Marka Kötüleme

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Abi bütün tüketiciler senin gibi olsa problem kalmayacak zaten. 1 birime 4 birimlik kalite istiyo millet

adil olmak yeterli ne gerektiğinden fazla anlam yüklemek doğru nede gerektiğinden fazla yerin dibine sokmak. bizim ülkemizde maalesef ki insanlar araştırmaktan okumaktan aciz haklarını bilmiyor daha, mesafeli satış sözleşmesi nedir, tüketici hakları nelerdir, garanti kapsamında değişim iade işlemleri nasıl yapılır, servis tamir azami süresi ve doğacak haklar nelerdir vs... bunlardan bi haber milyonlarca insan var, herşeyin tüketicinin lehine olduğu bir dönemde markaların politikalarından daha çok halkın bilinçlenmesi gerekiyor ki tercihe ihtiyaca göre ürün alıp mağduriyetin minimum seviyede olması kendiliğinden sağlanabilsin.

newrophat newrophat katılıyorum vestel olmasa hala avrupanın artıkları olan plazmaları ve merdaneli makinaları kullanıyor olurduk. çok fazla yazmaya gerek yok dh den marka kötüleme yüzünden soğumuştum .paranız varsa orjinal kore malı ürünler alın türkiyede bulabilirseniz .çünkü türkiyede bulunması zor gelenler çek yada macar malı yani 3. dünya ülkelereine satılan ürünlerin üretildiği fabrikalarda

Türkiye'de ciddi bir satış potansiyeli ve gayri ciddi bir ticaret yaklaşımı var, herkes kaliteden kısıp fiyattan maksimum kazanç peşinde, ithalat kalite standartımız yerlerde, denetleyici kurumlar pasif, o yüzden ya kendi yağımızda kavrulacağız yada diğer 3. dünya ülkeleri gibi dayatılana tabi olacağız.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Her markanın bazı modellerinde sorunlar olabilir. Ne beklediğinize bağlı biraz da. Burada bir markanın tüm ürün ve modellerinin kötü olduğu sonucu çıkarılamaz.

Vesteli'in en azından tv lerinin bence alınabilirliği vardır.

Tabi ki burada YERLİ malının hakkını ne Vestel, ne de Arçelik/Beko vs verebiliyor. Biraz da kızgınlığımızın sebebi bu diye düşünüyorum. Bakılırsa , satılan ürünler ithal ürünler ile fiyat anlamında yarışıyor, ama kalite anlamında yarışamıyor. Hele hele Arçelik/Beko grubunun tv fiyatlarına bakın, panelini aldığı, Samsung ve Lg nin bile önünde yahu:slap

Yine bir başka konu bu firmaların, yıllardır ürettikleri! ürünlerin üzerine bir teknoloji koyamamış olmasıdır. Bu firmalar ısrarla ve inat ile hala montaj aşamasındadır. Geliştirmeye de niyetleri yok gibi.

Üstüne yurtdışı ürünlere uygulanan fiyat ambargosunu da bu firmaların başı çektiği millete atılan bir kazık! olduğu için, doğal olarak baştan kaybediliyor. Bu imajı düzeltmeleri, böyle devam ederse çok zor.

Fakat yine de TV için konuşuyorum, alınabilir ürünleri var.

Bir başka çok eski konuda @Ado ustanın yazdığı tv lere zam gelecek konusunda, demiştim ki;

Gelen zamlar ile birlikte, zaten düşük olan alım gücü iyice eriyecek ve piyasa bu sefer kalitesiz! ve çakma! ürünler ile dolacaktır. Maalesef ülkemiz teknoloji çöplüğüne dönecektir. Aynı şeyi motorsiklet için de demiştim. İşte piyasa, Çin çang yung malları ile dolu... Fabrikasında çalışan bir işçi, motosikletlerin parçalar halinde geldiğini ve burada montajlandığını, fakat gelen ürünlerin plastik parçalarının tabiri caiz ise, LEŞ gibi koktuğunu, muhtemelen, atık dönüşüm ürünlerin tekrar piyasaya kazandırılması ile elde edilen ürünler olduğunu ve sağlık olarak ne derece güvenebilinir olduğunu sorgulamış...

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Marka bazlı değil de ürün bazlı değerlendirilebilir bu konu. Örneğin anneanne aldığımız çamaşır makinesinden memnun değildi ve 3 yıl olmadan perte çıktı. Ama ben Vestel üretimi Toshiba televizyondan gayet memnunum. Yani kafamda oluşan marka görüntüsü beyaz eşyada başarısız, televizyonda başarılı olduğu yönünde.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
TV grubu işimizi görüyor, beyaz eşya grubunu bilemem. Hakeza klima grubu da fena değil gördüğüm kadarıyla.
Beyaz eşya'da 20-30 sene götüren marka kalmadı bana kalırsa. Belki Miele falan götürür. Onu da herkes alamıyor zaten.
Siemens bile o kaliteyi bırakmışken, Samsung'muş Beko'ymuş onlar kim yani. :hihi

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Vestelde çalışan çok arkadaşım oldu.çalışma koşulları konusunda orası için açık hava cezaevi yada belene kampı diyorlar. çalışanını bile değer vermiyor.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Vestel aşırı kaliteli olmayabilir. Ama umarım ilerde kaliteyi daha da yakalar. Yerli malı diye kızabiliriz ama öldürmenin gereği yok. :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Konu güzel olmuş teşekkürler. Son zamanlarda yükselen kur ile beraber herşey olduğundan fazla fiyata satılıyor. Bu durumda bu ürünleri alan tüketici şunu diyor bin TL ye bulaşık makinası aldım bozuldu e bozulur en düşük fiyat 900 TL ?
Hem kalite ararız hem fiyat ararız hem ses yapamasin hem çizmesin hem çok doldurabileyim hem raf sayısı fazla olsun hem çok program olsun dersen işte sana 1000 değil 5000 TL lik BM.
He pahalı olan bozulmuyor mu ?
Tabiki bozuluyor. Bu şans işi diyebiliriz

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Adımız muhalefete çıkacak:hihi

Yukarıda arkadaşımız çalışanına değer vermeyen demiş, fakat sorarım size LG Samsung, Phlips, Sony vs vs vs televizyonlarını Çin'de ürettiriyor ve bizde alıyoruz.

Bir bakalım bakalım, Türkiye'deki çalışma koşulları ile Çin'deki çalışma koşullarını karşılaştıralım. (Neden Çin ile karşılaştırıyoruz, alayı Çin üretimi de ondan :) olmayan ise yine Slovakya vs )

Şu kadar işte çalıştım, çalışanına değer veren 1-2 firma hariç görmedim desem yeridir.

Ülkemizdeki çalışma koşulları güllük gülistanlık demiyorum, o ayrı konu.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Vestelde çalışan çok arkadaşım oldu.çalışma koşulları konusunda orası için açık hava cezaevi yada belene kampı diyorlar. çalışanını bile değer vermiyor.
Sevgili ataseven ,arkadaşların çağ atlamışlar, belene demişler,biz zamanında nazi kampı derdik ki ben temsilciydim fabrikada,maaşlarımız iyiydi,ama işveren de haklı olarak çalışma saatlerine uyulmasını istiyordu,uyulmazsada işlem yapıyordu,tabii sendikanın sendika olduğu dönemden bahsediyorum,bütün bu koşullara rağmen işçi arkadaşım sigara içmeye gidiyordu,25 dakika sonra da geliyordu,bunun hesabı da sorulunca "sigara da içmeyecekmiyiz" diyordu,şimdi bu arkadaşa bügün de sorsak, kesin "nazi kampı mı burası" der inan :)
NOT:
Sabah ve akşam 15 dakikalık çay molamızın da olduğunu belirteyim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri