magbox sıgma rs232 şema

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Mini usb değil mi o rs232 bağlantı ,vermiştim ilgili foto,ama hepsi birbirine uyar mı bilemiyorum ,bende magbox sıgma olmadığından bilemiyorum uyar mı uymaz mı :ok

rs232-2.jpg

A Çevrimdışı

adilem

Yeni Üye
2 Mar 2020
34
43
Mini usb değil mi o rs232 bağlantı ,vermiştim ilgili foto,ama hepsi birbirine uyar mı bilemiyorum ,bende magbox sıgma olmadığından bilemiyorum uyar mı uymaz mı :ok

rs232-2.jpg
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

rs232-2.jpg
Evet ustam aynı mini USB bir türlü bulamadım şema bu resim dekini daha önce denedim konu açmadan ama olmadı resim çeksem anlaşılır mı nasıl olucagi cihazı açıp

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Evet ustam aynı mini USB bir türlü bulamadım şema bu resim dekini daha önce denedim konu açmadan ama olmadı resim çeksem anlaşılır mı nasıl olucagi cihazı açıp
Görünebilir ve çok yakından çekmelisin, çözünürlük iyi olacak yani ,o zaman şansımı deniyeyim bakalım :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
resim ekledim ustam
5 numaralı ucu ancak ölçerek bulacaksın ,mini usbnin 2-3 hariç ,diğer boştaki uçlarını gözle takip et ,hatta büyütecle bak ,olmadı anten girişi olan lnb metali de olabilir (denemek için)
Fotoğrafa indir ve büyerek bakarsan daha iyi olur :ok

miniusb-rs232a.jpg

A Çevrimdışı

adilem

Yeni Üye
2 Mar 2020
34
43
teraspy teraspy,
5 numaralı ucu ancak ölçerek bulacaksın ,mini usbnin 2-3 hariç ,diğer boştaki uçlarını gözle takip et ,hatta büyütecle bak ,olmadı anten girişi olan lnb metali de olabilir (denemek için)
Fotoğrafa indir ve büyerek bakarsan daha iyi olur :ok

miniusb-rs232a.jpg

eger bulamaz isem ben bunuda almıştım olmaz ise bunun ile yükleye calışıcam umarım başara bilirim sayende

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
teraspy teraspy,
eger bulamaz isem ben bunuda almıştım olmaz ise bunun ile yükleye calışıcam umarım başara bilirim sayende
Bence kesin yaparsın ,çok zor değil ,rx-tx işaretledim zaten ,şase bulmak önemli (foto güzel ama çözünürlük yüklendiğinde forumda düşüyor) ,ama 2-3 dışında tüm uçları ölçü aletin varsa kontrol et ,konumu diyot/sesli ikaza getir ,mesela bir ucunu dediğim gibi anten girişine değdirebilirsin, diğer ucunu sırası ile 1-4-5 numaralara değdir ses hangisinde çıkarsa o uç 5 numaralı uçtur :ok

A Çevrimdışı

adilem

Yeni Üye
2 Mar 2020
34
43
Bence kesin yaparsın ,çok zor değil ,rx-tx işaretledim zaten ,şase bulmak önemli (foto güzel ama çözünürlük yüklendiğinde forumda düşüyor) ,ama 2-3 dışında tüm uçları ölçü aletin varsa kontrol et ,konumu diyot/sesli ikaza getir ,mesela bir ucunu dediğim gibi anten girişine değdirebilirsin, diğer ucunu sırası ile 1-4-5 numaralara değdir ses hangisinde çıkarsa o uç 5 numaralı uçtur :ok

her sekilde denedim görmedi ustam en iyisi entegre sökmek direk yazmak

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
her sekilde denedim görmedi ustam en iyisi entegre sökmek direk yazmak
Nasıl görmemişim hayret ,valla kusuruma bakma sakın. Bak kırmızı noktalı işaretlediğim 2 yerde zaten malzemeler (direnç ve transistör) eksik ,eh hep diyorum ,yaşlandım artık diye :haha1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt