Logitech z313 ve Regal TV

Ahmet_Jackie Çevrimdışı

Ahmet_Jackie 

Aktif Üye
14 Eki 2018
53
31
Öncelikle herkese iyi forumlar. Benim Regal televizyonumda filmleri tok sesle izleyebilmek için yıllar önce aldığım Logitech z313 2+1 hoparlörüm var. Memnunum ama bazı filmlerde bas sesleri aşırı yüksek ve maalesef bu hoparlörün bass veya tiz ayarı yok :slap. Bu yüzden bazı filmlerde inanılmaz gürültü kopuyor sesi kısıyorum sonra müzikli sahne bitiyor konuşmaları duyamıyorum sesi geri açıyorum :ogg. TV'de ses ile alakalı birçok ayarı kurcaladım ses ayarlarının görüntüsünü de ekledim. TV'de ekolayzır ayarları var ama sadece dahili hoparlöründe çalışıyor. 3,5 mm jak çıkışından bağladığım hoparlörde ekolayzır hiç etki etmiyor. Bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim yardımlarınızı bekliyorum :cak

IMG_20190309_172317.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Öncelikle herkese iyi forumlar. Benim Regal televizyonumda filmleri tok sesle izleyebilmek için yıllar önce aldığım Logitech z313 2+1 hoparlörüm var. Memnunum ama bazı filmlerde bas sesleri aşırı yüksek ve maalesef bu hoparlörün bass veya tiz ayarı yok :slap. Bu yüzden bazı filmlerde inanılmaz gürültü kopuyor sesi kısıyorum sonra müzikli sahne bitiyor konuşmaları duyamıyorum sesi geri açıyorum :ogg. TV'de ses ile alakalı birçok ayarı kurcaladım ses ayarlarının görüntüsünü de ekledim. TV'de ekolayzır ayarları var ama sadece dahili hoparlöründe çalışıyor. 3,5 mm jak çıkışından bağladığım hoparlörde ekolayzır hiç etki etmiyor. Bu sorunun üstesinden nasıl gelebilirim yardımlarınızı bekliyorum :cak

IMG_20190309_172317.jpg
avl yi açık, bas ve surrundu kapatınca nsıl veriyor sesi ?
ayrıca kulaklık çıkışına takılı jak dimi ?

Ahmet_Jackie Çevrimdışı

Ahmet_Jackie 

Aktif Üye
14 Eki 2018
53
31
AVL açtum surround kapattım değişen bişey yok yine çok fazla bas alıyorum. Kulaklık çıkışı evet.

Ahmet_Jackie Çevrimdışı

Ahmet_Jackie 

Aktif Üye
14 Eki 2018
53
31
olması gerek budur ama ses sisteminde böyle birşeyin olmaması garip :sirit belki bilen birisi yarcımcı olabilir
he bide tv den sesi kesiyor dimi ? sadece sistemden veriyor

Aynen kulaklık modundayken TV den ses açılıp kısılıyor ama Lineout diye bir seçenek var onu seçince ses sadece hoparlörden açılıp kısılıyor :bilmiyomUmarım bir çözüm bulabiliriz :hmm

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
anladım, ses 2 sinden çıksaydı bu konuda yazılım vardı oraya yönlendirecektim ama sizde o sorun da yok.
teraspy teraspy modlama yaptığı için buraya etiketledim modlama ile bi ayar varsa biliyordur belki yardımı dokunur inş sorun çözülür :bye

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Hepsinden alıntı yapmadım,konuyu anladım ...
Tvde kulaklık çıkışına maalesef ekolayzer ayarını vermiyor(neden vermez anlamış değilim) ama tv profiliyle belki çözülebilir (belki) ,tvden profili alman gerekir önce...
Şunu hatırlatayım modlamayı ben yapmam,tarif ederim kendin yaparsın veya tvden aldığın dosyayı bir yere upload edersin D tentips , M mesutank dostlar bakabilirler,yapılacak birşey varsa yaparlar.

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
teraspy teraspy abi modlama ile de olacağını sanmıyorum ekolayzer ayarı yapılsa bile istenilen sonuç alınamaz yine ani çıkışlar yaşanacaktır çünkü genelde aksiyon sahnelerinde ses frekansı normalden yüksek ve baslı oluyor. ses sistemi 2.1 olduğu için bas sesleri stereo dan alıyor bas için ayrı bir kanal yok. kısaca bana göre bunun bir çaresi yok bazı tv lerde gece modu ya da ses optimizasyonu var ama ben vestelin hiçbir tv sinde görmedim. İlla çare derseniz mkvtoolnix ile sesi ayırıp adobe audition ya da benzeri bir programla yüksek olan seslerin frekansını düşürmek sonra tekrar mkvtoolnix ile birleştirmek ( uğraşmak isterseniz)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Eğer kulaklıkla tv sesi birleşirse belki olabilir diye düşündüm sevgili tentips,yani bir ihtimal diyorum ,commonvolume sekmesini false yapılırsa (veya true) ses birleşir(diye düşünüyorum)
Dediğin de doğru,bu konuyu araştırayım köye gidince kendi tvmden bakayım önce,bende amfiyle kullanıyorum köyde,ne gibi sonuç alırım bakayım... :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri