LG TV Görüntü var ses yok

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Merhaba,

LG 47LA660S model televizyonumuzda iki gündür sorun var. Dün daha da arttı. Görüntüde falan hiçbir sorun yok ama ses tamamen gidiyor. Dahili uydu, hdmi, Smart uygulama, kulaklık, optik bağlantı, hdmi arc ses sistemi falan fark etmiyor, ses yok. Bu sorun olduğunda cihazın kumanda tepkileri zayıflıyor. Kanalı değiştiriyorsun, üst barda kanal değişiyor ama kanala geçmesi çok uzun sürüyor. Aç kapa kanal değiştir vb derken bir ara ses geliyor, o halde bırakırsan sorunsuz çalışıyor ama kanal değiştirince yine gidiyor. Tv'nin dahili ses testini yaptığımda sorun yok, subwoofer da dahil gümbür gümbür ses geliyor.

Cihazı sıfırladım ama fark etmedi. Yazılımı baştan yükleyeyim dedim ama zaten son sürüm yüklü olduğundan o da mümkün olmadı. Zorla yükleme yolu illa vardır ama kaynak bulmadım.

Sanırım anakart gidiyor gibi. Belki optik çıkışlı bit uydu alıcı alıp ses sistemi ile kullanabilirim ama uzun devam eder mi bilemiyorum. Fikri, önerisi olan var mı?

sanalexpress Çevrimdışı

sanalexpress

Aktif Üye
12 Ocak 2018
79
Adem hocam selamlar, benzer bir durumda 49lh604v model lg tv de var.

ilk seferinde cihaz açılıyor, bir süre sonra önce ses gidiyor, 5dk sonra görüntü gidiyor. Cihazı kapatıp, fişi çekip geri açmaya çalışınca kırmızı ışık yanıp sönüyor, ama tv hiçbir şekilde açılmıyor, 15 20 dk fişi çekili bekleyince süreç başa sarıyor. Bu lgler de kronik bir durum mu?

Yardımınızı, düşüncelerini iletirseniz çok sevirinirim.

A Adem Helvacı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt