LG SJ4 Soundbar Mini İnceleme

Astragalus Çevrimdışı

Astragalus

Yeni Üye
4 Şub 2018
13
İyi Forumlar Arkadaşlar...
İlk olarak bu forumun yeni açıldığını gördükten sonra bizim çorbada tuzumuz olsun mahiyetinde bir konu açmak istedim.:happy2:

Bir süredir kullanmadığım, daha doğrusu kabloları nedeniyle eşimin kullanmama izin vermediği 5+1 ses sistemini ucuz yollu satarak, üst düzey bir kullanıcı olmamam nedeniyle ucuz yollu bir soundbar arayışına girdim ve LG SJ4 Soundbar aldım. Cihaz tatminkar bir sese sahip, baslar boğucu değil, subwoofer yaklaşık 6 metre uzaklıkta ve bağlantısında herhangi bir kopva vs yaşamadım, optik kablo ile bağladım (tv de bluetooth yok), hdmi ile bağladım görmedi, bende çok uğraşmadım açıkçası, optik kablonun ince olması kablo hengamesinin içinde daha mantıklı geldi bana, geniş bir salonda kullanmama rağmen, özellikle oyun oynarken (xbox ile) surround hissiyatını yaşatıyor,
Son olarak cihaz üzerinde ses seviyesinin görülmemesi kötü bir durum olmuş, ancak ses ve dizayn olarak almak isteyen arkadaşlar tavsiye ederim.

50047275_502187.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Zamanında dinlediğim bir LG soundbar'da tiz ve bas düzeyleri tatminkâr gelmişti. 
Tabi mağazanın yüzeyinin halı kaplı olması ve mağazanın geniş, ürün aralıklarının da gayet geniş olmasının bu akustikte payı vardı.  :sırıtma:

Ben bu tip ürünleri ciddiye alamıyorum ancak ses işine gönül verenler bilir, çok kanallı sistemlerde kablo sorunu ortaya çıkıyor maalesef.
Hele ki eviniz kira ise duvarları da pek kablo kanalı / gizleme gibi seçenekler için kullanamıyorsunuz. 

Bu tip sistemler yapılarında bir çözücü (decoder) barındırır fakat TV'den aktarılan ses çok kanallı olmadığı müddetçe sanallaştırma yapar. 
Ki TV'ler üzerlerindeki sistem Stereo olduğu için sayısal sesleri de bu şekilde downmix ediyor diye biliyorum.

Bu tip sistemlerde gerçekten çok kanallı ses alabilmek için içlerinde hem kanal sayısı kadar hoparlör, hem de o kanal sayısı kadar amfi katı bulundurması gerekir. 

Genelde birçoğunun yaptığı iş Stereo üzerinden sanallaştırma yapmaktır, gördüğüm kadarıyla.

Yine de hayırlı olsun, sorunsuz günlerde kullanmanızı dileriz. 
Aldığınız ürün sizi tatmin ediyorsa, ne mutlu size. Bize bunun üzerine bir söz söylemek düşmez. 
Ben sadece bu ürünlerde gördüklerimi aktarmaya çalıştım.  :sırıtma2:

Daha üst seviyeye çıkmaya ve soundbar almaya niyetli arkadaşlara Pioneer, JBL, Yamaha gibi markaların ürünlerini gözden geçirmesini tavsiye ederim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,536
@Astragalus HosGeldin Aramiza

Keske her uye sizin gibi olsa
Elindeki urunu tanip
Almayi dusunen diger uye fikir vermis Olsa Ne Guzel Olur

Kisitli Imkanlarimizlar Elimizden Geleni Yapiyoruz
Her Urunu Alip Inceleme Sansimiz Yok
Bu Konuda Tum Uyelerimizin Destegini Bekliyoruz
Sizlerde Inceleme Yapıp Destek Olun

Inceleme icin Tesekkur Ediyor
Devaminin Gelmesini Temenni Ediyorum

Astragalus Çevrimdışı

Astragalus

Yeni Üye
4 Şub 2018
13
Çok teşekkürler... 
Aslında çoğunuzu DH deki nicklerinizden tanıyorum. Çok Aktif bir kullanıcı olmamamla birlikte (yazılanları okur ancak pek yazmam) burada yeni birşeyler yaptığınızı gördüm ve açıkçası sahiplendim durumu, ileriki zamanlarda da elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıcam

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt