lg cof sıvı temas

K Çevrimdışı

konyaereglili

Yeni Üye
21 May 2020
3
29
sa ustalarım herkese hayırlı ramazanlar hayırlı işler bir konu hakkında danışmak istedim lg 106 ekran 2011 televizyonumuz var çocuklar televizyonun üstene spreyle sus sıkmışlar su tv aşşağsından inerek cof denilen bağlantılara zarar vermiş ilk önce çizgi çizgi görüntü varmış sonra tv kapatıp biraz beklemişler tekrar açınca görüntü yok ses var telefvizyonun coflarını deşimini yapabilirmi veya biz kendimiz elektronik bilgim var benim selozik tiner alkol coflarının temizliğini yapsak tv düzelme olurmu acaba bir bilgi verirseniz sevinirim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar;
Geçmiş olsun öncelikle

Sıvı temasına uğrayan COF malzemeleri, üzerinde bulunan voltajlar nedeniyle elektroliz oluşmasına neden olur, bu aslında bir paslanma küflenme oksitlenme değil kimyasal ayrışma ve çürüme sürecidir dolayısı ile hiç bir zaman ama hiç bir zaman, sıvı temasına maruz kalan panel, temizlenerek eski haline dönmemiştir.

Evet bir temizlik olacak ancak hasarlı COF yerinden söküldükten sonra olacak
Evet bir temizlik yapılacak ancak MEK ile yapılacak. ACF kalıntısını başka kimyasal çıkarmıyor (Kezzap kullananlar var ancak hiç kullanmadım ben)

Özetlemek gerekirse sizin yapabileceğiniz bir işlem değil.

Buna paralel daha sıkıntılı bir süreç var.

Videolarımda da belirttiğim üzere hasar görmüş olan karbon hatlar var ise zaten COF değiştirerek dahi tv nin kurtulmama olasılığı var.

Hasarlı karbon hatlara örnek olarak bu gün,,dün,önceki gün çektiğim fotolardan eklerim biraz sonra.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
20200521_154034.jpg
20200520_120250.jpg
20200520_115917.jpg
20200520_115722.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ustam size göndersek yapılabilir mi ne kadar masraf çıkar

A Adem Helvacı
Fotolarda görülen TV ler kurtulamadı mesela. Yani söküp mikrokamera altına almadan net bir şey söylemek doğru olmaz. Göndermek isterseniz mng kargoya 391263935 anlaşma kodu ile teslim edin, ürün geldiğinde söker, kontrollerim esnasında çektiğim videoları paylaşırım süreci birebir takip edebilme imkanınız olur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri