LG webOS TV developer SDK

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Dün adem lg webostan bahsedince daha önce denemeler yaptığım ama çok da üzerinde durmadığım meşhur webos derlemesini belki ilgilenen olur diyerek buraya aktarmak istedim .Herşey tek dosya içinde ,ben full olanı indirmiştim,ama yeniden indirip tekrar kurdum ki bu gün kaldıracaktım (uninstall) ,hadi dursun diyerek bıraktım.Aşağıdaki linkte neler lazım yazıyor,bende zaten virtualbox kurulu olduğundan zorluk çekmedim,direk çalıştı.

Kurulum yapıyoruz :

alodan-46.png

Konsoldan başlatma komutunu veriyoruz:

alodan-47.png

Ve lg webos yazılımı çalışmaya başlıyor:

alodan-48.png

alodan-50.png

alodan-51.png

alodan-52.png

alodan-53.png

Uygulama yükleyebiliyoruz denemeler için:

alodan-54.png

alodan-55.png

C Çevrimdışı

cunuak

Yeni Üye
6 Eki 2023
2
35
teraspy teraspy Merhaba, webOS TV'de kullanılmak üzere bir uygulama yaptırmak istiyoruz. Bu konuda destek olabilir misiniz?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
teraspy teraspy Merhaba, webOS TV'de kullanılmak üzere bir uygulama yaptırmak istiyoruz. Bu konuda destek olabilir misiniz?
Aslında çok sevinirdim fakat açıkçası uzun yıllardır konudan epey uzağım ,hem de epey. En son geçenlerde kendime ve bir arkadaşa çok basit mini uygulama derledim ,onu da bayağı uğraştıktan sonra yapabildim,yaş ilerleyince ve boş bırakınca yabancı dil gibi unutuluyor herşey. Webos uygulamaları "ipk" paketli diye hatırlıyorum, bu konudaki SDK kurulumunu yapınca - ki artık yok laptopta kaldırdım maalesef - bir iki deneme yapmıştım basitçe tabii.Sizin için mahzuru yoksa ve "açıklanmaması gereken proje" değilse nasıl bir uygulama olduğunu merak ettiğim için burada editörde bulunan "gizle" tıklayıp "belirli kullanıcılara" seçeneği ile ufak bir açılama yazarsan sevinirim, ama "hayır herkesin öğrenmesinde sakınca yok,bilinebilir" dersen açık olarak yazabilirsin tabii. Ayrıca konu ile alakalı sevgili ömer ben varım demiş ,ben birde sevgili caylakpenguen caylakpenguen dostumu da ekleyeyim,bana göre uzman linuxçudur, eski geliştiricileri arasındadır ,konu ile alakalı bilgisi varsa kesin el atacaktır diye düşünüyorum.

C Çevrimdışı

cunuak

Yeni Üye
6 Eki 2023
2
35
teraspy teraspy Mesajınız için teşekkür ederim. Karasal radyo istasyonumuz var. Çok basit bir play - pause player içeren bir radyo dinleme uygulaması yaptırmak istiyoruz. Uygulamayı TV'lerine indiren dinleyicilerimiz stream ettiğimiz yayınımızı dinleyecek. Desteğiniz için teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri