LG Soundbar ve Samsung Tv

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
Soundbar mantıksız olur bence.
Denon için bir şey diyemem.

soundbar alrısam optikle bağlayacagım. Denonda usb den bağlanacak. Denon un artısı sonradan subwo. baglayabilirim ve hoparlorlerıde değiştirebilirim. Soundbarın ustunde alt kısmında bi sub var ama... ikiside aynı maliyetle geliyor da... kararsız kaldım.

Aslında TV ve bilgisayar yanyana durdukları için deck sistem cok mantıklı ama pahalıya gelir gibi geliyor. Bazı AV reciever larda iki sistemede ayrı ayrı ses gonderebiliyorsun sanırım. Hangileri bilmiyorum ama birinde oyle bi ozellik görmustum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
soundbar alrısam optikle bağlayacagım. Denonda usb den bağlanacak. Denon un artısı sonradan subwo. baglayabilirim ve hoparlorlerıde değiştirebilirim. Soundbarın ustunde alt kısmında bi sub var ama... ikiside aynı maliyetle geliyor da... kararsız kaldım.

Aslında TV ve bilgisayar yanyana durdukları için deck sistem cok mantıklı ama pahalıya gelir gibi geliyor. Bazı AV reciever larda iki sistemede ayrı ayrı ses gonderebiliyorsun sanırım. Hangileri bilmiyorum ama birinde oyle bi ozellik görmustum.

A/V Receiver alırsanız kaynak seçimi yapabilirsiniz. İki ayrı sistem dediğiniz olay Zone 1, Zone 2 gibi seçenekleri ve çıkışları olan modeller için geçerli.
Daha çok Yamaha'nın modellerinde vardı sanırım bu olay. Ya da 7.1.2 gibi 11.2 gibi yapılandırmaları olan ürünlerde oluyordu herhalde. Unuttum.

Soundbar neden tavsiye etmem, soundbar TV izlemek için tasarlanan bir ürün daha çok.
Uzak mesafeden dinlemek için.
Yakın mesafede alacağınız ses rahatsız edici olabilir.
Ses keskin veya basınçlı gelebilir kulaklarınıza.

Stereo sistem kurmayı da deneyebilirsiniz.
İkinci el bir Stereo amfi ve hoparlör çifti de bakabilirsiniz.
Ya da aux özelliği olan ikinci el bir müzik seti de olabilir.

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
A/V Receiver alırsanız kaynak seçimi yapabilirsiniz. İki ayrı sistem dediğiniz olay Zone 1, Zone 2 gibi seçenekleri ve çıkışları olan modeller için geçerli.
Daha çok Yamaha'nın modellerinde vardı sanırım bu olay. Ya da 7.1.2 gibi 11.2 gibi yapılandırmaları olan ürünlerde oluyordu herhalde. Unuttum.

Soundbar neden tavsiye etmem, soundbar TV izlemek için tasarlanan bir ürün daha çok.
Uzak mesafeden dinlemek için.
Yakın mesafede alacağınız ses rahatsız edici olabilir.
Ses keskin veya basınçlı gelebilir kulaklarınıza.

Stereo sistem kurmayı da deneyebilirsiniz.
İkinci el bir Stereo amfi ve hoparlör çifti de bakabilirsiniz.
Ya da aux özelliği olan ikinci el bir müzik seti de olabilir.

Soundbar hakkında ki tavsiyeniz içni teşekkürler. Bu durumda kendisini eliyorum.
Şunu almayı düşünüyorum. Hem maliyet odaklı hemde uygun duruyor benım masaustu duzenıme. Amazondaki yorumlarına bakarak memnun kalanların fazla olduğunu soyleyebilirim. Sub woofer çıkışı mevcut amfide. Baslar yeterli gelmezse ilerde bi subwoofer takabilirim diye düşünüyorum. rica etsem bakar mısınız sizde?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Soundbar hakkında ki tavsiyeniz içni teşekkürler. Bu durumda kendisini eliyorum.
Şunu almayı düşünüyorum. Hem maliyet odaklı hemde uygun duruyor benım masaustu duzenıme. Amazondaki yorumlarına bakarak memnun kalanların fazla olduğunu soyleyebilirim. Sub woofer çıkışı mevcut amfide. Baslar yeterli gelmezse ilerde bi subwoofer takabilirim diye düşünüyorum. rica etsem bakar mısınız sizde?

YouTube'dan ses sistemi incelenmez hocam. Kulakla duymak gerekir.
Kullanıcı yorumlarına, incelemelerine bakın.
Bu tip ürünler almaya değer mi bilmiyorum.
Aktif monitör baktınız mı?

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
YouTube'dan ses sistemi incelenmez hocam. Kulakla duymak gerekir.
Kullanıcı yorumlarına, incelemelerine bakın.
Bu tip ürünler almaya değer mi bilmiyorum.
Aktif monitör baktınız mı?

Ses konusunda cok tecrübesizim hocam. Yıllarca sadece görüntü ve veri teknolojilerine yogunlastım. Ses pek ilgi alanım olmadı acıkcası.
Audioengine a2+' ye baktım Aktif bookshelf haoparlör. (masaüstü düzenimden ötürü fazla büyük cihazlara bakamıyorum. Duvara monte işleri ilede ugrasmak istemiyorum)
O bundan daha pahalıya geliyor ve o da subwoofer baglama imkanı tanıyor. Denon sistemde ise hoparlorleri değiştirme imkanı da oldugu ıcın sanki mantıklı gibi geldi. Logitech z533 gibi bi ürün bile memlekette 700 tl. Bunda amfide var diye oyle geldi belki...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Ses konusunda cok tecrübesizim hocam. Yıllarca sadece görüntü ve veri teknolojilerine yogunlastım. Ses pek ilgi alanım olmadı acıkcası.
Audioengine a2+' ye baktım Aktif bookshelf haoparlör. (masaüstü düzenimden ötürü fazla büyük cihazlara bakamıyorum. Duvara monte işleri ilede ugrasmak istemiyorum)
O bundan daha pahalıya geliyor ve o da subwoofer baglama imkanı tanıyor. Denon sistemde ise hoparlorleri değiştirme imkanı da oldugu ıcın sanki mantıklı gibi geldi. Logitech z533 gibi bi ürün bile memlekette 700 tl. Bunda amfide var diye oyle geldi belki...

DENON'da yer alan amfi ne kadar amfidir tartışılır.
İçeriğine bakmadım.
Sıfır bir ürün, dövizin geldiği nokta belli, bu fiyata alınacak sıfır ürün ne denli performanslı olur bilemiyorum.
1000 Dolar'lık DENON ile 1000 TL'lik DENON aynı şey değil maalesef.

Hoparlör değiştirir kullanırım diye pek heveslenmeyin bence.

Ben tavsiye verebilecek bir tecrübeye sahip değilim.
Dinlemediğim ürünü nasıl tavsiye edeyim ki.
Hani panel olsa, teknik verisine bakar bir şey söylersiniz de, hoparlör de öyle bir şansım yok. :bilmiyom :sirit

Hoparlör şart değilse kaliteli bir kulaklık bakın? Ama tabi besleyebilecek bir ses kartı veya kulaklık amfisi de şart olacak vs. vs.

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
DENON'da yer alan amfi ne kadar amfidir tartışılır.
İçeriğine bakmadım.
Sıfır bir ürün, dövizin geldiği nokta belli, bu fiyata alınacak sıfır ürün ne denli performanslı olur bilemiyorum.
1000 Dolar'lık DENON ile 1000 TL'lik DENON aynı şey değil maalesef.

Hoparlör değiştirir kullanırım diye pek heveslenmeyin bence.

Ben tavsiye verebilecek bir tecrübeye sahip değilim.
Dinlemediğim ürünü nasıl tavsiye edeyim ki.
Hani panel olsa, teknik verisine bakar bir şey söylersiniz de, hoparlör de öyle bir şansım yok. :bilmiyom :sirit

Hoparlör şart değilse kaliteli bir kulaklık bakın? Ama tabi besleyebilecek bir ses kartı veya kulaklık amfisi de şart olacak vs. vs.

Güzel diyebileceğim bi kulaklıgım var. Neyse pazartesi kadar araştırmalara devam :) Şu saatten sonra zaten alsakta gelmez. Pazartesi vermek daha mantıklı siparişi.

Hoparlör işi zor evet. Ne bileyim valla şaşırdım kaldım. Fiyatlarda öyle oldu ki hani insan, vereyim siparişide begenmezsemde dert değil diyemiyor :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Güzel diyebileceğim bi kulaklıgım var. Neyse pazartesi kadar araştırmalara devam :) Şu saatten sonra zaten alsakta gelmez. Pazartesi vermek daha mantıklı siparişi.

Hoparlör işi zor evet. Ne bileyim valla şaşırdım kaldım. Fiyatlarda öyle oldu ki hani insan, vereyim siparişide begenmezsemde dert değil diyemiyor :)

Virüs belası olmasa ikinci el gidin bakın derim de, şimdi sıfırdan başka çare yok.
PC'ye bir tane bluetooth usb dongle alın, soundbar'a bluetooth ile gönderin?
Kablo sıkıntısı da olmamış olur böylece?

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
Virüs belası olmasa ikinci el gidin bakın derim de, şimdi sıfırdan başka çare yok.
PC'ye bir tane bluetooth usb dongle alın, soundbar'a bluetooth ile gönderin?
Kablo sıkıntısı da olmamış olur böylece?
anakartta bluetooth ozelligi var. Ama soundbar arkamda tv nın altında kalır. oyun o ynarken falan tuhaf olabilir bu durum. karsımdan stereo gelmesini istiyorum.

Audioengine A2+ 2000 TL
Denon Cel Carino N-2 - 1300 TL.

....

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
anakartta bluetooth ozelligi var. Ama soundbar arkamda tv nın altında kalır. oyun o ynarken falan tuhaf olabilir bu durum. karsımdan stereo gelmesini istiyorum.

Audioengine A2+ 2000 TL
Denon Cel Carino N-2 - 1300 TL.

....

O tuhaf olurmuş evet.
Oyunu kulaklık ile oynamak daha iyi olmaz mıydı?

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
O tuhaf olurmuş evet.

Samsungtan aradılar sordugum sorualr
O tuhaf olurmuş evet.

Evet daha iyi oluyor ama her zaman kulaklık kullanılmıyor pc'de. Youtube'dan video izleyeyim, arada canım sıkıldıgımda bir muzık acayım dendiginde insan hoparlör arıyor cogu zaman. Yolladıgım iki üründen birini tercih edecegim ama hangisini bakalım..

Bu arda samsung ile gorustuk. Tv DTS sesi ne yaparsan yap gondermıyormus. Cift girişli soundbar elzem bu tv ler için :) Onaylanmıs oldu

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
benim alt komşum da aynen sendeki sistem mevcut sayılır

65NU8x+LGE SB SL8

SB yi Samy nin kumandası ON/OFF yapamıyor! örneğin sen bunu yapabiliyormusun peki?

diğer sordukların ise kontrol etmem gerekiyor biraz karışık gibi geldi bana

++

öncelikle Samy de DTS ses deteği yoktur ve hiç bir şekilde! içeriğin audio kısmında bu varsa
bunu öncelikle bir başka sistem den çözümlemen gerekiyor,örneğin PC çözer veya çözüyor diye
biliyoruım zaten PC mim yapmadığı atraksiyon yokki:kiskis gözünü seveyim PC lerin yaw

şimdi PS4(komşum da bu da vardır)ik tavsiyem şu olacaktır; cihazı HDMI dan panele bağlamak+
audo kısmı için de optical ile direk SB ye girmekdir ki normalde AVR/SB gibi cihazlar varsa
audio işini ilk etapda bunlar yapmalıdır ve ARC veya panelin optical-out v.s çıkışlarını kullanmamak dır!

şimdi unuttum PS4 de Digital optical/coax-out port varmıydı??? varsa böyle yapacaksın doğrudan
>video=direk HDMI ile panele
>audio=direk digital out ile SB ye

soru şu;DTS leri çözüyormu SB?? bunu bilmiyorum!

PC ye gelirsem orada sorun yok her bir numarayı yaparlar PC ler!

bende paneli monitör olarak kullanıyorum,üstelik benim PC öyle ne marka ne güçlü v.s v.s değildir
ama her bir numarayı yapabiliyorum!!! hatta bazen öyle içerikler çıkıyor ki ne panel çözebiliyor
ne de TVBox veya Box çözüyor ama bu sefer de ses de sorun çıkıyor o zaman hemen PC ye takıyorum
örneğin ext.HDD yi her bir şeyi çatır çatır açıyor

PC yi zaten her şartda panele bağlayacaksın! o can simidi dir:hayir

yaw herifler 10bin kağıda panel satıyor Lisans bedeli ödememek adına DTS desteğini vermiyor ayıp be

ATMOS ve HDR/DV v.s bunlar en yeni sistemler ve destek ne kadar vardır bilemiyorum açıkçası

ancak iyi bir SB den(oldukça yeni bir model)için audio kısmı format/codec leri sorun olmamaıs gerekiyor!
zaten LGE de böyle legal işlere filan takılmaz çoğu şeyi hala illegal destekliyor!

A Çevrimdışı

Askn0more

Aktif Üye
29 Mar 2019
109
39
benim alt komşum da aynen sendeki sistem mevcut sayılır

65NU8x+LGE SB SL8

SB yi Samy nin kumandası ON/OFF yapamıyor! örneğin sen bunu yapabiliyormusun peki?

diğer sordukların ise kontrol etmem gerekiyor biraz karışık gibi geldi bana

++

öncelikle Samy de DTS ses deteği yoktur ve hiç bir şekilde! içeriğin audio kısmında bu varsa
bunu öncelikle bir başka sistem den çözümlemen gerekiyor,örneğin PC çözer veya çözüyor diye
biliyoruım zaten PC mim yapmadığı atraksiyon yokki:kiskis gözünü seveyim PC lerin yaw

şimdi PS4(komşum da bu da vardır)ik tavsiyem şu olacaktır; cihazı HDMI dan panele bağlamak+
audo kısmı için de optical ile direk SB ye girmekdir ki normalde AVR/SB gibi cihazlar varsa
audio işini ilk etapda bunlar yapmalıdır ve ARC veya panelin optical-out v.s çıkışlarını kullanmamak dır!

şimdi unuttum PS4 de Digital optical/coax-out port varmıydı??? varsa böyle yapacaksın doğrudan
>video=direk HDMI ile panele
>audio=direk digital out ile SB ye

soru şu;DTS leri çözüyormu SB?? bunu bilmiyorum!

PC ye gelirsem orada sorun yok her bir numarayı yaparlar PC ler!

bende paneli monitör olarak kullanıyorum,üstelik benim PC öyle ne marka ne güçlü v.s v.s değildir
ama her bir numarayı yapabiliyorum!!! hatta bazen öyle içerikler çıkıyor ki ne panel çözebiliyor
ne de TVBox veya Box çözüyor ama bu sefer de ses de sorun çıkıyor o zaman hemen PC ye takıyorum
örneğin ext.HDD yi her bir şeyi çatır çatır açıyor

PC yi zaten her şartda panele bağlayacaksın! o can simidi dir:hayir

yaw herifler 10bin kağıda panel satıyor Lisans bedeli ödememek adına DTS desteğini vermiyor ayıp be

ATMOS ve HDR/DV v.s bunlar en yeni sistemler ve destek ne kadar vardır bilemiyorum açıkçası

ancak iyi bir SB den(oldukça yeni bir model)için audio kısmı format/codec leri sorun olmamaıs gerekiyor!
zaten LGE de böyle legal işlere filan takılmaz çoğu şeyi hala illegal destekliyor!
Vay vay kimleri görüyorum, konuya hoşgeldin abi. Çoook eskiden beri az yardımlarını almadık bu konularda :)
Abi, Konuda şöyle bir ilerleyiş oldu. samsung resmi destekle görüştük. Seninde dediğin gibi kaynak cihazları SB'ye direkt baglamaktan başka çare yok zira Samy DTS kodeklerini çözemediği gibi, pass through özelliği ile SB'ye de göndermiyor. Koca firmanın 3 kuruş lisans bedeli için böyle şeylerden kaçması enteresan gerçekten. Desteğede öğretmeişler bişeyler çocuklar konuşuyorlar (DTS eskidi zaten gerek yok gibi şeyler tekrarlıyorlar) :)

Benim bu konuda başka bir teorim v ar. Samsung'un panelleri bunu desteklemiyor ama üst model soundbarları destekliyor. Bence panele bilerek koymuyorlar ki insanlar ATMOS, DTS gibi işler için pahalı soundbarlarını alsınlar ve görüntüyü soundbar'dan TV'ye göndersinler. Kulağa biraz komplo teorisi gibi geliyor ama haklılık payı var. Zira SB'de olup TV'de olmaması ilginç.

Almak istediğim LG soundbar alayını çözüyor. üstelikte samsung'n soundbarının yarı fiyatına :) Sırf çoklu hdmi girişi v ar diyede 2 kay fiyat vermek aslında çok işime gelmiyor. PS'yı optical in'den baglarsam da olabilir diye düşünüyorum ama bu defada çok geleceğe yönelik bir hareket olmamış olur. Optic baglantıda atmos falan gönderemiyorsun diye okumuştum. Ne derece dogrudur bilmiyorum.

Kumanda olayıyla ilgili tanıdıgının yaşadığı sorun dikkatimi çekti. Kötü olmuş.... HDMI CEC ile ilgili bazen bug lar olabildiğini okumuştum. Sanırım ona denk geldi o arkadaş. Şans işi birazda galiba.

Seninle konuşurken aklıma gelen şöyle bir soru var. NU8000'i ARC ile sounbara, pc yide hdmi ile soundbara bağlasam, Soundbarın passtrough özelliği ile TV'ye görüntüyü 2K 120 hz gönderebilirim değilmi? 4K HDR gönderebildiğine göre bunu yapması gerek.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

O tuhaf olurmuş evet.

PC için audioengine a2+ yi tercih ettim. Tecrübelerimi yazacağım.

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
yaw biz komşuma paneli aldık getirdik,üstelik o zaman sanırım net olarak 10,5 kağıt da para bayıldık
o da taktı illa 65" olsun diye şimdi mecburen paso SD&HD izliyor ve görüntüyü beğenmemeye başladı!
ben fazla çaktırmadım ama 55 al 65 alma demiştim abi ben MAÇ hastasıyım günde 8/10 saat PS4 den
maç açıp oynuyorum diyor,yaw herif bu kadar hasta maçlar için...

neyse paneli kurduk bazı testler yaptım örnein MediaPlayer desteği çok kötü!! Audio desteği ha keza ciddi eksik
Lisanslama bedelleri zaten Samsung u adeta bozuyor! abi 10/12 kağıda panel satıyorsun ciddi eksiklerin var:hayir

++

Günümüz için yazarsam,normal de özellikle ext. ses sistemi kullanıyorsanız,AVR veya SB gibi
ilk kural panele bağlayacağınız cihazların seslerini optic/coax kablo bağlantısıyla direk bu cihazlara
göndermektir(ARC bir ara çıktı belli bağlantı şekli için ama fazla tutmadı v.s)

Ses işini ya AVR ya da SB halledecektir ve oradan direk Speak.lere verecektir,paneli burada hiç
devreye sokmayacaksınız ki zatne hiç de gerekmiyor!

ancak "AVR" varsa;ama panelin de Pio PDP ise o zaman Onkyo/Marantz v.s de olsa hikaye!
çünkü AVR Pio dan daha iyi resim işleyemiyor hatta bazılarına göre bozuyorki bu kişiler ses-video
hastası tiplerdir yani işi bilenlerdir+Onkyo mesela kullanıyor ama AVR den geçirse bile videoyu
"RAW" gönderiyor çünkü panel onu daha güzel işliyor ve hiç bir müdahale yaptırmıyor,ama günümüz de
böyle Pio gibi panel olmadığı için örneğin AVR kullanan adam RAW değilde videoyu AVR ile işleterek
gönderirse daha iyi resim alır,ama bu dediğim şey de adam gibi bir AVR+panel olursa!

SB lerin HiEnd olanları hariç böyle adam gibi ses vermeleri filan zaten yoktur! bunlar da zaten ciddi pahalı!
Ancak daha gelişmiş SB lerde hem ses destekleri hem de port(optical/coax)destekleri çok daha iyi olduğu
için daha öncede yazdığım şekilde ext.cihazlardan ses olayını digital-in/out ile buraya göndermekdir!
zaten onun işide bu olmalıdır,videoyu ise HDMI dan panele göndermekdir

Not;HDMI versi,on 2.b gerekmez!!! genel de insanlar bunlara taklıyor ama zatne günümüz çoğu panellerin
2a/b destekleri vardır

Ancak şu sıkıntı olur/oluyor>>>SB ler de hatta AVR lerde fazla Digital-in portları yoktur hatta genel de
1 tane vardır!! PC+örneğin TVBox olsun+PS4 vs gibi cihazlar bağlanacaksa o zaman mecburen Digital-in/out
splitter türü çoklayıcı gerekecektir!(ben de eski böyle bir tane var 1/3 destekli)ancak bendeki "manual" yani
cihazdan cihaza geçersem kalkıp panelin yanına gidip eğilip ünitenin arkasına gibi oradan elle değiştirmek gerekiyor!
şimdi bunların Auto-switch olanları da var,ama bunlar da şu sorun oluyor bu sefer SB örneğin bunu tanımıyor
ve uyum sorunu çıkıyor! yada tanıyor ama sesin gelmesi20/30sn gecikiyor ya da bir türlü geçmeti başaramayıp
bekleme de kalıyor ve sen kumandasında Off/ON yapıyorsun gibi sıkıntıları çıkıyor!

+++

şöyle bir paragrafın var;
...Benim bu konuda başka bir teorim v ar. Samsung'un panelleri bunu desteklemiyor ama üst model soundbarları destekliyor. Bence panele bilerek koymuyorlar ki insanlar ATMOS, DTS gibi işler için pahalı soundbarlarını alsınlar ve görüntüyü soundbar'dan TV'ye göndersinler. Kulağa biraz komplo teorisi gibi geliyor ama haklılık payı var. Zira SB'de olup TV'de olmaması ilginç. ...

>öncelikle Samsung çakalın en önde gidenlerindendir,zaten bu işlerin hemen hepsini bunlar buldular ama "illegal" olarak
çalıştırdılar gidip de adam gibi Lisans hiç bir zaman almadılar,Lisans almak Samy ye ters gelir yaw

>bu herifler SHARP dan 25 tane üretim teknikleri Lisansları alırlar,hemen her lisansı DAVA konusu oluyor ve süreki ara cezası yiyorlar!

>"Marketing işleri" bunların en temel üretim faaliyetleridir! bunuda çoğunlukla hileli yaparlar ve senin de işaret ettiğin
gibi numaralar çekerler! bunun türkçesi de çakallık dır ama ticari zeka olur bazı tipler bunları yaparsa...

>SB ler daha arka plandadır,paneller gibi olmadığı için şimdilik bazı şeyleir devam ediyor,örneğin 5 sene önceki
modelleri her formatı açar ama M/N/R v.s serileri gibi yenileri açmaz! elimde Test videoları olan USB yi taktım NU8x e
ülen yarısında çoğunu açmadı ne resim ne de ses olarak! Sony de yaklaşık aynıdır!

>LGE bu tip atraksiyonlarda kardeşi Samy den çok daha cesurdur,Lisans filan hak getire!
gerçi onlarda Sharp ile ve konular içinde sürekli DAVA lık oluyorlar,ama bu CEZA ların çok büyük bir kısmını çok
eskiden beri Kore Devleti üstleniyor!!

Dolayısıyla LGE her bir şeyi açar

>günümüzde artık neyi alsan her bir şeyi kusursuz yapması olanaksızdır,yani sistemi düz sonra da 10 sene yat
o işler geçmişte kaldı yaw,herifler mal satabilmek adına sende 3/5 adım öndedir yetişmen adeta imkansızdır ama paran
mok gibiyse 2 sene de bir sistemini yeniden düzerek onları ancak o zaman yakalayabilirsin!

++
yazmışsın; ....Seninle konuşurken aklıma gelen şöyle bir soru var. NU8000'i ARC ile sounbara, pc yide hdmi ile soundbara bağlasam, Soundbarın passtrough özelliği ile TV'ye görüntüyü 2K 120 hz gönderebilirim değilmi? 4K HDR gönderebildiğine göre bunu yapması gerek. ...

öncelikle bunu denemeden bilemezsin,bazı şeyler teorik veya kağıt üstü v.s bilgisi olarak doğru olsa bile pratikde pek böyle olamıyor!
bunları tek tek denemen gerekecektir

Ancak tavsiyem ARC yi filan işin içine hiç sokma(ama dene! bakarsın işe yarar senin durumun için)
özellikle "Video" datasını bence kesinlikle panele gönder hiç araya başka şeyleri sokma!

120 Hz bir kere olmaz! bunu nereden çıkardın??? panel vert.frq.değeri max.59.xxx/60Hz çalışıyor!!
o panel MONITOR değilki! 4K ile karıştırma şimdi! ayrıca bazı paneller de 120Hz desteği var filan deniyor
acaba 120 mi yoksa yine 60 mı!! aslında işin bu kısmı biraz hileli biraz sıkıntılı olabilir örneğin 120Hz sinyalde
"flicker" yapıyor bu paneller zira bunlar Monitör değildir! bunları da tek tek denemen gerekiyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri