LG dual eco ile dual plus ?

E Çevrimdışı

erhankilic0660

Yeni Üye
23 Haz 2019
29
31
Merhaba yakınlarda klıma almayı düşünüyorum .kullanacağımız oda yanlış hesaplama yapmadıysam 3.9mt genişlik 4,5 mt uzunluk 17metrekare bir oda .En üst kattayız evimiz ögle sonrası güneş alıyor , çatı yok dam var .şanlıurfada böyle evler mevcutmuş .bu şartlar altında 12000 btu yeter mi 18k mı bakmam gerekir.öncelikle 3500tl bütçem var .biraz araştırma yaptıktan sonra lg markada karar kıldım gibi . Dual eco 3100tl dual plus 3200 tl . İncelediğim kadarıyla plus ta WiFi özelliği var ,eco modelinde kendini temizleme özelliği var. Tavsiyeniz nedir? alınır mı bu fiyatlara başka marka model Öner’iniz varmı ?
Yazıda hata yaptıysam affola saygılar

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
o büyüklükte odaya normalde 9000 çok rahat yetecektir ancak madem ki çatı da teras , dam var siz 12000 lik alın .

lg iyidir ancak ona o kadar para vereceğinize lg kompresörlü vestel flora yada bim e gelecek yine lg kompresörlü seg markayı tavsiye ederim.

yine altus r32 yeni nesil gazlı ürünleri iyidir , baymak elegant plus düşünebilirsiz ben kullanıyorum memnunum .

kendi kendini temizleme , ifeel hisset , wifi falan bunlar boş özellikler .baştan bende istemiştim ancak tamamen merakla kalacak özellikler.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Dual plusta wi-fi ve 4 yöne salınım gibi ekstralar var. Yani 200 lira fazla vermeye değer mi, siz bilirsiniz. Kendini temizleme dual plusta da var. Yaklaşık 2 hafta önce 3080 liraya mal etmiştim Trendyol üzerinden. Ben yatak odasına almıştım. Oda çok büyük olmadığı için de fazlasıyla soğutuyor. Aynı fiyat aralığında iç ünitenin üzerinde ekolojikinverter yazan, yanlış değilsem 31225 ekolojik (sanırım lg dual eco muadili) modeline bakabilirsiniz. 2 abim ve annem icin aldık, tavsiye edebilirim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
E erhankilic0660, Merhaba hosgeldiniz.

17m2 alana genel olarak 9luk uygun olsada
urfa,adana,mersin gibi sicagin siddetligi yasandigi.
buna ek olarak dam diye tabir ettigimiz uzerinde herhangibir izolasyon,golgeligin olmadigi binalarda 12lik daha dogru tercih olacaktir.

Dual Eco ve Plus arasinda 2 fark var.

4 yone hava salinimi,Wifi kit.

Dual plusı gecen ay 3239tl almistik.

suan 3134tl gittigidiyorda

Screenshot_20190624-172948_GittiGidiyor.jpg

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
491
40
Sota Sota, Hocam bendeki dual plus minimum fan modunda bile bana sesli geliyor sanki. Ve bu rüzgâr sesinden ziyade kompresör sesi gibi. Acaba ben mi fazla takıntıliyım yoksa bu durum normal mi? Tabi ses olayını buradan size aktaramiyorum ama kompresör sanki sabit ve sakin bir şekilde değil de sanki hafif bir hırıltı ile çalışıyor gibi? Olabilir mi?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Sota Sota, Hocam bendeki dual plus minimum fan modunda bile bana sesli geliyor sanki. Ve bu rüzgâr sesinden ziyade kompresör sesi gibi. Acaba ben mi fazla takıntıliyım yoksa bu durum normal mi? Tabi ses olayını buradan size aktaramiyorum ama kompresör sanki sabit ve sakin bir şekilde değil de sanki hafif bir hırıltı ile çalışıyor gibi? Olabilir mi?
Duydugunuz ses cross fanin motoruna ait.
sesi baskasina sorun buyuk ihtimal duymayacaktir.
ince seslere benimde hassiyetim yuksek
cevremdekilerde duymuyor :slap

gormezden gelmekten baska yapabileceginiz birsey yok.

E Çevrimdışı

erhankilic0660

Yeni Üye
23 Haz 2019
29
31
Cevaplar için teşekkür ederim bim e gelecek ürün için LG ye 1200tl fazla vermeye gerek yok diyorsunuz değerlendireyim bunu :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

SAMSUNG AR5400 12.000 BTU A++ INVERTER KLİMA bu model için yorumunuz nedir arkadaşlar , şuan vatan da 2900

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Cevaplar için teşekkür ederim bim e gelecek ürün için LG ye 1200tl fazla vermeye gerek yok diyorsunuz değerlendireyim bunu :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

SAMSUNG AR5400 12.000 BTU A++ INVERTER KLİMA bu model için yorumunuz nedir arkadaşlar , şuan vatan da 2900
Dogrudur girisi sinifi urunleri sadece sogutma amacli fazladan fonksiyon aramayan arkadaslara öneriyoruz.

Samsung AR serisiyle beraber Bakir olarak ürettiği kondenser,evapi
Aluminyum olarak uretmeye basladi.

Ayni hatayi LG yapmisti. 2-3 seri klimasini Alumiyum olarak uretti. Cok surmeden geri Bakira dondu. Samsung bu konuda inatlastikca inatlasti bununla kalmadi.
Aluminuyum uzerine arge calismalarina devam ediyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
İlanda 12lık yazıyor klıma kutuları 18lık bılgınız olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri