Lg s3 12 btu klima ic unite su sesi

A Çevrimdışı

atay78

Yeni Üye
23 Şub 2021
9
35
Klima calistigi zaman her zaman olmamak kaydiyla ic uniteden su sesi geliyor. Servisle gorustugumde merkezi sistem dosenmis hatlarda bu sesin gelebilecegi ve zmanla gececegi soylendi. Ayrica klimanin takilmis oldugu hat 18 lik klimaya gore dosenmis ama odam 22 metre kare oldugundan kaynakli ben 12 btu aldim sizce yanlismi yaptim ve birde 18 lik haatta 12lik klima takilmasi yanlismidir.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Düşük sıcaklık ayarı ve düşük fanda kullanmıyorsunuz dur umarım cihazı.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Evet sirilti seklinde bir ses hic bi yerde su akintisi yok sadece ses
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam 22 derece 3.kademe fanda kullandim
Kompresör sürekli gaz basıyor içeriyi soğutacağım diye, ama 3. Kademe fanda sizin ayarladığınız 22 derece olan set değerine bir türlü ulaşamıyor cihaz.

Yani kompresör sürekli koşuyor, en üst frekansta çalıştığı için tam kapasite gaz basıyor iç üniteye ama 3. Kademe fanda çalıştığı için iç ünite yeterli hava sirkülasyonunu yapamıyor, doğal olarak sizin ayarladığınız 22 derece oda sıcaklığına cihazınız ulaşamıyor.

Sizin sürekli duyduğunuz şırıltı sesinin sebebi cihazı yanlış kullanımdan ötürüdür.

Bu sıcak havalarda üçüncü seviye fanda oda sıcaklığını 22 dereceye getiremez klimanız.

Size tavsiyem oda sıcaklığını 25-26 derecelere çekin ve fan ayarını 5. Kademeye ayarlayın, yani orta yüksek fanda çalıştırın cihazı.

22 derece gibi soğuk havayı seviyorsanız kademeli olarak 1 derece 1 derece şeklinde düşürün sıcaklık ayarını ve orta fandan daha düşük olarak kullanmayın cihazınızı.

Bu sıcaklarda 3. Kademe fan ve 22 derece set ayarı cebinizi yakar ve şırıltı sesi daha belirgin şekilde duyulur. (Şırıltı sesi asla kesilmez, kullanıma göre ses şiddeti azalır yada çoğalır)

Yukarıda yazdıklarım benim şahsi görüşüm, sizi yanlış bilgilendirmek istemem, konunun uzmanlarına kulak verin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

atay78

Yeni Üye
23 Şub 2021
9
35
şırıltı sebebi genellikle
borunun fazla bükülmesi kaynakli olabiliyor ama sizde çap değişimi var.
kesin emin olmamakla buda ses sorunana neden olabilir.
Borunun fazla bukulmesi derken ic uniteye montaj olan kisdan mi bahsediyorsunuz yoksa merkezi sistem oldugundan kaynakli motora kadar katetti yoldaki mecburi bukulmelerden mi bahsediyorsunuz.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Borunun fazla bukulmesi derken ic uniteye montaj olan kisdan mi bahsediyorsunuz yoksa merkezi sistem oldugundan kaynakli motora kadar katetti yoldaki mecburi bukulmelerden mi bahsediyorsunuz.
Evet iç-diş uniteyi bağlayan borudan bahsediyorum.
boruda ezilme buna bağlı çok fazla daralma varsa
şırıltı yapabilir ama senin montajinda zaten çap farkı var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri