranda kalıyor ,sonradan açılıyor ,yüklenen yazılımı partisyonlara tekrar yüklüyor tv.
Yazılım yüklemek her zaman risklidir ,bence hiç uğraşma ,al bir tane android box rahat et :)
Bu arada bana müsade ,uykum geldi iyice :) iyi geceler diliyorum :ok
üstadım güncellemeyi yaptım Allaha şükür çalıştı. sağolasın sayende gaza geldim

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

muratavsar 

Aktif Üye
11 Ara 2022
85
53
Vestel 42fa7200 mb96 wifi li olan anakartli televizyonda kablosuz erişim etkin olmuyor yazilim attım düzelmedi yardımcı olurmusunuz

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
En son bu core yazılımı attım hala etkin degil

Kablolu bağlantı etkin yapılabiliyor fakat kablosuz ag etkin olmuyor

@muratavsar, teraspy teraspy

M muratavsar, By_Trol By_Trol
ALwuhusH ALwuhusH YouTube için güncelleme yazılımı linkte
Kablolu ve kablosuz internet bağlantısı aktif yazılım.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.
OK tuşu ile güncelleme sadece bu yazılıma aittir.
Sorumluluk tamamen sizdedir.

Linkteki konuyu inceleyin...yazilimi denemek isterseniz uyarilari okuduktan sonra yükleyip yüklemeyeceginize
karar verin.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,571
20230303_141621.jpg

En son bu core yazılımı attım hala etkin degil

Kablolu bağlantı etkin yapılabiliyor fakat kablosuz ag etkin olmuyor

@muratavsar, teraspy teraspy

M muratavsar, By_Trol By_Trol
Mb96 Ana kartlı tv lerin bir kısmında tv içerisinde dahili wifi yok sonradan alınan usb flash bellek girişine takılan veezy 200 Dongle modem kullanılır. Sizin tv de de yoktur bu nedenle ağ ayarları menüsünde aktif edelemez.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt