LibreOffice -Ofis programı | Tavsiye Forumu

teraspy 

The Emmi
TFC Team
Uzun zamandır kullandığım kaydı-kuydu olmayan,üstelik bedava olan hem win hem mac için süper bir ofis programı:
ofis1.png

m.menguc 

Bronz Üye
Ben kullanıyorum gayet güzel. Türkçe desteği de var. Excell falan temel fonksiyonlarda bir eksiklik görmedim gayet güzel. Bu açık kaynak kodlu bir yazılım zaten sürekli geliştiriliyor. Bilgisayarımda olabildiğince açık kaynak kodlu yazılımları kullanıyorum.

toydosakni

Aktif Üye
@teraspy, bu ne işe yarar
juxbox @juxbox , ikisi arasında fark ne,ne işe yarar
hangisi iyi.
bunun yerini tutarmı yada yeni versiyon varsa onun yerini:deli1
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sota @Sota usta normal yazım bu içinde linklerde var

lTa26.png

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ancak kaydet değince diğerleri (şekil A) yok görünmüyor niye ki... altta yazının tamamı var.

lTNTy.png

Son düzenleme:

juxbox 

Aktif Üye
ben oppen office kullanıyorum sanırım aralarında bi fark yok sadece isimleri farklı diye biliyorum

smili72 

Platin Üye
Eğer düz daktiko gibi kullanacaksanız bir sorun yok ancak bu tür ücretsiz programlarda makro özellği yok Çeşitli ticari kullanım için hazır kalıplarla kullanılan ve belirli alanlara veri girerek doldurulan makrolar kullanıyorsanız microsofttan başka alternatifiniz yok

teraspy 

The Emmi
TFC Team
Libreoffice öğrenmeye, MS Office'e alışınca. :hihi
Öğrenmeye gerek yok o zaman,sonuçta ofis kullanmışın :)
Pc de ofis programıdır
ben oppen office kullanıyorum sanırım aralarında bi fark yok sadece isimleri farklı diye biliyorum
Evet,aslında ikiside açık kaynak kodlu.
Eğer düz daktiko gibi kullanacaksanız bir sorun yok ancak bu tür ücretsiz programlarda makro özellği yok Çeşitli ticari kullanım için hazır kalıplarla kullanılan ve belirli alanlara veri girerek doldurulan makrolar kullanıyorsanız microsofttan başka alternatifiniz yok
Makronun var olduğunu biliyorum ama MS ile Libre ortak çalışırmı ,bu konuyu bilmiyorum, fakat şimdi araştırdım kendi yardım sitesinden sanki var gibi görünüyor

Necati_Simsek 

Michael Schumacher Fanı
Bronz Üye
Şuanda Microsoft Office'in üzerine hiçbir ofis programı çıkamıyor maalesef, diğer ofis programlarında makrolar düzgün çalışmıyor. Bizim kullandığımız onlarca makroyla hazırlanmış ofis uygulamaları var.

teraspy 

The Emmi
TFC Team
Şuanda Microsoft Office'in üzerine hiçbir ofis programı çıkamıyor maalesef, diğer ofis programlarında makrolar düzgün çalışmıyor. Bizim kullandığımız onlarca makroyla hazırlanmış ofis uygulamaları var.
Elbette iddia etmiyorum bu konuda,ben kullanmıyorum çünkü makro falan,MS zaten hiç kullanmadım,arkadaşa gidip denemem lazım <--Bu işin şakasıydı :)