Lg Dual Eco Klima ısıtmıyor

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
18 lik Lg dual eco klima ılık hava veriyor ısıtmıyor. Yazın da istediğim soğuk havayı veremiyordu. Servis geldi baktı sorun yok deyip gidiyor. Resmen ılık hava veriyor. Bu klimayı aldım alalı hiç memnun kalmadım. Turbo modda açtığım halde küçük oda ısınmıyor hava ılık çıkıyor.Size öyle geliyordur diyebilirsiniz. Diğer odadaki vestel flora ve daylux klimaların ikisini de açıyorum ateş gibi sıcak hava üflüyorlar. Petekler de temiz. Klima daha 5 aylık filan

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Merhaba L lolman, klimanizi kac derece kullanıyorsunuz.
odanızda termometre var mi.

evimde 3 adet klimam aktif sekilde calisiyor suan
yatak odasi 23 dereceye ayarli
nem cihazında %50 ayarli
saatli termometre 24 derece nem %47 gösteriyor.
ama klimam ilik ufluyor.
ilik ufledigi icin sorun var diyebilirmiyim simdi.
sizin bu sekilde veri toplamaniz lazim
elde ettiginiz veriye bakarak sonuca ulasabiliriz.

15498689965392351219411801627242.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
klimanin ufleme sicakligi 32.5 derece
ortam sicakligi 24 derece

32.5 derece insan vucut sicakligindan dusuk olmasi nedeniyle ilk,soguk hissetmeniz normaldir.

20190211_103111.jpg

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
inverter klimalar kendini kısmaya başladımı ılık üflemesi çok normal

ben yazın kullanıyorum kendini kısmaya başladımı soğuk üflemiyor serin üflüyor

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ekonomi yapmaya odaklanmış olan İnverter klimalarla ilgili alınan en büyük şikayetlerin başında bu geliyor.

Tabi burada önemli olan konu şu. Klima gerçekten sorunlu da olabilir o nedenle beyana dayalı kesin yargı elbette yanlış olur, bu noktada sevgili @Sota ya katılmamak elde değil.

1- Dış ortam sıcaklığı
2- İç ortam sıcaklığı
3- Setlenen değer
4- Klimanın ilk çalışmasını takiben 10 uncu dakika üfleme verisi (orta fan)
5- Klimanın ilk çalışmasını takiben 60 ıncı dakikada üfleme verisi (orta fan)
6- 60 Dakikalık çalışma sonrası iç ortam sıcaklığı

gibi verilerin en azından ön bilgi olarak aktarılması gerekir ki ona göre bir karar verebilelim zira, akıllı bir epromlama yapılmsı nedeniyle klimalar sizin yerinize karar veriyor ve siz bu kararı beğenmeyebiliyorsunuz.

Sıcak ve soğuk kavramları ortama kişiye ve olaylara göre değişkendir. Benim Yatak odası klimam 20 de ayarlıdır. ''Yahu 20 de ayarlayacaksan klima neden aldın?'' diyenler oluyor. Arkadaş burası yatakodası, üzerinde yine de yorgan ile yatıyorsun, OCAK ŞUBAT verilerine göre klima çalışmazsa iç ortam sıcaklığı 13.2 ile 14.5 arasında değişiyor havanın durumuna göre, demek ki 20 derece oldukça etkili bir veri. bir, evet sadece bir derecenin bile insan vücudu üzerinde inanılmaz etkileri vardır. Buna keza oturma odası klimam da 22 dereceye ayarlıdır. Salon klimam 23 dereceye ayarlıdır.

yatak odamda HOTPOİNT 9
Oturma odamda VESTEL 12
Salonumda ARÇELİK 12 On/Off klimam var

Hiç bir şekilde, evimize gelen hiç kimse ''Üşüdük'' demedi.

Bunların aksine bir de şu durum var.

Nadiren de olsa sırf yürümüş olmak için arabayı bırakıp işten eve yürüyerek geldiğimde eşime ''Oooo çok sıcak'' diyorum ki herkes bilir benim ısındığım pek görülmemiştir, ben hep üşürüm, ama bakıyorum klimalar aslında aynı derecede ve evin ısısı da aynı derecede :kiskis

Yani arkadaşlar kişilerin ısı eşiği, olaylar, ortamlar, dış ortamlar vs o kadar ama o kadar çok etken var ki, o nedenle sadece beyana dayalı ''Evet bozuk'' veya ''Hayır sağlam'' diyebilmek mümkün değil.

Yalnız Arkadaşımızın siteminde haklı olduğu nokta şu olabilir, eve servis gelip sadece NORMAL demiş ve gitmişler. Merak ediyorum acaba hangi ölçümler yapıldı, PSI değerleri alındı mı? Düşük fan yüksek fan arası ısı farkı sapma değerleri alındı mı? vs vs

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Oda 25 metrekare. 29 yada 30 derecede çalıştırıyorum. Oda soğukken yada yada sıcakken üfleme sıcaklığı değişmiyor. Yani oda yeterli sıcaklığa bir türlü erişmiyor Klima 5 saat çalışıyor halen istediğim sıcaklığa erişemiyorum. Kumanda ile kontrol ettiğimde klimanın üzerindeki dereceden 4-5 derece daha düşük çıkıyor oda sıcaklığı. Servis gelip eliyle kontrol ediyor tamam bu sıcak üflüyor diyor gidiyor. test filan yaptıkları yok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
elınızde kablolu termometre var mı. yoksa temın edebılırmısınız.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
olmaz hocam. eger sız kumanda uzerındekı termometreye gore konusuyorsanız yanılırsınız.

enkısa zamanda kablolu termometre edının.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
peki termometre alıp tekrar buraya döneceğim. Fakat anlamadığım , Oda normal sıcaklığa ulaştığı zaman klima ılık üflemeye başlamaz mı oda sıcaklığını korumak ve tasarruf etmek için . Bende ilk açılışta bunu yapıyor . Elimi peteğin ağzına götürdüğümde gelen havayı az çok anlayabiliyorum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Veri bazında konuşmak en sağlıklısıdır, ne servisin ne de sizin vereceğiniz ılık sıcak veya soğuk bilgisini done olarak kabul etmek hata olur :ok

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
hocam hava filtresi dolmuş olmasın ? benim iki klima da aynı şekilde çalışır çalışmaz ılık üflüyor hava filtresini temizleyince sorun düzeliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt