Lisanssız Android TV'ler Yazılım Güncellemesi ile Lisanslı Androide Çevrilebilir Mi ?

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Aslında başlıkta sorunun tamamını sordum. Onvo'da mesela 43250 modeli ile 43F900 modelini ele alırsak, 43250 model olan Lisanssız (L3) Android ile çalışıyor veya 43F250 modelini de örnek verebiliriz, 43F900 modeli ise Lisanslı (L1) Androide sahip. Eğer firma böyle bir karar alırsa veya farklı bir yerden yazılım bulursak, Bu 43250 model TV'ye Lisanslı Android yüklenebilir mi ? Aslında Lisanssız Androidin de ciddi bir sıkıntısını görmedim de merak ettim sadece. Bu mümkün müdür acaba ?

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
Root işlemi yapılarak l3 lisans l1 e döndürülebilir. Root sonrası özel bir yama ile cihazın kimliği farklı bir model olarak değiştiriliyor.
Piyasada ki axen, woon gibi bazı android tv modellerinde modlanmış telefon yazılımı var Android tv ya da box için yapılan uygulamalar zaten çalışmıyor bile, hepsi mobil sürüm ve google play store yok.
Bir akrabam 2021 başlarında woon almıştı onun lisansını kontrol ettiğimde fabrika çıkışlı olarak L1 di, fakat android sürümü bahsettiğim gibi yine modlu telefon yazılımı, sanırım 2021 öncesi modellerde l3 var.
Onvo markasını deneyimleme şansım olmadi hiç fakat yukarida bahsettiğim modellerde android sürümü düşük olması sebebiyle root işlemi yapmak kismen daha basitti.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt