LG tv ses sorunu

Ö Çevrimdışı

öğretmenmetin35

Yeni Üye
10 Şub 2020
10
43
Herkese merhaba,

Kullanmış olduğum LG 32lb652v model tv den ara ara, ve bu zamanlar sıklıkla, farklı bir ses geliyor. Kanalda sorun var diye düşündüm ama başka kanallarda da aynı sorunu sürdürdü. Konuşanların sesi çok cızırtılı sanki nihat sırdarla sivrisinek programındaki sivrisinek benim tv de hortlamış gibi ?? bir ses ile konuşanları duyuyorum bir süre sonra sorun kendiliğinden geçiyor ve yine başlıyor. Bu konuda fikri olan var mı? iyi forumlar...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Ses ayarları ne durumda? Fotoğraf çekip atar mısınız?
Her ayarı üst üste açtıysanız ondan olabilir.
Yani her geliştirme her durum için kullanılamaz.
Bazı geliştirmeler de birlikte kullanılamaz, kötü sonuç verebilir.

Onun haricinde kasa titreşimi de o sesi yapıyor olabilir.
Harici uydu alıcısı kullanıyorsanız kullandığınız kabloyu kontrol edin, temassızlık veya kısa devre mevcut olabilir.

Son düzenleme:
Ö Çevrimdışı

öğretmenmetin35

Yeni Üye
10 Şub 2020
10
43
Hoşgeldiniz :)

Sesin hoparlörlerden mi yoksa arka kapağın oradan mı geldiği konusunda bilgi rica etsem?

Hoparlörlerden geliyor ise siz yayını tv nin uydu alıcısı mı yoksa harici kaynaktan mı veriyorsunuz

Harici kaynaktan ise bağlantı kablosu olarak ne kullanıyorsunuz

:ok
Adem hocam vakit ayırıp cevap yazdığın için teşekkürler.. d smart'ı hdmı kablosu ile tv ye iletiyorum... Ayrıca Tv deki kendi uygulamalarında da aynı sorunu gördüm. mesela; Netflix'ın herhangi bir dizinde de yapabiliyor veya usb ye yüklediğim klibi izlerken de... Tv duvara montajlı herhangi bir başka şey ile temas etmiyor...çok garip dün geceden beri bu sorun oluşmadı. Az evvel kontrol için aradım onlar da sorun görmemiş...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ö öğretmenmetin35, dahili uydu alıcısından olabilir tv yi kapatın fiş takılıyken arkasından ses geliyorsa anten kablosunu çıkarın ses kesildi mi diye bakın.
Şu an hersey normal gibi.. ama ilettiğiniz bu çözüm aklımda olsun sağ olun...

Ses ayarları ne durumda? Fotoğraf çekip atar mısınız?
Her ayarı üst üste açtıysanız ondan olabilir.
Yani her geliştirme her durum için kullanılamaz.
Bazı geliştirmeler de birliktek kullanılamaz, kötü sonuç verebilir.

Onun haricinde kasa titreşimi de o sesi yapıyor olabilir.
Harici uydu alıcısı kullanıyorsanız kullandığınız kabloyu kontrol edin, temassızlık veya kısa devre mevcut olabilir.
Umut hocam cevabın için teşekkürler...mesai bitip eve vardığımda dediğiniz ayarları hemen bakayım. Bu söylediğinizi hiç düşünmedim..Çok teşekkürler...yaşadığım sorunun videosu da var ama burayı yüklemeyi bilsem keşke...

Ö Çevrimdışı

öğretmenmetin35

Yeni Üye
10 Şub 2020
10
43
Adem hocam vakit ayırıp cevap yazdığın için teşekkürler.. d smart'ı hdmı kablosu ile tv ye iletiyorum... Ayrıca Tv deki kendi uygulamalarında da aynı sorunu gördüm. mesela; Netflix'ın herhangi bir dizinde de yapabiliyor veya usb ye yüklediğim klibi izlerken de... Tv duvara montajlı herhangi bir başka şey ile temas etmiyor...çok garip dün geceden beri bu sorun oluşmadı. Az evvel kontrol için aradım onlar da sorun görmemiş...

Şu an hersey normal gibi.. ama ilettiğiniz bu çözüm aklımda olsun sağ olun...

Umut hocam cevabın için teşekkürler...mesai bitip eve vardığımda dediğiniz ayarları hemen bakayım. Bu söylediğinizi hiç düşünmedim..Çok teşekkürler...yaşadığım sorunun videosu da var ama burayı yüklemeyi bilsem keşke...

Hocam yaşadığım ses sorununu ve hemen ardından düzelmesini yakalayabildim. geçici olarak açtığım youtube kanalı ile sorunu iletmek istedim . (ses düzelmeseydi netflix ve usb den de aynı sorunu yapıyor olduğunu gösterecektim.) Saygılar.

Hocam yaşadığım ses sorununu ve hemen ardından düzelmesini yakalayabildim. geçici olarak açtığım youtube kanalı ile sorunu iletmek istedim . (ses düzelmeseydi netflix ve usb den de aynı sorunu yapıyor olduğunu gösterecektim.) Saygılar.
Bu arada cok acele ile cekilen bir video oldugu için görüntü titreşiminden dolayı kusura bakmayın...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Ya yazılımsal ya da donanımsal bir arıza.
TV'yi fabrika ayarlarına sıfırlamayı denediniz mi?

Ö Çevrimdışı

öğretmenmetin35

Yeni Üye
10 Şub 2020
10
43
Ya yazılımsal ya da donanımsal bir arıza.
TV'yi fabrika ayarlarına sıfırlamayı denediniz mi?
Salı akşamı saat 17:15 gibi yaptım. Bugün yine yapmaya başladı. Sorunu yakalayabilmek için epey tv karşısında geçirdim. Servisle görüştüm anakart arızası olabileceğini belirttiler. Maliyeti de yaklaşık 800 tl civarında... Ayrıca tv nin 2 USB soketi çalışmıyor. hadi onu sonra halledeyim dedim. Ardından bu baş gösterdi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Salı akşamı saat 17:15 gibi yaptım. Bugün yine yapmaya başladı. Sorunu yakalayabilmek için epey tv karşısında geçirdim. Servisle görüştüm anakart arızası olabileceğini belirttiler. Maliyeti de yaklaşık 800 tl civarında... Ayrıca tv nin 2 USB soketi çalışmıyor. hadi onu sonra halledeyim dedim. Ardından bu baş gösterdi.

Ürünü alalı ne kadar oldu?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri