Marka Kötüleme

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Son birkaç gündür forumda vesteli kötüleyen birkaç arkadaşa rastladım. Sırf bir arıza yaşadınız diye vestel almayın vestel pişmanlıktır demeye kimsenin hakkı yoktur. Eğer maduriyetiniz varsa hukuki yollardan hakkınızı arayın. Bu vestel için değil bütün markalar için geçerli. Bu cihazları alıp sorun yaşamadan kullanan bir sürü insan var.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
bende vestelin bir kaç ürününü kullanıyorum fakat kalite anlamında piyasadaki en kötü kaliteye sahip mallar malesef hep vestelin . Türk markaları içinde de arçelik ve bekonun çoğu ürünü vestelden daha kaliteli. yan sanayi markalar hariçinde vestelden daha kalitesiz marka sayabiir misiniz bilmiyorum benim aklıma birşey gelmiyor.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
bende vestelin bir kaç ürününü kullanıyorum fakat kalite anlamında piyasadaki en kötü kaliteye sahip mallar malesef hep vestelin . Türk markaları içinde de arçelik ve bekonun çoğu ürünü vestelden daha kaliteli.
Markayı kötülemenin yanlış olduğunu düşünüyorum. Kalite anlamında kendilerini geliştirmelerini düşünüyorum bende.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,252
muratala5361 muratala53 kardesim bu guzel baslik icin tesekkurler.
konuyu vestel olarak degilde tum marka karalama yada acimazsiz elestiri olarak
ele alalim.

evimdeki tum beyazesyalar samsungtu ve severekte kullaniyordum.
bulasik makinasinin
gecen sene biraz bizim biraz servis arkadasin hatasiyla kapagin gonyesini bozduk. daha sonra randuman alamadik makinadan surekli su sizdirdi.

simdi kimi kotuleyelim. %50kusur serviste ama benimde hatam var.
garantisi varken mali kurcaladim :hihi

neyse yerine vestel aldim.
oldukca guzel fiyata garantisini 7 yil yaptim.
bugünlerde sirkülasyon pompasinin sesi fazla gelmeye basladi ama dert etmiyorum.
birara servisi cagirip onarimi yaptiracagim.

aldigim fiyat ve performansa bakiyorum.

piyasa fiyatin altina mal alip premium hizmet bekle yanlis diye dusunuyorum.

vestelin karsiligi f/p daha fazlası degil.
vestelin onerirkende hep bu kavrami kullanirim.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
muratala5361 muratala53 kardesim bu guzel baslik icin tesekkurler.
konuyu vestel olarak degilde tum marka karalama yada acimazsiz elestiri olarak
ele alalim.

evimdeki tum beyazesyalar samsungtu ve severekte kullaniyordum.
bulasik makinasinin
gecen sene biraz bizim biraz servis arkadasin hatasiyla kapagin gonyesini bozduk. daha sonra randuman alamadik makinadan surekli su sizdirdi.

simdi kimi kotuleyelim. %50kusur serviste ama benimde hatam var.
garantisi varken mali kurcaladim :hihi

neyse yerine vestel aldim.
oldukca guzel fiyata garantisini 7 yil yaptim.
bugünlerde sirkülasyon pompasinin sesi fazla gelmeye basladi ama dert etmiyorum.
birara servisi cagirip onarimi yaptiracagim.

aldigim fiyat ve performansa bakiyorum.

piyasa fiyatin altina mal alip premium hizmet bekle yanlis diye dusunuyorum.

vestelin karsiligi f/p daha fazlası degil.
vestelin onerirkende hep bu kavrami kullanirim.
Milletimizde problem şu aslında. Parasını veriyor cihazı alıyor ama kusursuz özellikler istiyor. Her markanın hedef kitlesi var. Kusursuz üretim yapsalar fiyatlar artar da artar. Beklenti fazla olmasa bütün sorun çözülecek ama bazı markalar da yüzüne bakılmayan ürünleri f/p fiyatlarına satmaya çalıştıkları için meydan karışıyo maalesef ??

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Vestel pişmanlıktır.net
Madem pişmanlık varsa fikriniz açıklayın vestelle bağlantısı olan abimiz gitsin konuşsun mühendislerle daha iyi ürün üretsinler. Başınız yandıysa arttırın bütçenizi siemens miele samsung segmentlerine yükselin bu kadar basit. Oturduğudunuz yerden yorum yapmak kolay. Ama fikrin var mı o da yok. Yazdıklarımı anladınmı ondan da şüpheliyim maalesef. Markaları kötüleyerek milletin aklını bulandırmaya gerek yok. Sizin sorun yaşadığınız aleti belki başka biri sorunsuz kullanıyor nerden bileceksiniz bunu?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Markalar içinde Vestel fayda fiyat ürünleri sunar, en iyisi olmasa da en kötüsü de değildir... Sorun yaşayanları anlayabiliyorum ve yorumlarına saygı duyuyorum.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
5-6 sene önce çamaşır makinemiz arıza yaptı, elimden geldiği kadar sırasıyla rezistans protestat tamirlerini kendim yaptım bu şekilde 1 seneye yakın kullandıktan sonra anakart arızası çıktı makinede. servise sorduk 350 lira anakartı şunu bunu fiyat verdiler. carrefoursayı gezerken segin çamaşır makineleri gözüme çarptı, 7 kg dijital ekranlı geniş ağızlı makine 599 liraydı. düşündüm 7-8 senelik makinenin tamirine 350 lira verip masraf yapma ihtimali varken hiç olmazsa verdiğim paraya üzülmem diyerek aldım makineyi hala canavar gibi en ufak bir sıkıntısı yok, çıkarsada dert etmem çünkü maliyetini benim nazarımda çoktan çıkardı, ben 7kg segi 599 liraya alırken en cc ucuz 7kg diğer markalar 1300 liraydı. kuruluma gelen vestelin elemanları bile vestelin böyle bir makinesi olduğunu bilmiyoruz dedi fiyatını duyunca çok şaşırdılar abi vestelin 5kg modelleri bile 1000 lira dediler.

sonra vestel üretimi toshiba 50u5863dat 4k tv aldık geçtiğimiz yaz sonunda 2300 liraydı sanırım bana maliyeti, muadil özellikte samsung lg philips tvler 4500 liraydı yani yine yarı fiyatına verdiğim parayı sonuna kadar hakeden bir vestel ürünü almış oldum.

forumda A Ado F fikoloji TEKNOwest teknovest gibi vestelin hem ürün kalitesi hemde şirket içi politikalarına hakim tecrübeli arkadaşlarımız var, yani şahsi olarak vestel ürünlerini ne gömebilirim nede göklere çıkarabilirim ama piyasaya göre muadil özellikteki alternatiflerine nazaran çok ucuza aldığım ve çok memnun olduğum ürünler üzerinden şahsım adına vestel ürünlerine karşı bir antipatim yok en azından, hatta ucuz alternatif olarak etrafıma da tavsiye ediyorum sırası geldiğinde, hoş çamaşır makinesini gören bacanağın anne babası ve eşimin anne babasıda aynı makineden aldılar(a101den), televizyonu görenler ve fiyatını duyanlarda o vestel ön yargısını bırakıp aynı tvden araştırır oldular. yani vestel iyi ve ekonomik ürün üreterek mal kendini sattırır hesabı iş görüyor ve şu ekonomik ortamda bence iyi bir politika izliyorlar.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
5-6 sene önce çamaşır makinemiz arıza yaptı, elimden geldiği kadar sırasıyla rezistans protestat tamirlerini kendim yaptım bu şekilde 1 seneye yakın kullandıktan sonra anakart arızası çıktı makinede. servise sorduk 350 lira anakartı şunu bunu fiyat verdiler. carrefoursayı gezerken segin çamaşır makineleri gözüme çarptı, 7 kg dijital ekranlı geniş ağızlı makine 599 liraydı. düşündüm 7-8 senelik makinenin tamirine 350 lira verip masraf yapma ihtimali varken hiç olmazsa verdiğim paraya üzülmem diyerek aldım makineyi hala canavar gibi en ufak bir sıkıntısı yok, çıkarsada dert etmem çünkü maliyetini benim nazarımda çoktan çıkardı, ben 7kg segi 599 liraya alırken en cc ucuz 7kg diğer markalar 1300 liraydı. kuruluma gelen vestelin elemanları bile vestelin böyle bir makinesi olduğunu bilmiyoruz dedi fiyatını duyunca çok şaşırdılar abi vestelin 5kg modelleri bile 1000 lira dediler.

sonra vestel üretimi toshiba 50u5863dat 4k tv aldık geçtiğimiz yaz sonunda 2300 liraydı sanırım bana maliyeti, muadil özellikte samsung lg philips tvler 4500 liraydı yani yine yarı fiyatına verdiğim parayı sonuna kadar hakeden bir vestel ürünü almış oldum.

forumda A Ado F fikoloji TEKNOwest teknovest gibi vestelin hem ürün kalitesi hemde şirket içi politikalarına hakim tecrübeli arkadaşlarımız var, yani şahsi olarak vestel ürünlerini ne gömebilirim nede göklere çıkarabilirim ama piyasaya göre muadil özellikteki alternatiflerine nazaran çok ucuza aldığım ve çok memnun olduğum ürünler üzerinden şahsım adına vestel ürünlerine karşı bir antipatim yok en azından, hatta ucuz alternatif olarak etrafıma da tavsiye ediyorum sırası geldiğinde, hoş çamaşır makinesini gören bacanağın anne babası ve eşimin anne babasıda aynı makineden aldılar(a101den), televizyonu görenler ve fiyatını duyanlarda o vestel ön yargısını bırakıp aynı tvden araştırır oldular. yani vestel iyi ve ekonomik ürün üreterek mal kendini sattırır hesabı iş görüyor ve şu ekonomik ortamda bence iyi bir politika izliyorlar.
Abi bütün tüketiciler senin gibi olsa problem kalmayacak zaten. 1 birime 4 birimlik kalite istiyo millet

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
newrophat newrophat katılıyorum vestel olmasa hala avrupanın artıkları olan plazmaları ve merdaneli makinaları kullanıyor olurduk. çok fazla yazmaya gerek yok dh den marka kötüleme yüzünden soğumuştum .paranız varsa orjinal kore malı ürünler alın türkiyede bulabilirseniz .çünkü türkiyede bulunması zor gelenler çek yada macar malı yani 3. dünya ülkelereine satılan ürünlerin üretildiği fabrikalarda

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Vestel; Asil Nadir'in elindeykenden sempatim vardır ve o dönemde, piyasada çok uygun fiyata alınabilen, müzik setini ve televizyonunu almıştım... Tv beni ite kaka 18 yıl götürdü, daha götürürdü ancak, çok uygun fiyata yeni çıkan Lcd Philips bulduğum için vedalaştım. Müzik seti de benim kahrımı 16 yıl çektikten sonra, komşunun çocuğuna bıraktım, pişman da olmadım değil çünkü pikapı vardı üzerinde çok güzel ses veriyordu.

Sonrasında; ilk çıkan nofrost buzdolabını aldım ve 19 yıl oldu, zamanlaycısı ve fan motoru haricinde sorun çıkartmadı, ilk teknoloji nofrost olduğu için elektriği fazla yakması dışında mutlu mesut geçinip gidiyoruz. İkinci çamaşır makinem olarak da Vestel tercih ettim, o dönemde piyasa fiyatının yarısına... 10 yıl sonunda rulman arızası verdi, yaptırsam devam ederdim ama uygun fiyata Seg çamaşır makinasını bulunca onunla da vedalaştım.

Genel anlamda ben bu markadan memnunum, illallah dedirtecek herhangi bir sorun sıkıntı yaşatmadı.

Zorlu Vakfının da, başarılı öğrencilere destek olması da ayrı bir güzellik benim için. Teşekkürler Vestel...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri