Lg Uq8100 Yazılım Sonrası Yatay Çizgiler Ve Ardından Fabrika Ayarı İle Düzelmesi

A Çevrimdışı

ali88

Yeni Üye
7 Nis 2023
9
36
Ustalara sormak istiyorum, Tv yi alalı henüz 5 ay oldu.. Benimde panelden kaynaklı bu arızanın eli kulağında sanırım fakat ilginç bir durum yaşadım hemen anlatayım.

Dün gece LG UQ81 model olan televizyonuma güncelleme geldi..

Güncellemenin ardından 2-3 saat sonra ekranın üst orta ve alt kısmında 4 cm lik yatay çizgiler oluştu ve küçük çapta ekran bindirmesi(gezdiğim kanalın logosu kaldı)meydana geldi...

Televizyonu fabrika ayarlarına getirdim yeniden kurdum ve bir kaç saat içinde üstten başlayarak bütün yatay çizgiler ve o kanalın logosu yok oldu...TV eski sağlıklı haline döndü..

Sizce bu arıza nasıl düzelmiş olabilir ve ilerde görülmesi mümkün olan panel arızasına işaret midir? Televizyonumun garantisi 19 ay daha mevcut..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Bu panel arızası anlamına gelmez diye düşünüyorum,genelde adettir ,her yazılımın ardından mutlaka fabrika ayarlarına dönülür (kanal listeleri kişisel listeler yedeklendikten sonra),yani bunu tüm firmalar tavsiye ederler.Tabii bu benim şahsi fikrim ,ama elbette garanti dolmadan önce ve bir daha böyle bir sıkıntı yaşatırsa mutlaka ya foto veya film almak en iyisidir,hatta en iyisi film çekmek,nasılsa filmden foto kaydı yapılıyor :ok

A Çevrimdışı

ali88

Yeni Üye
7 Nis 2023
9
36
Cevap ve tavsiyeler için teşekkür ederim.. Dediğim gibi elimdeki telefonun kamerasının durumu fotoğrafta da videoda da arıza kanıtı için yetersiz...

Arıza kısa sürede düzeldiğinden dolayı servisi çağırsam absürd bir durum olacaktı..

Ancak 2. defa böyle bir durum yaşarsam kesinlikle tereddüt etmeden servise başvuracağım..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Cevap ve tavsiyeler için teşekkür ederim.. Dediğim gibi elimdeki telefonun kamerasının durumu fotoğrafta da videoda da arıza kanıtı için yetersiz...

Arıza kısa sürede düzeldiğinden dolayı servisi çağırsam absürd bir durum olacaktı..

Ancak 2. defa böyle bir durum yaşarsam kesinlikle tereddüt etmeden servise başvuracağım..
Evet ,hem de hemen :ok

A Çevrimdışı

ali88

Yeni Üye
7 Nis 2023
9
36
Evet ,hem de hemen :ok
Ustam gece gece vaktinizi alıyorum fakat ben nedense yazılımdan kaynaklı böyle bir durum yaşadığımı düşünüyorum..

Şöyle ki LG bir süredir dahili uydu alıcısı sorunları dahil yazılımda sürekli problemler yaşıyor

Bu yılın ocak ayından bu yana dahili uydu alıcısındaki problemi gidermek için 2 yazılım çıkardılar ve sanırım sorun öyle düzeldi (ben dünya kupasından sonra 4K yayına ihtiyaç duymadığım için harici fhd uydu alıcısı kullanmaya başladım)

Hatta LG genel merkezinden gelen bildirimlerin fotoğraflarını mesaja ekliyim

IMG_20230201_192803.jpg
IMG_20230206_162143.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ustam gece gece vaktinizi alıyorum fakat ben nedense yazılımdan kaynaklı böyle bir durum yaşadığımı düşünüyorum..

Şöyle ki LG bir süredir dahili uydu alıcısı sorunları dahil yazılımda sürekli problemler yaşıyor

Bu yılın ocak ayından bu yana dahili uydu alıcısındaki problemi gidermek için 2 yazılım çıkardılar ve sanırım sorun öyle düzeldi (ben dünya kupasından sonra 4K yayına ihtiyaç duymadığım için harici fhd uydu alıcısı kullanmaya başladım)

Hatta LG genel merkezinden gelen bildirimlerin fotoğraflarını mesaja ekliyim
Bence de yazılımsal sıkıntı ,panel değil yani.Alelacele yazılımlı tv üretmişler gibi sanki :) ,uydu alıcı yazılımı bu kadar sık güncellenir mi,muhtemelen uyduyu düzeltirken farklı bölümlerde sıkıntı yaşadılar ,ama yukarıda yazdığım doğru işlemdir (fabrika ayarlarına dönmek) ,genelde kimse dönmez fabrika ayarlarına :)

A Çevrimdışı

ali88

Yeni Üye
7 Nis 2023
9
36
Bence de yazılımsal sıkıntı ,panel değil yani.Alelacele yazılımlı tv üretmişler gibi sanki :) ,uydu alıcı yazılımı bu kadar sık güncellenir mi,muhtemelen uyduyu düzeltirken farklı bölümlerde sıkıntı yaşadılar ,ama yukarıda yazdığım doğru işlemdir (fabrika ayarlarına dönmek) ,genelde kimse dönmez fabrika ayarlarına :)
Ustam Televizyonu aldım alalı en az 5-6 defa yazılım geldi.. Nerdeyse her ay 1 yazılım güncellemesi geliyor..

Yazılım ile bazı işleyen yönleri bozarlarken bazı işlemeyen yönleri düzeltiyorlar ama böyle olduğu için kullanıcı adına + bir durum oluşmuyor...

Şu alıcı arızası Dünya Kupasında gerçekleşseydi çok mağduriyet doğacaktı.. Lg gibi Tv konusunda ismi öne çıkmış bir firmanın bu işlere daha fazla dikkat etmesi gerekiyor..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Ustam Televizyonu aldım alalı en az 5-6 defa yazılım geldi.. Nerdeyse her ay 1 yazılım güncellemesi geliyor..

Yazılım ile bazı işleyen yönleri bozarlarken bazı işlemeyen yönleri düzeltiyorlar ama böyle olduğu için kullanıcı adına + bir durum oluşmuyor...

Şu alıcı arızası Dünya Kupasında gerçekleşseydi çok mağduriyet doğacaktı.. Lg gibi Tv konusunda ismi öne çıkmış bir firmanın bu işlere daha fazla dikkat etmesi gerekiyor..
+1 :ok
Aynen katılıyorum sevgili ali88 :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt