Market Ayçiçek Yağları Karşılaştırma

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,132
Şu bilindik market ayçiçek yağlarını aynı başlık altında toplayıp bilgi alışverişi yapalım istedim. Kullananlar deneyimlerini, lezzetlerini bilgilerini paylaşırsa güzel olur diye düşündüm ?

Carrefour 5 lt Ayçiçek Yağı

Üretici: BUNGE GIDA SANAYI VE TICARET A.Ş.

S20129-191751.jpg

Migros 5lt Ayçiçek Yağı

Üretici: BUNGE GIDA SANAYI VE TICARET A.Ş.

S20129-191846.jpg

Şok Market Evin 5 lt Ayçiçek Yağı

Üretici: AVES ENERJİ YAĞ VE GIDA SAN. A.Ş.

S20129-191918.jpg

A101 Vera 5 lt Ayçiçek Yağı

Üretici: KÜÇÜKBAY YAĞ VE DETERJAN SANAYİ A.Ş

S20129-192039.jpg

Bim Sole 5 lt Ayçiçek Yağı

Üretici: ARI RAFİNE VE YAĞ SANAYİ A.Ş.

S20129-192347.jpg

Bu arada maşallah hepsi söz birliği etmiş gibi aynı fiyatta, rekabet etmeyi sevmiyorlar galiba ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Migrosu da bunge üretiyor bence ikiside kaliteli

Carrefour dan çok aldık kalitesi iyi fiyatları uygun

Bim Sole yağı kalitesiz kızartmaların tadını değiştiriyor

Genel olarak sıvı yağ ihtiyacı 6-7 yıldır migros'tan

Screenshot_2022-01-29-21-15-02-643_com.inomera.sm.jpg

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,132
Migrosu da bunge üretiyor bence ikiside kaliteli

Carrefour dan çok aldık kalitesi iyi fiyatları uygun

Bim Sole yağı kalitesiz kızartmaların tadını değiştiriyor

Genel olarak sıvı yağ ihtiyacı 6-7 yıldır migros'tan

Screenshot_2022-01-29-21-15-02-643_com.inomera.sm.jpg
Aynen hocam hepsinin üreticisini yazdım başlıkta ? bu arada tabi BUNGE yi bilmeyen forumdaşlara şunuda söyleyeyim KOMİLİ yağ üreticisidir. A101 Vera yağı üreten firmada ORKİDE yağlarını üreten firmadır ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
TMO ithal sıvı yağ satıyormuş öyle haberler de var.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Normalde Karadeniz birlik fakat uzun zamandır bimin yağını kullanıyoruz gayet güzel.. Vera rengi açık ama berbat..

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
Bence bildigimizden şaşmayalım şöyle bir haber okudum

Tağşişin özellikle ayçiçeği yağı ile soya, kanola ve aspir yağı gibi diğer bitkisel yağlar arasındaki fiyat farklılıklarının yüksek olduğu dönemlerde yaygınlaştığını, tüketicinin aldatıldığını ifade eden Büyükhelvacıgil, aşırı kâr hırsıyla üretim yapan bazı işletmelerin ayçiçeği yağı diye sattıkları yağın içerisine daha ucuz olan kanola yağı, soya yağı ve aspir kattığını böylece maliyeti düşürüp vatandaşı kandırdığını bildirdi. Büyükhelvacıgil, bu tür yağların kanserojen etkiye neden olduğunu söyledi.
Hileli yağ konusunda vatandaşa ciddi uyarılarda bulunurken, Tarım Bakanlığı’nın denetimlerinin yetersiz, uygulanan cezaların ise çok düşük kaldığını vurgulayan Büyükhelvacıgil, fiyat farkı nedeniyle ayçiçeği yağı diye satılan bitkisel yağlara diğer yağların karıştırılıp hile yapıldığını kaydetti. Büyükhelvacıgil, “Ayçiçeği ham yağının tonu 3 bin 750 lirayken soya yağı 2 bin 300 lira, kanola yağı 3 bin 100 liradan satılıyor. Aspir yağı daha da ucuz. Ucuz olanlarla karışım yapılıp ayçiçeği yağı diye satılıyor. Vatandaş da bilmeden ucuz diye hileli yağı alıyor” dedi.

M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
44
mısır yağı kullanan yokmu :)
çok eskiden bizim yağı kullanırdık ama nasıldı bilmiyorum.sonra komili ve yudum ayçiçek yağını kullanmaya,.haliyle çok pahalaşınca da geçen yazdan beri tarım satış kooperatifin ayçiçek yağını kullanmaya başladık.bunu da tavsiye üzerine.yalnız son zamanlarda yemeklerden sonra ve de maç izlerken ağır uyku bastırıyor.bu yağlardan mı yoksa başka sebeplerden dolayı mı anlayamadım

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Samanın bile ithal olduğu ülkede ne ucuz olabilir ?.

Cebinizde paranız varsa elinize uzananı alın.

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
mısır yağı kullanan yokmu :)
çok eskiden bizim yağı kullanırdık ama nasıldı bilmiyorum.sonra komili ve yudum ayçiçek yağını kullanmaya,.haliyle çok pahalaşınca da geçen yazdan beri tarım satış kooperatifin ayçiçek yağını kullanmaya başladık.bunu da tavsiye üzerine.yalnız son zamanlarda yemeklerden sonra ve de maç izlerken ağır uyku bastırıyor.bu yağlardan mı yoksa başka sebeplerden dolayı mı anlayamadım
Bizim iş yerine yemek dışarıdan geliyor eskiden ne yersem yeyim dokunmazdı şimdi yemekten bir saat sonra mide de yanma ve başka rahatsızlıklar oluyor yagı mı degiştirdiler anlam veremedim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri