Lg titan klima durmayan iç fan

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
3 aylık cihazda sorun olduğunuzu düşündüğünüz anda servis desteği talep edin, bizim söyleyeceklerimiz dahilinde nasıl olsa basit diyerek kendi başınıza bir işlem yapmaya kalkarsınız sonra garantinizde devre dışı kalır. aslında bu sadece sizin için değil garanti süresi devam eden tüm ürün ve tüketiciler için geçerli. önce servis desteği sonra alternatif çözümler :ok

M Çevrimdışı

Mustafax

Yeni Üye
9 Ağu 2018
17
34
Hocam zaten bunu yapmamın amacı servis gelicek tamam ya bi sıkintı yok cihazda diyecer beni geçiştirecek ben sorunu aşşagı yukari tespit edip servise tam net bilgi verip sorunu halletmek bi problemde set ettigim 25 derece de emişin orada termonetre 28 dereceyi görüyor ona göre sensor cihaza ne yapmasini söylüyor simdi bu emiş ısısı 28 olmuş oda ısısı 27 normal mi ya
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bugün tekrar denicem termomtreyi başka bir yere alıp

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
Hocam zaten bunu yapmamın amacı servis gelicek tamam ya bi sıkintı yok cihazda diyecer beni geçiştirecek ben sorunu aşşagı yukari tespit edip servise tam net bilgi verip sorunu halletmek bi problemde set ettigim 25 derece de emişin orada termonetre 28 dereceyi görüyor ona göre sensor cihaza ne yapmasini söylüyor simdi bu emiş ısısı 28 olmuş oda ısısı 27 normal mi ya

Bugün tekrar denicem termomtreyi başka bir yere alıp
ben olayı şöyle anladım doğru mu?
sen cihazı 25 derecede ısıtma modunda çalıştırıyorsun, oda sıcaklığı 27 oluyor, emiş ısısı 28 oluyor.
ve sen cihazın neden termostat yaptığını soruyorsun.
durum böyle mi yoksa ben mi yanlış anlyorum?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
M Mustafax, ic ortam ısısı, emis ısısı ,dis ortam ısısını
Ayni zaman diliminde olcerek buraya eklermisiniz.

Bana gore dis ortam isisinin yuksek olusu nedeniyle
Evinizdeki isi kaybi az
Oyuzden siksik termostat yapmasi normaldir
Dis ortam 5-10 derece düştüğünde stabil sekilde durmaksizin calisacaktir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
LG titan performans sinifi klimadir.
Bu havalarda termostat yaparak calismasi gayet normal

Ayni sekilde suan Samsung Maldives klimam surekli calisirken
Samsung Jangfrau klimam surekli termostat yapiyor.
Maldives giris sinifi
Jangfrau performans sinifi klima

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
LG titan performans sinifi klimadir.
Bu havalarda termostat yaparak calismasi gayet normal

Ayni sekilde suan Samsung Maldives klimam surekli calisirken
Samsung Jangfrau klimam surekli termostat yapiyor.
Maldives giris sinifi
Jangfrau performans sinifi klima
valla bendeki beko da termostat yaparak çalışıyor. ama ısıtmasından memnunum.

M Çevrimdışı

Mustafax

Yeni Üye
9 Ağu 2018
17
34
ben olayı şöyle anladım doğru mu?
sen cihazı 25 derecede ısıtma modunda çalıştırıyorsun, oda sıcaklığı 27 oluyor, emiş ısısı 28 oluyor.
ve sen cihazın neden termostat yaptığını soruyorsun.
durum böyle mi yoksa ben mi yanlış anlyorum?
Termostat yapması gerekiyor yapmıyor
Daha yüksek 25 se 27 28 lerde termostat yapıyor
Evet ustam termostata girmesi gerekiyor yani vede emisin neden 28 oldugu klimayı çalıstirıyorum mesela icerisi 20 ise klima calistıgi andan emis ısisı ortam ısısından 2 3 derece fazla oluyor ve hemen 1 veya 2 dakikada yukseliyor acaba klima isıtma modunda ısıninca evaparator isısi emişteki hava yı etkiliyor mu

Hocam gece 2 gibi tekrar ölceyim dış ortam isısına da bakayım ayrıca bu arada kumanda da bir termonetre var ama ya 2 3 derece eksik yada fazla gösteriyor ortam ısısı 23 se 27 diyor 20 diyor bunu da belirteyim belki kumandayı koyugum yer soguk veya sıcak oluyor koltuklatın üstünde

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Termostat yapması gerekiyor yapmıyor
Daha yüksek 25 se 27 28 lerde termostat yapıyor
Evet ustam termostata girmesi gerekiyor yani vede emisin neden 28 oldugu klimayı çalıstirıyorum mesela icerisi 20 ise klima calistıgi andan emis ısisı ortam ısısından 2 3 derece fazla oluyor ve hemen 1 veya 2 dakikada yukseliyor acaba klima isıtma modunda ısıninca evaparator isısi emişteki hava yı etkiliyor mu

Hocam gece 2 gibi tekrar ölceyim dış ortam isısına da bakayım ayrıca bu arada kumanda da bir termonetre var ama ya 2 3 derece eksik yada fazla gösteriyor ortam ısısı 23 se 27 diyor 20 diyor bunu da belirteyim belki kumandayı koyugum yer soguk veya sıcak oluyor koltuklatın üstünde
Isinan hava yukselmesi nedeniyle
Isi tavandan tabana dogru birikir.
Tavandaki isinin tabandaki isidan yuksek olmasi normaldir.
Yazinda sogutmada bunun tam tersi durum yasanir.

M Çevrimdışı

Mustafax

Yeni Üye
9 Ağu 2018
17
34
Selamun aleykum tekrar ölçüm yaptım gece 12 den itibaren dış ortam sıcaklıgı 15 14 13 12 11 10 9 8 e kadar düştü klima termostata girmedi taki öglen 13 00 da 28 .8 derecede girdi emiş ısısı 29.4 lerde o termostata girigi agız çıkış sıcaklıgı 32 ile 35 arası degişiyor sırada dış ortam sıcaklıgı 22 derece galiba klima set edilen degerden 3 4 derece fazla bir sıcaklıkta devreye giriyor anlaşilan bu arada dıs üniteye de devamli baktım sessiz sessiz calısıyordu bir gün once 24 e set ettigimde saatten 230 235 watt elektrik harcamış

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
M Mustafax, hersey yolunda disortam sicakligi dustukce
Cihaz daha randimali sekilde calistigini gordunuz.
Havalar soğuma devam ettikca ortam sicakligiyla emis sicakligi arasindaki farkta yavas yavas kapanacaktir.

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Kişisel bir sorum olacak. Klimayı neden bu kadar yüksek sıcaklıklarda kullanıyorsunuz ?

M Çevrimdışı

Mustafax

Yeni Üye
9 Ağu 2018
17
34
Yani efham yapıyorum şu aralar hava cok dalgalı soguyunca düzene girecek sota ustam teşekkür ederim kilay gelsin havalar sogusun performansını ve aylik tuketimi de ekleyip güncel tutarım

Kişisel bir sorum olacak. Klimayı neden bu kadar yüksek sıcaklıklarda kullanıyorsunuz ?
Hocam valla üsuyorum ben kullaklarin falan ayaklarım sobayla ısıniyorduk daha önceki yillar galiba vucut ona adapte olmuş :)) bide benim kuçuk bi kızim var ondan dolayi 25 falan anca ısınıyorum

O Çevrimdışı

orl1984

Yeni Üye
8 Ağu 2017
161
Yani efham yapıyorum şu aralar hava cok dalgalı soguyunca düzene girecek sota ustam teşekkür ederim kilay gelsin havalar sogusun performansını ve aylik tuketimi de ekleyip güncel tutarım

Hocam valla üsuyorum ben kullaklarin falan ayaklarım sobayla ısıniyorduk daha önceki yillar galiba vucut ona adapte olmuş :)) bide benim kuçuk bi kızim var ondan dolayi 25 falan anca ısınıyorum

Anladım ustam evde çocuk varsa hiç bir şey denemez =)

M Çevrimdışı

Mustafax

Yeni Üye
9 Ağu 2018
17
34
Sota Sota,
Hocam selam biraz önce klima yı 23 dereceden 25 dereceye aldım dışarsı 10 derece 5 10 dakika çalıştı böyle tıssss şarıl şarıl diye bi ses geldi korktum bozuldu diye sonra iç fan komple durdu dış üniteye çiktım baktım çalısıyor 2 veya 3 dakka böyle oldu sonra tekrar iç ünite çalışmaya başladı bu şimdi defrost mu ki

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt