LVDS çevirici

L Çevrimdışı

LordMayros

Yeni Üye
5 Kas 2023
7
41
Arkadaşlar merhaba,
Hala iş görecek bir AIO pc var i7 8.nesil ve 2gb harici ekran kartlı ama ekranı kırık
Hdmi çıkışı ile harici monitörle kullanılabiliyor şimdi SSD değişikliği ile Nvme takacağım ama BİOS ekranına harici monitör ile giremiyorum anakartın üzerinde 50pinli LVDS ekran bağlantı soketi mevcut bu çıkışa Hdmi çevirici takmak istiyorum ama uygunluğundan nasıl emin olacağım ? Daha önce yapan varmidir ? Çevirici ile görüntüyü direkt alırmıyim ?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Cihazın Marka model bilgisini ayrıntılı olarak paylaşın. Kırık Display eğer mevcutsa onun da etiket bilgisine ulaşabilirseniz muadil ya da çevirici ile kullanılabilecek ekran tavsiyesinde bulunabiliriz. Ancak hepsi için daha çok bilgi gerekli.

Hiçbiri olmaz ise kısa bir hdmi kablosu ile uygun bir monitör kasaya monte edilerek, anakartı da kasa içine alınarak yine hdmi çıkışından kullanılacak şekilde modifiye edilebilir. Tekrar aio olur.

L Çevrimdışı

LordMayros

Yeni Üye
5 Kas 2023
7
41
Cevap için çok teşekkür ederim
Ancak HDD değiştirdiğimde ekran kartı driver i silindiği için son dediğinizi yapamıyorum aslında benim yapmak istediğimde sizin son anlattığınız

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Cevap için çok teşekkür ederim
Ancak HDD değiştirdiğimde ekran kartı driver i silindiği için son dediğinizi yapamıyorum aslında benim yapmak istediğimde sizin son anlattığınız
Cihazın marka model bilgileri varsa ekran kartı sürücüsü için elimizden geleni yapmaya çalışırız. Söylediğim gibi "Bilgi!" :)

L Çevrimdışı

LordMayros

Yeni Üye
5 Kas 2023
7
41
merhaba,
Cİhazın tam modeli
Lenovo İdeaCentre AIO 520-24ICB
donanım kimliklerinden ekran için buldum bilgi
EISAlenovo-len1201 LenovoLEN-52024-B LEN1201 1920x1080 527x296mm 23.8-inchmonitor

DCA10/LVDS_MIC buda kabloda yazan etiket
Diğer kabloda yazan etiket ECA20_M/B_LCD_LG_23,8

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
merhaba,
Cİhazın tam modeli
Lenovo İdeaCentre AIO 520-24ICB
donanım kimliklerinden ekran için buldum bilgi
EISAlenovo-len1201 LenovoLEN-52024-B LEN1201 1920x1080 527x296mm 23.8-inchmonitor

DCA10/LVDS_MIC buda kabloda yazan etiket
Diğer kabloda yazan etiket ECA20_M/B_LCD_LG_23,8
İşletim sisteminiz nedir?

L Çevrimdışı

LordMayros

Yeni Üye
5 Kas 2023
7
41
Windows 10 Home Single Language
Suan diskin bir kopyasını alıyorum diske birsey olsa birdaha kendi ekranı olmadan sistemde yüklenmez 😂😂

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Windows 10 Home Single Language
Suan diskin bir kopyasını alıyorum diske birsey olsa birdaha kendi ekranı olmadan sistemde yüklenmez 😂😂
Cihazınızın orijinal driver' larının bulunduğu website linki;

Burada AMD Radeon 530 sürücüsü ve intel onboard sürücüsü bulunuyor. Anladığım kadarıyla notebook anakartıyla oluşturulmuş bir AIO yapı. İki sürücüyü de yüklediğiniz taktirde hdmi çıkışını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

L Çevrimdışı

LordMayros

Yeni Üye
5 Kas 2023
7
41
Suan zaten kullanıyorum, notebook anakartı ama işlemci soketi masa üstü enteresan bir yapısı var,
Problem harici monitör ipe biosa girememe o yüzden LVDS ile DAHİLİ monitör gibi bağlamak istiyorum

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Suan zaten kullanıyorum, notebook anakartı ama işlemci soketi masa üstü enteresan bir yapısı var,
Problem harici monitör ipe biosa girememe o yüzden LVDS ile DAHİLİ monitör gibi bağlamak istiyorum
Anladım. Normalde harici monitör BIOS ekranını gösterir. O kısımda bir gariplik var. BIOS' a girişte gecikiyor olabilir misiniz?

İşlemci soketi de her notebookta bga değildir. Normal soketli yapıya sahip olabilir. Ama bu modelde bahsedilen işlemcilerin üçü de FCBGA ya da FPBGA sokete sahip. Anakart değiştirilmiş olabilir mi?

Aşağıda benzer bir modelde panel değişimini göstermiş;

Panel arkasında dikkat ederseniz etiketler mevcut. O etiket bilgilerine ulaşma şansınız olursa temin etmeniz gereken panel bilgilerini paylaşabiliriz. Ayrıca bu cihazın orjinal paneli 10 nokta dokunmatik filme sahip. Bulacağınız panelin aynı özellikleri taşıması gerekebilir.

L Çevrimdışı

LordMayros

Yeni Üye
5 Kas 2023
7
41
Benim anakart bunla aynı ama bende harici ekran kartı olduğu için işlemci ve soğutucu farklı ayrıca benim işlemci eski notebooklar gibi çıkıyor 😂 ve soket FCLGA masaüstü işlemcisi enteresan bir pc ramler Notebook ama

Bu arada panelin arkasındaki metal cover i sökmedim onu söküp etiketi buraya atacağım

Geri
Üst Alt