Maskelerde ortaya çıkan parazitler iddiası(Anket)

Sizce maskelerde hastalık yapan bir parazit var mı yoksa boş bir iddia mı?

• Kullanılan toplam oy
    16
devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Arkadaşlar şuan sosyal medya bu iddia ile çalkalanıyor. İddiaya göre neredeyse tüm maskelerde neme ve ısıya maruz kaldığında ortaya çıkan hareket eden bir parazit varmış. İnternette ki videolar çoğalmaya başladı. Kendileri deneyip sonuç alan bir çok kişi olmuş. Örnek bir video ekliyorum. Sizce böyle bir şey mümkün mü? Yada kendi deneyen oldumu? Artık öyle bir zamana geldik ki herşey mümkün olabilirmiş gibi gelmeye başladı. Nano robot diyenler var bu çok zor ve aşırı maaliyetli bir konu. Fakat o videolarda görünen şey parazit olabilir mi gerçekten?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Sosyal medya sanal bilgi kaynağı olduğu gibi, sınırsız çöplük aynı zamanda... Almasını bilen için bu iki yönü var.

Tıpkı, hayat ile ölümün olduğu gibi...

Konuya gelecek olursak, sağlam ve güvenilir üreticileri tercih edin lütfen.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O çip o maskenin kutusundan daha pahalıdır. Onu oraya koyan firma 1-2 gün içerisinde batar. Böyle bir şey olmasıda imkansıza yakın. Bu ancak devlet büyüklerine yapılabilir.
İnsan vücudundaki gerilim ve akım oldukça düşük.
Öyle nitelikli bir mühendislik bu fiyata olmaz.

Aynı kitle aşıların içinde de çip var diyordu.:kop

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bakalım daha neler duyacağız. Tek bildiğim şey bu maskelerin alerji yaptığı. Yüzüm ve göz altlarım egzama oldu. Yatmadan önce doktorun yazdığı kremi sürüyorum ama gün içinde maskeyi taktığım için yine çıkıyorlar. Kısır döngü...

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Abi kapağı bu şekilde olan bir video ciddiye alınabilir mi? Nedense dünyanın başka bir yerinde kimsenin umrunda olmayan hayali teoriler bizde ciddiye alınıp olay çıkarıyor. Biri neden maskeye robot koysun. Sizi hasta etmek istese virüsü hayatta kalabileceği bir sıvı içerisinde maskenin üzerine bırakır. Yani kim neden maskeye daha üretilemeyen bir şey yerleştirsin? Amaç ne? Üzerinde görülen şeyler ya bilerek ya da kirli bir yerde bırakıldığı için oluşmuş parazit bir canlı türü olabilir. (Robot falan değil, bildiğimiz bağırsak solucanı gibi bir canlı) Daha yüksek ihtimalle maske kumaşı üretilirken iplikten kalkan ya da havadan yapışan kısa elyaflardır. Elyaflar ince olduğu için çok küçük hava akımında bile hareket edebilir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Bakalım daha neler duyacağız. Tek bildiğim şey bu maskelerin alerji yaptığı. Yüzüm ve göz altlarım egzama oldu. Yatmadan önce doktorun yazdığı kremi sürüyorum ama gün içinde maskeyi taktığım için yine çıkıyorlar. Kısır döngü...
Ben de satın aldığım maskelere çift mercek ile baktım küçük kıl şeklinde siyahlıklar gördüm nem ve ısı ile canlanıyorlarsa vay halimize

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Maliyet olayına aykırı bir durum zaten. Bu açıdan bile mantık bulamıyoruz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
O muhtemelen nylon içermesinden dolayı olabilir. (Yani plastik.)

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Ben de satın aldığım maskelere çift mercek ile baktım küçük kıl şeklinde siyahlıklar gördüm nem ve ısı ile canlanıyorlarsa vay halimize
Dün bizde denedik aynı şekilde videolarda gözüken o siyah şeyden gördük. Ama nedir ne işe yarar kime ne yapar hiç bilmiyorum. Yani biri çıkıp dese ya bunlar parazit falan değil ufak tüyler yada maskenin malzemesinin doğal görünümü diye kabul edelim. Bakalım yakında doğrusu çıkar ortaya

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
O siyahlıklar maskenin malzemesinden ve üretim ortamından kaynaklı olabilir. Çıkan söylentilerden sonra insan şüphe ediyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

O muhtemelen nylon içermesinden dolayı olabilir. (Yani plastik.)
Evet malzemesinden kaynaklı, hatta boğazımda gıcıklanma da yapıyor, mecbur kullanıyoruz.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Hollanda'da ki bir maskede arkadaş denedi aynen öyle kıvrılan siyah birsey vardı. Bence su buharı ile ilgili yıkar çıkarken hareket ediyor gibi. Tr den gelirken a101 den aldığım maske de öyle birsey yok. Bence olay şehir efsanesi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt