LG İkinci OLED Fabrikasını Üretime Açtı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
OLED teknolojisini sürdürmekte ısrarcı olan LG, üretim kapasitesini artıracağı ikinci fabrikasını Çin'de açtı.

lgdisplayoledplans2019.jpg

2019'da açılması planlanan fabrika, yaşanan gecikmeler nedeniyle üretime yeni başlarken, üretim verimliliği açısından önceliğin 48 inç panellere verileceği de paylaşılan bilgiler arasında yerini alıyor.

Tesis tamamen faaliyet geçtiğinde dünyadaki OLED TV kapasitesinin iki katına çıkacağı belirtiliyor.

Güney Kore'de bulunan ilk tesis aylık 70.000 panel üretibiliyorken, Çin'deki yeni tesisin zamanla aylık 90.000 panel üretim kapasitesine çıkacağı paylaşılan bilgiler arasında yerini alıyor.

Şu an için 48 inç OLED panelle üretime başlayan LG, daha büyük boyutlu paneller için yeni nesil üretim teknolojisi içeren ayrı bir tesis kurmayı planlıyor.

LG yetkililerinin aktardığı bilgiye göre Xiaomi, Huawei, Vizio gibi yeni üreticiler de dahil olmak üzere bu yıl toplam 19 TV üreticisinin OLED panel tedarik edebileceği söylendi.

N Çevrimdışı

Nautilus

Aktif Üye
13 Haz 2019
294
43
Oled teknolojisi gerçekten çok çok ayrı bir yerde yaygınlaştığı ve ucuzladığı takdirde LED teknolojisinin yüzüne kimse bakmayacaktır..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri