Lg led tv

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
A Adem Helvacı size yardımcı olacaktır.
Hiç elektrik gelmiyor'dan kastınız nedir? Standby LED'i mi yanmıyor?
Arızayı kendiniz onarmak istiyorsanız yapmanız gereken ölçümler var öncelikle.
Onun haricinde dikkatli olmalısınız, cihazınızı bozma ve ölüm tehlikesi mevcut işin ucunda.

Y Çevrimdışı

Yavuzcrh

Yeni Üye
27 Şub 2020
6
50
A Adem Helvacı size yardımcı olacaktır.
Hiç elektrik gelmiyor'dan kastınız nedir? Standby LED'i mi yanmıyor?
Arızayı kendiniz onarmak istiyorsanız yapmanız gereken ölçümler var öncelikle.
Onun haricinde dikkatli olmalısınız, cihazınızı bozma ve ölüm tehlikesi mevcut işin ucunda.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Akşam bişey yoktu sabah kalktım hiç açılmıyor ne standby ne ekran ne ses. Sanki hiç elektrik gelmiyor gibi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609

Akşam bişey yoktu sabah kalktım hiç açılmıyor ne standby ne ekran ne ses. Sanki hiç elektrik gelmiyor gibi
Kumanda ile açmayı denediğinizde ses vs geldi mi yayına dair?
Bu durumda dışarıdan yapabileceğiniz pek bir şey gözükmüyor.
Elim yatkın diyorsanız açıp ölçüm yapın, tabi kısa devre yapmadan.
Yatkın değil diyorsanız servis çağırın, garantili ürünse, ya da Adem abiden yanıt gelmesini bekleyin.

Y Çevrimdışı

Yavuzcrh

Yeni Üye
27 Şub 2020
6
50
Kumanda ile açmayı denediğinizde ses vs geldi mi yayına dair?
Bu durumda dışarıdan yapabileceğiniz pek bir şey gözükmüyor.
Elim yatkın diyorsanız açıp ölçüm yapın, tabi kısa devre yapmadan.
Yatkın değil diyorsanız servis çağırın, garantili ürünse, ya da Adem abiden yanıt gelmesini bekleyin.
Kapağı açtım güç kartının biryerinde hafif kahverengilik var

Garantisi biteli 1 yıl olmuş. Servislere pek güvenemiyorum. Daha önce bir televizyonumu yakmışlardı.kendim yapmayı deniycem basit birşeyse. Muhtemelen voltaj dalgalanması oldu gece sigorta filan attı gece lodos vardı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu normal, o bir arıza belirtisi veya göstergesi olmaz zira yıllar boyunca sıcak etkisi altında çalışmanın sonucu rengi değişiyor.

Temel olarak kontrolleri ne ile yaptığınız ve yapacağınız önemli.

Elbette ki en önemli ve ilk faktör görsel kontrol olsa da, bariz yanan veya patlayan birşey yok ise level atlamak ve teknolojik aygıt desteği alarak ilerlemek gerekiyor.

Buna uygun altyapı ve bilgi birikimi var mı acaba?

Y Çevrimdışı

Yavuzcrh

Yeni Üye
27 Şub 2020
6
50
Bu normal, o bir arıza belirtisi veya göstergesi olmaz zira yıllar boyunca sıcak etkisi altında çalışmanın sonucu rengi değişiyor.

Temel olarak kontrolleri ne ile yaptığınız ve yapacağınız önemli.

Elbette ki en önemli ve ilk faktör görsel kontrol olsa da, bariz yanan veya patlayan birşey yok ise level atlamak ve teknolojik aygıt desteği alarak ilerlemek gerekiyor.

Buna uygun altyapı ve bilgi birikimi var mı acaba?
Pek yok teorik olarak biraz var

IMG_20200227_163439.jpg

Resmi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

IMG_20200227_163439.jpg

Resmi
Yani rakamsal bazı veriler almadan bu şekilde pozitif bir ilerleme kaydedebilmemiz mümkün olmaz.

tanıdık birisinden veya gerekirse internetten satın almak sureti ile bir multimetreye ihtiyacınız var.

Bize bazı ölçümlerin sonuçlarını vermelisiniz ki ona göre somut bilgi sunabilelim size :ok

Y Çevrimdışı

Yavuzcrh

Yeni Üye
27 Şub 2020
6
50
Yani rakamsal bazı veriler almadan bu şekilde pozitif bir ilerleme kaydedebilmemiz mümkün olmaz.

tanıdık birisinden veya gerekirse internetten satın almak sureti ile bir multimetreye ihtiyacınız var.

Bize bazı ölçümlerin sonuçlarını vermelisiniz ki ona göre somut bilgi sunabilelim size :ok
1 tane multimetrem var pili bittiği için adaptör bağladım o yüzden pek sağlıklı ölçüm yapmıyor olmazsa yeni 1 tane alırım. Nereleri ölçmem lazım fiş girişlerinimi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri