LIQUI MOLY 2427 Pro-Line Motor İçi Temizleyici

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
hep televizyon hep televizyon biraz da gercek dünyaya dönelim konu degiselim
varmi bu ürünü kullanan türkce sitelerde aynisini bulamadim fakat benzer ürünler var ve yorumlar iyi
ürün hakkinda amazon.de olsun youtube vs genel yorumlar olumlu fakat bi fark olmadi diyenler de olmus o yüzden kararsiz kaldim motor yaginin degismesi lazim önce bundan uygulasammi diye düsündüm amazon da kategorisinde en cok satilan ürün
Amazon product ASIN B001CZSG94
fikirler gelsin :hmm

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Motul marka altinda satilan muadili urunu gecen bakimda kullandim.

yagimi yag çubuğundan kontrol ettigim temiz acik renkli gözüküyordu.

araci yeni aldigim icin bakim zamanini beklemedim bakima soktum

Nasil uyguladim.

Motor sicakken solusyonu yag kapaginda ekledim.
15dk motoru rölantide çalışırdım. kesinlikle gaza basilmadi.

daha sonra motor stop edip karter yag değişim tipasini acip
eski yagi bosalttim. yag filtresini degistirdim.

akan yag simsiyah olmustu. Halbuki deterjanı koymadan yagi kontrol ettigimde yagin rengi acikti.
buda solusyonun kalinlasmis,tortulanmis yagi ve carbon birikintilerini temizlediğini gösteriyor

daha sonra
yeni yag filtresi takip 4lt 5-30 ucuz yag koydum.

araci 10dk rolantide gaza basmaksizin calisitirdim.

daha sonra yagi bosalttim ve yag filtresini soktum.
akan yag ciddi sekilde koyulasmisti

tekrardan sifir yag ve yag filtesi taktim.
Yag olarak alttaki resimdeki yagi kullandim Opel benzinli dexos yag isteyen araclar icin encok onerilen yagdir.

gelelim 2 defa neden yag,filtre dedigisimi yaptığıma kullanilan solusyonun yagi cozme özeliği bulunmakta ilk yag boşaltıldığı halde muhtelif yerlerde bu detarjanin kalintilari kalip yeni yagi bozacagini düşündüğüm icin
durumalama yaptim

IMG-20191105-WA0005.jpg

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Liki, Motul, Würth gibi kaliteli markaların orijinal ürünleri bu işlemler için fayda sağlar, her yağ değişiminde kullanmak daha iyi sonuçlar verir, ancak motorun içini son kullanıcı göremediği için, ne kadar etkili verilen paraya ve uğraşılan emeğe değiyor mu bir sonuca varmak zor tabi.

Ben sanayi tarzı daha farklı bir işlem tavsiye edeyim.:hmm

Motor yağını boşaltıyoruz, iki litre ince yağ, iki litre mazot koyuyoruz ve rölantide gaz vermeden motoru 2-3 dakika çalıştırıp bu karışımı boşaltıyoruz, isteğe göre aynı işlemi bir kez daha yapabiliriz, sanayi dilinde buna motor çalkalama denir. İşlem bittikten sonra, içerideki materyallerin süzülmesini bekleyip, nihayetinde yeni yağı koyuyoruz...

Not; yapılan bu işlem, tamamen araç sahibi ve uygulamayı yapanların sorumluluğundadır. İşlemin mantığını bilmeyenlerin yapmasını tavsiye etmiyorum.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Domestos Domestos, aracim suan 117bin de

flush islemi sonra duruluma yagini koymadan karteri sokturdum.
maksatim karterdeki dibe cokelmis yag,karbon birikintilerini temizlemekti.

flush sonrasi karterin bile tertemiz olduğunu gordum.
benzinle ince temizlik yapıp montajini geri yaptik.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Motul marka altinda satilan muadili urunu gecen bakimda kullandim.

yagimi yag çubuğundan kontrol ettigim temiz acik renkli gözüküyordu.

araci yeni aldigim icin bakim zamanini beklemedim bakima soktum

Nasil uyguladim.

Motor sicakken solusyonu yag kapaginda ekledim.
15dk motoru rölantide çalışırdım. kesinlikle gaza basilmadi.

daha sonra motor stop edip karter yag değişim tipasini acip
eski yagi bosalttim. yag filtresini degistirdim.

akan yag simsiyah olmustu. Halbuki deterjanı koymadan yagi kontrol ettigimde yagin rengi acikti.
buda solusyonun kalinlasmis,tortulanmis yagi ve carbon birikintilerini temizlediğini gösteriyor

daha sonra
yeni yag filtresi takip 4lt 5-30 ucuz yag koydum.

araci 10dk rolantide gaza basmaksizin calisitirdim.

daha sonra yagi bosalttim ve yag filtresini soktum.
akan yag ciddi sekilde koyulasmisti

tekrardan sifir yag ve yag filtesi taktim.
Yag olarak alttaki resimdeki yagi kullandim Opel benzinli dexos yag isteyen araclar icin encok onerilen yagdir.

gelelim 2 defa neden yag,filtre dedigisimi yaptığıma kullanilan solusyonun yagi cozme özeliği bulunmakta ilk yag boşaltıldığı halde muhtelif yerlerde bu detarjanin kalintilari kalip yeni yagi bozacagini düşündüğüm icin
durumalama yaptim

IMG-20191105-WA0005.jpg
bende aynen böyle yapmayi düsünüyorum ek olarak son yag eklemesinde yine konusunu actigim ceratec karisiminida eklemeyi düsünüyorum
konu da ki asil amac araca olumlu olumsuz bir etki fark ediliyormu :hmm yoksa sadece placebo etkisimi

yag olarak da LIQUI MOLY 3756 Top Tec 4600 i tercih etmeyi düsünüyorum opel corsa d 2010 model 1.4 benzinli araca bu uyuyormus 5 litre ile hem ilk yikama amacli yag degisimi icin 2 litre filan koyup ön yikama yapsam sonra üstüne 3 litre ile son yag dolumunu yapsam yetermi ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri