LG uj651 Led değişimi sonrası tv de sarı renk hakim

D Çevrimdışı

dnzsc 

Yeni Üye
8 Eki 2020
1
Merhabalar elimdeki LG uj651 serisi televizyonun ekranı yer yer mor ağırlıklı renk vermesi sebebiyle led bar değişimi yaptırdım. Değişim yapıldıktan sonra ekrandaki renkler hafifte olsa sarı ağırlıklı çıkmaya başladı. Özellikle beyaz renkli alanlara dikkatli bakıldığında anlaşılıyor. Yapan usta renk ayarlarıyla oynanmış olduğu için sarı ağırlıklı olabileceğini söyledi. Renk sıcaklığını vs bütün ayarları denedim, tvyi fabrika ayarlarına döndürdüm fakat sorun devam ediyor. Benzer bir sorun yaşayan oldu mu sorunu nasıl çözebilirim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Takılan LED kaynaklı olabilir, lümen değerleri sarıya yakın olabilir. Özellikle uzun süreli kullanımda göz zevkiniz alıştığı için yeni ledler uyum sağlamanız zaman alabilir, ama mavilesme ne kadar kullanıldı? Bu da gözünüze alışkın olduğunuz için sarımsı olabilir?
TV arka kapağından bakınca elbet bı yerlerden ışık geliyordur. O ışık rengi nasıl acaba?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Takılan LED kaynaklı olabilir, lümen değerleri sarıya yakın olabilir. Özellikle uzun süreli kullanımda göz zevkiniz alıştığı için yeni ledler uyum sağlamanız zaman alabilir, ama mavilesme ne kadar kullanıldı? Bu da gözünüze alışkın olduğunuz için sarımsı olabilir?
TV arka kapağından bakınca elbet bı yerlerden ışık geliyordur. O ışık rengi nasıl acaba?
Aradaki katmanlarda sorun olabilir mi?
Ya da usta montajda bir hata yapmış olabilir mi? :alala

Bu aradaki katmanların yenisi de satılıyor mu bu arada? :hihi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Aynı sorun benimde başıma geldi. Çözümü nasıl buldunuz
Görsel vs var mı ?
Ledler yeni mi değişti ?
Yetkili servis mi ozel servis mi?
Ledler nereden temin edildi?
Arkadan bakınca ışıklar gözüküyor mu, bunun rengi ney ?
Biraz detaylı olursa daha iyi yorum yaparız

K Çevrimdışı

Korkusuz98

Yeni Üye
30 Tem 2022
2
43
Görsel vs var mı ?
Ledler yeni mi değişti ?
Yetkili servis mi ozel servis mi?
Ledler nereden temin edildi?
Arkadan bakınca ışıklar gözüküyor mu, bunun rengi ney ?
Biraz detaylı olursa daha iyi yorum yaparız

1083CE63-6B7D-4694-8CC9-DCBD50E1A127.jpg

Ledler bugün değişti. Lg marka tv ama tanıdık Philips yetkili servisi değiştirdi. Arkadan bakınca ışıklar gözükmüyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
1083CE63-6B7D-4694-8CC9-DCBD50E1A127.jpg

Ledler bugün değişti. Lg marka tv ama tanıdık Philips yetkili servisi değiştirdi. Arkadan bakınca ışıklar gözükmüyor.
Eğer renkler sarıya dönmüş ve önceden böyle bir sorun yok ise ledlerin lümen değeri eskiye nazaran sarıya dönüktür bu nedenle rahatsız edebilir.

B Çevrimdışı

byseloo

Yeni Üye
9 Kas 2023
2
32
Eğer renkler sarıya dönmüş ve önceden böyle bir sorun yok ise ledlerin lümen değeri eskiye nazaran sarıya dönüktür bu nedenle rahatsız edebilir.
merhaba hocam bende değişimini yaptım led barları ilk defa yapmama ragmen sorunsuz değiştirdim panelı yerlestırmden once bembeyaz rengı arka planda aldım yanlız orjınal dıye gönderılen lerlerın gözlerı benım gözlerden daha dar ve şuan sarımsı bir renk veriyor mas mavi ekrandan yine iyidir ama ledlerı yanlıs gönderdiğinden kaynaklı dimi bu

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
merhaba hocam bende değişimini yaptım led barları ilk defa yapmama ragmen sorunsuz değiştirdim panelı yerlestırmden once bembeyaz rengı arka planda aldım yanlız orjınal dıye gönderılen lerlerın gözlerı benım gözlerden daha dar ve şuan sarımsı bir renk veriyor mas mavi ekrandan yine iyidir ama ledlerı yanlıs gönderdiğinden kaynaklı dimi bu
Ledlerin yapısı ile alakalı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt