LG Wi-Fi problemi

E Çevrimdışı

Emdali.003

Yeni Üye
4 Mar 2019
17
31
Merhaba arkadaşlar… 49SK8100 model LG marka televizyonum. Son 2-3 haftadan beri Wi-Fi ye giriyor herhangi bir video veya film izlemeye geçtiğimde kendi kendine Wi-Fi kopuyor. Wifi ekranına geldiğimde otomatik olarak geri bağlanıyor. Böyle bir problemim var. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımmmm

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Wi-fi chip'te sorun olabilir.
Garanti varsa servis çağırın.

Ya da Android telefonunuz varsa "Wi-Fi Analyzer"yükleyin, etrafınızdaki ağlar hangi kanalda çalışıyor ona bakın, az kullanılan bir kanala geçin.
Modem arayüzüne girip çalışma kanalını değiştirebilirisiniz.

E Çevrimdışı

Emdali.003

Yeni Üye
4 Mar 2019
17
31
Teşekkür ederim Umut Barış Umut Barış,

Umut Barış Umut Barış, Hocam Wi-Fi sorunlu bence çünkü problem daha da ilerledi. Tv nin alt tarafı aşırı ısınıyor bu nedenle olduğunu düşünüyorum ki Wi-Fi sürekli kapanıp açılıyor. Ekrandaki fareyi Wi-Fi kapalıyken aktif olarak kullanıyorum. Wifi yi açtığım gibi farede donuyor Wi-Fi de kapanıp açılıyor. Bunu çözebileceğim yardımcı olacak biri varsa duacı olurum.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Teşekkür ederim Umut Barış Umut Barış,

Umut Barış Umut Barış, Hocam Wi-Fi sorunlu bence çünkü problem daha da ilerledi. Tv nin alt tarafı aşırı ısınıyor bu nedenle olduğunu düşünüyorum ki Wi-Fi sürekli kapanıp açılıyor. Ekrandaki fareyi Wi-Fi kapalıyken aktif olarak kullanıyorum. Wifi yi açtığım gibi farede donuyor Wi-Fi de kapanıp açılıyor. Bunu çözebileceğim yardımcı olacak biri varsa duacı olurum.
Alt tarafta LED aydınlatma olduğu için ısınıyor olabilir.
Ya da panel veya cof board vs ısısı da olabilir.
Önce wi-fi kartı, antenleri ve kabloları kontrol edilmeli.
Kart, kablo sağlamsa, anakarttan şüphelenilmeli.
Yani o ısınma onunla ilgili değildir diye düşünüyorum.

E Çevrimdışı

Emdali.003

Yeni Üye
4 Mar 2019
17
31
Alt tarafta LED aydınlatma olduğu için ısınıyor olabilir.
Ya da panel veya cof board vs ısısı da olabilir.
Önce wi-fi kartı, antenleri ve kabloları kontrol edilmeli.
Kart, kablo sağlamsa, anakarttan şüphelenilmeli.
Yani o ısınma onunla ilgili değildir diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim. Bakalım hafta içi servise götürecem ne diyecek bakalım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri