Maksat muhabbet olsun ...

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Gece gece yarıldım gülmekten... :kiskis

IMG_20210107_004632.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bir adet dell 1525 vardı ,uzun zaman kullandım,sonra bataryası bozuldu,aldım bir tane ,ardından klavyesi bozuldu,hanım" sen elleme,götür yaptır" dedi,götürdüm ama yaptıramadım ,çünkü 3-4 ay sonra , tuşlar bazen basıyor bazen basmıyordu:)
Açtım baktım ,klavye bağlantı piminin kıskacı kırılmış,bantla tutturmuşlar.Tabii canım sıkıldı,hanıma "keşke ben yapsaydım ,bari üzülmezdim" dedim.
Bir gün de ekran cof açıldı(bozuldu),panel gitti ,köye giderken yanımda götürdüm,olmadı ,cof kimmmm,ben kim .
Eve döndüğümüzde internetten fiyat araştırdım,Çiğlide bir kişi lenovo satıyordu,uzatmayayım aldım onu,iyi fiyata hemde :),köye giderken delli yanımızda götürdüm parça parça ettim .Wifisini ,ramlarini ve işime yarayacak parçaları alıp,kalanını bir torbaya koydum ve Bayındırda eski Tariş binasındaki çöpe attık hanımla ,arkadaşa giderken.Neyse ,köydeki eve dönerken çöpün orada durdum ,hanım" hayrola" dedi ,anladı aslında ne yapacağımı ve "kıyamadın değil mi,inşallah birisi almıştır" dedi :hihi
Valla ,attığım torbayı buldum çöpün içinden, aldım dell laptopu ,eve köy evine geldik,tekrar topladım,tabii panel ve klavye yok :) ,sadece ana kart var.Gaziemire döndük,ilk işim android kurmak oldu,ardından 2 adet kodi yazılımı kurdum,iptv için ,eee, ne de olsa Göztepe'liyim gençler :haha1
Sonra centos7 ve üzerine CWP kurdum (Centos Web Panel),mükemmel server paneli bana göre ,üstelik free :),halen faal ama sıkıntı var çözemedim :ok
Foto gelecek buraya ...

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bir adet dell 1525 vardı ,uzun zaman kullandım,sonra bataryası bozuldu,aldım bir tane ,ardından klavyesi bozuldu,hanım" sen elleme,götür yaptır" dedi,götürdüm ama yaptıramadım ,çünkü 3-4 ay sonra , tuşlar bazen basıyor bazen basmıyordu:)
Açtım baktım ,klavye bağlantı piminin kıskacı kırılmış,bantla tutturmuşlar.Tabii canım sıkıldı,hanıma "keşke ben yapsaydım ,bari üzülmezdim" dedim.
Bir gün de ekran cof açıldı(bozuldu),panel gitti ,köye giderken yanımda götürdüm,olmadı ,cof kimmmm,ben kim .
Eve döndüğümüzde internetten fiyat araştırdım,Çiğlide bir kişi lenovo satıyordu,uzatmayayım aldım onu,iyi fiyata hemde :),köye giderken delli yanımızda götürdüm parça parça ettim .Wifisini ,ramlarini ve işime yarayacak parçaları alıp,kalanını bir torbaya koydum ve Bayındırda eski Tariş binasındaki çöpe attık hanımla ,arkadaşa giderken.Neyse ,köydeki eve dönerken çöpün orada durdum ,hanım" hayrola" dedi ,anladı aslında ne yapacağımı ve "kıyamadın değil mi,inşallah birisi almıştır" dedi :hihi
Valla ,attığım torbayı buldum çöpün içinden, aldım dell laptopu ,eve köy evine geldik,tekrar topladım,tabii panel ve klavye yok :) ,sadece ana kart var.Gaziemire döndük,ilk işim android kurmak oldu,ardından 2 adet kodi yazılımı kurdum,iptv için ,eee, ne de olsa Göztepe'liyim gençler :haha1
Sonra centos7 ve üzerine CWP kurdum (Centos Web Panel),mükemmel server paneli bana göre ,üstelik free :),halen faal ama sıkıntı var çözemedim :ok
Foto gelecek buraya ...
teraspy teraspy hocam elektronik parça malzeme kablo vs bende atmaya kıyamıyorum milli servet sayılır bir yerde belki lazım olur biryerde bir projede bir şekilde kullanırım deyip kenara koyurum hiç olmayacak zamanda lazım oluyor
bi işimizi görüyor :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Foto kötü oldu ama ,idare edin artık :) ,tvnin arkasında duruyor bizim ihtiyar dell, bu arada üstündeki şeffaf plastik tv içinden çıkan ledlerin üzerindeki katmandır ,markası samsungtur haaaa ,bir vida ile tutturmuştum,harddiski çıkartıp takmak için kipa kart yapıştırdım hddye ,çekip çıkartıyorum,kapağı sökmeme gerek kalmıyor ,içinde 1 centos server ,1 kodi,1 android86,1 libreelec var (kodileri silmiş olabilirim yakın zamanda bakmadım hiç) :hihi

delll310cedf351be63f7.jpg

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Aydın Merkez'de Hafif hafif 30 saniye kadar deprem oldu, merkez üssünde muhtemelen 3,5-4,5 arası ölçülür diye tahmin ediyorum. Allah beterinden korusun. ?

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Ege bölgesi ülkemizin en aktif fay hattı üzerinde bulunan coğrafi yeri.Bu yüzden depremler çok oluyor.Merkezi yönetimler ve yerel yönetimler bu konuda gerekli çalışmaları yapmak ve gerekli tedbirleri almak zorundalar.Bu gerçeğe rağmen maalesef uzun yıllardır bu konuda gerekli tedbirler alınmamış ve arada bir olan büyük depremlerde can ve mal kaybı yaşanmıştır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu gün(26-01-2021) arkadaşım selman aradı ,biliyorsunuz artık ,benim gitarist arkadaşım :)
Ordan-burdan derken bizim çalgı çaldığımız yıllara geldik.
Bir gün eve geldiğimde hanım "göbek amca aradı (biz göbek amca derdik ,nur içinde yatsın),okul çayı varmış ,arayacakmışın göbek amcayı" dedi. Aradım ,bana "sizin boş olduğunuz bir gün olsun,bizimki okul çayı" dedi.Bende ona gün sundum ve "seçsinler" dedim ,neyse o gün tüm orkestra Buca'daki meşhur Hasanağa parkına gittik ,saatlerce çaldık-söyledik ,ta ki okul müdürü " tamam artık" diyene kadar ,ne eğlence idi ama biz bile çalıp söylerken eğleniyorduk ,hele baterist müjdatı görmeyin.
Aradan baya zaman geçmişti ,selman satılık cihaz için Buca'ya gitmiş, bir saz grubu ,ellerinde gitar varmış ama kullanan yok,eee saz grubu ,neyse bizimki gitarı görünce sormuş " bunu kim çalıyor" diye, çalan yokmuş ,öylece duruyormuş,selman durur mu,almış eline gitarı "şuna akort çekeyim bari,gelmişken" demiş ,çekmiş akortu,tabii bizim sazcılar sormuşlar "iyi çalıyorsun,peki nerede çalıyorsunuz" demişler ,selman da "Çiğlide "demiş."Aaaa,orada bir orkestra var ,adı saygınlar ,süper çalıyorlar ,hatta Hasanağa bahçesinde okul çayı çaldılar ,süperdi,tanıyormusunuz acaba " demişler :hihi
Tabii bizim selman şok ,"ben o grubun gitaristiyim,klavyede alo var ,bateride müjdat,bas gitarda neco,şarkıları alo ile beraber söylüyoruz" demiş.Çiğli nereee ,Buca nere ,bizi bizim adımızla tanıyorlardı :)
Ta nerelere gittik telefonda,bakalım çalıp-söylediğimiz bir düğün kaseti araştıracak ,ki şarkıları mp3 yapalım :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Dün arkadaşımı aradım,bayram için :)
Telefon çaldı çaldı kapandı,10' sonra tekrar aradım,uzun uzun çaldı tekrar kapandı,aradan 5' geçmeden telefonum çaldı,baktım arkadaşım ,açtım ...
A=arkadaşım ,B=ben
A- beni aramışın
B- evet,bayram için aramıştım
A- eeee
B- ?
B- sen ........ değilmisin?
A- evet benim
B- biraderim şu an itibariyle numaranı engelliyorum ,rehberimdende siliyorum bilgin olsun...
Kapattım telefonu yüzüne pat diye,numarasını engelledim ve sildim,bugün bana mesaj atmış(sms) ,"alocum özür dilerim falan filan" diye,cevap vermedim tabii.
Sonra başka bir arkadaşım aradı,lafı evirdi-çevirdi olaya getirdi ,yok evde münakaşa yaşamış falan -filan,illa affet diyor bana, banane evindeki olaylardan ,bunu açıkça söylemeliydi dedim,üstelersen seni de yok sayarım ona göre diye de belirttim,"benidemi"dedi ,evet dedim,senide....
Böyle açık seçik yazdım kusuruma bakmayın,ama çok düşündüm yazayımmı diye,burası muhabbet konum,yazayım dedim.Bizler 60 ve biraz üstü yaşlarda kişileriz,çoğumuz torun sahibiyiz,çok samimi birini arıyorsunuz,sizi tanımıyormuş muamelesi yapıyorsa derhal silin herşeyen,ben sildim,haaa,bana gelir ve affet der,o zaman düşünürüm,ekmeğimi vermiyor-maaşımı ödemiyor,ben "bana yapılan terbiyesizlik" gibi gördüm olayı ki öyle ....
Neyse :)
Yazdım işte :)
Benzer şey üç dört gün önce başıma geldi, bu konuyu en başından beri müsait oldukça okuyorum, yeri geliyor keyif yeri geliyor hüzün veriyor... teraspy teraspy abi ellerine sağlık olsun. Bu mesajı okuyunca da yazayım dedim.

Samimi olduğum bir arkadaşım iki yıl önce farklı şehire taşındı, telefon, sms, vatçap, sosyal medya ile görüşüyorduk, sorun da yoktu... üç dört gün önce sms ile özetle "sende vefasız çıktın, ne arıyorsun ne soruyorsun, sildim defterden" yazmış.

Önce cevap vermedim, bu çıkışa anlam da veremedim, ertesi gün sms attım... "her şey gönlünce olsun, hayatta başarılar diliyorum"

Umarım, bu çıkıştan sonra, arama zahmetinde ve gafletinde bulunmaz... :cigara

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt