LG veya Samsung 43 inc Smart tv

T Çevrimdışı

tifosifatih

Yeni Üye
27 Mar 2022
7
25
Herkese iyi forumlar arkadaşlar, küçük odama uzun ömürlü ve sorun çıkarmayacak 43 inc smart tv almak istiyorum. Çok bilgim yok ama sanırım bu segmentte LG ve Samsung öne çıkıyor.
Maksimum 7000-7500 lira bütçem var. Kullanım amacım Netflix, Youtube, S Sport Plus uygulaması üzerinden Formula 1 izlemek olarak söyleyebilirim.
Odam küçük ve televizyonu genelde tam karşıdan izleyeceğim, buna göre VA veya IPS ekrandan hangisi olmalı ?
Televizyonun Android olup çok uygulaması olmasındansa S Sport+ olması benim için yeterli. S Sport'un sayfasında genellikle yeni televizyonların desteklediği yazıyor fakat tam olarak da güvenemiyorum. Webos ve Tizen işlemcili televizyonlarda kesin olarak bu uygulama var mıdır ?
Son olarak da LG 43UP75006LF ve Samsung 43AU7000 ürünleri hakkında bilginiz var mıdır ? Sizin önerdiğiniz başka marka televizyonlar var mıdır ? Teşekkürler.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
LG olan IPS ancak direkt LED, Samsung VA ancak kenar LEDli. Bu durumda LG derim ben. Diğer özellikleri benzer.
bunu izleyin derim.

Daha ucuza Vestel 43UA9600 de güzel.

Ama LG panel ve teknik özellikler olarak biraz daha iyidir.

Son düzenleme:
G Çevrimdışı
31 May 2022
12
44
LG olan IPS ancak direkt LED, Samsung VA ancak kenar LEDli. Bu durumda LG derim ben. Diğer özellikleri benzer.
bunu izleyin derim.

Daha ucuza Vestel 43UA9600 de güzel.

Ama LG panel ve teknik özellikler olarak biraz daha iyidir.

lg bu modelinde acaba sorun yasayanlar oldu mu aldiktan sonra servis satis sonrasi hizmet acisindan ? yoksa 3yil garantili ayni ayarda baska vestel toshiba arcelik beko grundig markalarina mi yonelsek ? onereceginiz modeller var mi onlarin ayarinda ? cunku yaklasik 7bin tl lg ips panelli, sanirim vestel yeni cikan u9700 serisi var 43modelinde panda va panel gelirse kotu olabilir hkc paneli var mi yok sans isi galiba, vestelin ua9800 serisindeki 43inc ips paneli var mi net degil forumda bulamadim, birde 43q9900 var qled modelli olan ama onlarda daha pahali haliyle 8500e cikiyor 43inc icin pek degecegine emin olamadim forumu inceleyince,

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt