Maazeret Konusu

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
239
Sota' Alıntı:
N11'den Aldigi Firmayla Iletisim Kursun
Gerekli Servis Ayarlamasini
Satici Firma Ayarlar

Termosifon Aldim Regal N11
Aradim Servisi Kurulum icin
Aldiginiz Yer Bizi Arasin Dedi

Bayi Numarasi Lazim Felan
Artik Ne Alakaysa

Aradim Saticiyi
Durumu Izah Ettim Ertesi Gün 

Servis Montaja Geldi :ok:
Cevap icin teşekkür ederim, birde @Ado üstadın yorumunu alalım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bydublor' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Nöbetçi Admin Bulunur  :ok:

Konuyu aksedim ama direk Ado abimin konusu olduğu için ona o yuzden cigirdiydim :)

:) @Ado. 

Konu aslında bir arkadaşım ile alakali n11 üzerinden vestel Uhd bir tv almış, satıcıda da, kutuda  vs. de ucretsiz kurulum yaziyor olmasina rağmen, arkadaslar servisi aradıklarında bayimizden almamissiniz ucretli kurulum yaparız demişler.

Cihaz kapali kutu ve faturalı. Kurulum masaüstü ne yapilacak.

Böyle bir sey olmasi soz konusu olabilir mi?

Günaydın.

Bu konu aslinda bayi koruma programi kapssminda, servislerin kullandigi kayıt sisteminin, eger kurulum bilgisi satış yapan bayi tarafindan sistemden açilmaz ise, servisin ucretsiz montaj yapabilmesi ve ek 1 yıl garantinin sisteme işlenememesi ile ilgili bir durumdur.

VESTEL markalı bir ürünü tabi herkes istedigi yerden almakta ozgurdur zira serbest piyasa ekonomisi geregi buna engel olamazsiniz, kaldi ki ureticilerin isine de gelmez bu durum. Sorun şu ki VESTEL oldukça ilgi girrn bir marka olmasi nedeniyle her yerde satiliyor bu da yetkili bayileri isyana tesvik ediyor. Burada devreye AHB uygulamasi girer  yani avantajli hizmet belgesi.

Satis kanali satisi yaptiginda bu bilgiyi sisteme girer, sisteme kayit acarken tuketici adresine sistemde tanimli olan yetkili servise gorev acar, bu kayit ise icerisinde ozel bir kod barindirir bu sayede servis tuketiciye ucretsiz montaj hizmeti sunar.

Yetkili olmayan saticilar bu kaydi acamadiklari icin servisin elinden bir sey gelmez.

Elbette yillarca tuketicilerden sunlari duyduk.

Vay efendim bu uygulama sacmalik. Bana gore de sacmalik ancak yanlis hatirlamiyorsam 2008 200o lardan beri uygulama bu sekikde ve aslinda karsi tarafi dinlediginizde bazi suistimaller nedeniyle ciddi hakliliklari ortaya cikiyor. Bu uygulama bayileri korumak icin olsa da aslinda buna sebep olanlar yine bu aç gözlü yetkili bayilerdir maalesef.

O yuzden hep yazarim. Gidin internetteki yetkili noktalardan veya VATAN TEKNOSA gibinl yerlerden alin ama yetkili bayilerden VESTEL urun almayin. 

Bunun disinda garanti icin de sunu belirtmeme izin verin. 6502 sayili tuketiciyi koruma kanununda ya 56 ya da 84 uncu maddeydi tam hatirlamiyorum su an ama sunu ifade eder. Bur mal, satin alindigi tarihten sonra garanti belgesi tekemmül ettirilmek kaydi ile (saticiya doldurtmak) farurasini da saklamak sartiyla servis hizmeti almadan da garanti kapsaminda islem gorebilir. Yeter ki kurulum kaynakli hasar veya ariza olmasin

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaslat merhaba

Bu gün biraz yollarda olacagim.

Marmaris guzergahinda elimden geldigince telefondan bakmaya calisirim ancak cevaplariniz bu gun biraz gecikebilir bilginiz olsun isterim. :ok:

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Ado' Alıntı:
Arkadaslat merhaba

Bu gün biraz yollarda olacagim.

Marmaris guzergahinda elimden geldigince telefondan bakmaya calisirim ancak cevaplariniz bu gun biraz gecikebilir bilginiz olsun isterim. :ok:

ortam varsa bizde gelelim :)

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,154
@bydublor Bende UHD tv mi n11 den almıştım , kargo tvyi getirdikten sonra direkt bu numaradan 0 850 222 4123 Vestel müşteri hizmetlerini aradım , ücretsiz montaj için servis istediğimi söyledim , aldığım tv nin seri numarasını sordular söyledim 2 saat sonra servis eve gelip ücretsiz montajı yapıp , garantiyi başlatıp gitti.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Maazeret Konusu

Arkadaşlar selam, paydos vakti geldi benim için.

Cevap bekleyen arkadaşlarımıza yarın cevap verebilirim artık

Herkese hayırlı geceler. :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cvp: Maazeret Konusu

Arkadaşlar bir gecede 4 konu birden açtım, bana müsaade, yarın görüşmek üzere. :ok:

Geri
Üst Alt