LG TV İnput Lag Sorunu

Y Çevrimdışı

Y@KI$IKLII

Aktif Üye
6 Kas 2019
89
33
Merhabalar arkadaşlar. LG 50un73006LA model televizyon aldım yakın zamanda. Televizyon oyun modu seçiliyken akıcı bir şekilde çalışıyor lakin görüntü önceki kullandığım televizyondan bile kötü hale geliyor. Canlı veya standart gibi modlara aldığım zaman da oyunlarda input lag yani rahatsız edici bir gecikme yaşıyorum. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
önceki tv 1080p ise normal bence. ekran büyüdükçe, giriş seviye tvler berbat performans gösteriyor. para olacak 100 hz sony, oled vb. alacaksın ama kriz ebemizi kovalıyor.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
standart kullanıcı moduna geçin. ayarlardan trumotion ayarını kullanıcı seçin. de judder i deneye deneye 1 den itibaren arttırarak kontrol edin. tatmin edici olmaz ama belki az da olsa işinizi görür.

Y Çevrimdışı

Y@KI$IKLII

Aktif Üye
6 Kas 2019
89
33
standart kullanıcı moduna geçin. ayarlardan trumotion ayarını kullanıcı seçin. de judder i deneye deneye 1 den itibaren arttırarak kontrol edin. tatmin edici olmaz ama belki az da olsa işinizi görür.
Bir nebze azalma oldu gibi ama yinede istediğim seviyede değil. Başka bir öneriniz var mı acaba? ?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Bir nebze azalma oldu gibi ama yinede istediğim seviyede değil. Başka bir öneriniz var mı acaba? ?
üst modellerde veya oledlerde menüde başka kısımlar da aktif oluyor. daha ince ayarlar ile istenen verim alınabiliyor. menüdeki yardım görüntüle kısmında var. ama bu seviye modellerde yok onlar. ben çok uğraştım. her güncellemede "acaba mı?" diye heyecan yaptım, ama maalesef. saçma sapan şeyleri güncelliyorlar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
PC veya konsol ile mi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama input lag'i nasıl tespit ettiniz o önemli?
Yaşadığınız şey FPS - Hz farkından kaynaklanıyor olmasın?
Bunun dışında LCD TV'lerden bu konuda bir şey beklemeyin.
En iyisinde bile sonuç bir monitör kadar değil.

Y Çevrimdışı

Y@KI$IKLII

Aktif Üye
6 Kas 2019
89
33
PC veya konsol ile mi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama input lag'i nasıl tespit ettiniz o önemli?

Konsolda kullanıyorum. İnput lagı benim tespit etmeme gerek yokki zaten o kendini tespit ettiriyor ?? Mesela call of duty oyununda ateş eme tuşuna basıyorum. Ben tuşa bastıktan çok daha sonra ateş ettiğimi algılıyor. Oyun moduna alınca tepkime süresi çok iyi fakat ondada görüntü ve renkler çok kötü oluyor. Sırf bu yüzden satmayı düşünüyorum tvyi ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

• üst modellerde veya oledlerde menüde başka kısımlar da aktif oluyor. daha ince ayarlar ile istenen verim alınabiliyor. menüdeki yardım görüntüle kısmında var. ama bu seviye modellerde yok onlar. ben çok uğraştım. her güncellemede "acaba mı?" diye heyecan yaptım, ama maalesef. saçma sapan şeyleri güncelliyorlar.
    Anladım hocam ? Hayırlısı olsun..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Konsolda kullanıyorum. İnput lagı benim tespit etmeme gerek yokki zaten o kendini tespit ettiriyor ?? Mesela call of duty oyununda ateş eme tuşuna basıyorum. Ben tuşa bastıktan çok daha sonra ateş ettiğimi algılıyor. Oyun moduna alınca tepkime süresi çok iyi fakat ondada görüntü ve renkler çok kötü oluyor. Sırf bu yüzden satmayı düşünüyorum tvyi ?
S-MVA panel mevcut. (VA türevi sanırım.)
10 Bit + FRC olması nedeniyle olabilir.
Bir de konsolda çıkış 4k olsa bile grafik kalitesi pc seviyesinde olmadığı için de öyle gözükebilir.
Ama az önce okuduğum yazıya göre, tepki süresinin artırılması için bu tip panellerde bir renkten feragat söz konusu sanırım.

Y Çevrimdışı

Y@KI$IKLII

Aktif Üye
6 Kas 2019
89
33
Bir de konsolda çıkış 4k olsa bile grafik kalitesi pc seviyesinde olmadığı için de öyle gözükebilir.
Ama az önce okuduğum yazıya göre, tepki süresinin artırılması için bu tip panellerde bir renkten feragat söz konusu sanırım.

10 Bit + FRC ne demek oluyor hocam? ?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777

• Anladım hocam ? Hayırlısı olsun..
menü-resim-ek ayarlar- altında anlık oyun yanıtı var mı?

Y Çevrimdışı

Y@KI$IKLII

Aktif Üye
6 Kas 2019
89
33
Renk derinliği 8 Bit, + 2 bit Fake, 10 bit oluyor ama fake 10 bit.

Panelin veremediği renkleri vermesi için üretilmiş bir yöntem yani.
Gerçek 10 bit panel gibi değil yani.
Anladım hocam teşekkür ederim bilgilendirme için ?

menü-resim-ek ayarlar- altında anlık oyun yanıtı var mı?
Evet var şuan açık ama pek bir işe yaradığını söyleyemem ☹️

Y Çevrimdışı

Y@KI$IKLII

Aktif Üye
6 Kas 2019
89
33

Hocam bu LG TV' lerde modlama yapmak mümkün mü?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt