Lisanssız tv boxlarda film izleyebilmek için gerekenler nelerdir

tfhyilmaz Çevrimdışı

tfhyilmaz

Yeni Üye
6 Ara 2020
2
hocam mrb. lisanssız cihazlarda bazı internet sitelerinden film izlenmesi için bazı uygulama ve izinler gerekliymiş. ben bir tane 4k aldım youtubede bazı filmleri açtı bazılarını açmadı. bazi sitelerde yie izleyemedim. ürünü iade etmek zorunda kaldım (hbox diye bir cihaz 4gb ram 64 gb hafıza vardı ve 4 k idi) bu konuda yardımınızı talep ediyorum. lütfen (silindi (at)gmail.com) Açık alanda mail adresi vermek iyi değil,kişiye özel verebilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
tfhyilmaz Çevrimdışı

tfhyilmaz

Yeni Üye
6 Ara 2020
2
uyarı için tşk ederim. konu ile ilgili bir bilgiye acil ihtiyacım var. lütfen

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
uyarı için tşk ederim. konu ile ilgili bir bilgiye acil ihtiyacım var. lütfen
Cihazın Marka model bilgisini detaylı olarak paylaşın. Lisanssız cihazların birçoğunda orijinal yazılım yerine custom rom kullanmak cihazı daha etkin ve kullanışlı hale getirir. Ancak lisanssız cihazların birçoğunda gerçek olmayan kapasite değerleri (Gerçek 4 GB Ram yerine 1 GB ram, clone işlemci v.b.) olabilir. Bu da cihaz performansını etkiler. O yüzden özel bilgiler içermeyecek şekilde cihazın nereden temin edildiğine kadar bilgiler gerekebilir.

Size ait aynı mesajı X96 Max Plus Ultra konusu altında da gördüm ve kaldırdım diye hatırlıyorum. Söz konusu cihaz mesela, 4k videolar dahil birçok medyayı sorunsuz oynatıyor.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,152
Tarayıcıdan film izlemek için öncelikle iyi bir tarayıcı, sonrasında bir adet air kumandaya ihtiyacımız var. Bazı tarayıcıların kendinden air özelliği olsada asla air kumandanın konforunu vermez. Ben şahsen chrome ve piranha air kumanda kullanıyorum. Her siteden film izlemek ise kolay olmuyor, sitenin filmleri koyduğu playerin önemi burada çok. Bazı siteler filmleri çeşitli player seçenekleri ile koyuyor. Bazı playerlerde filmi oynatmak, ekranı büyütme çetrefilli olabiliyor. Mesela bazılarında video ekranını büyütmek için, air kumanda ile büyütme çentiğine bastığımızda ekran büyümeyebiliyor, çentiğe bastıktan sonra hemen ardından kumandadan OK tuşuna basınca ekran büyüyor. Ses açma, kısmada keza aynı şekilde oluyor. Bazı sitelerde ise herşey sorunsuz, dediğim gibi tamamen sitenin kullandığı playerle alakalı.

Youtube bazı filmleri açtı, bazıları açmadı kısmını pek anlamadım. Hangi cihazı kullanıyorsunuz detaylıca marka modeli yazarsanız daha iyi olur.

Geri
Üst Alt