Lg 55lb670v tv logo hatası

A Çevrimdışı

APulat

Yeni Üye
30 Ara 2020
3
42
Merhaba foruma yeni üye oldum siz değerli üstadlarımdan yardıma ihtiyacım var bilgi verirseniz sevinirim.

LG 55LB670V-ZA model televizyonum var 5 yıl olmuştur televizyon devamlı prizde takılı kalıyor kumamda ile açıp kapatıyoruz ama normal çalışırken son 3 haftadır açılınca LG logosu ekranda çok uzun süre kalıyor ve açılıyor bazen logo kaybolmuyor kumanda ile açıp kapatsam bazen yine bekleyip açılıyor bazen de hiç açılmıyor fişten kablosunu çekip 15 dk gibi bekletip takınca geliyor servisi aradım sordum anakart değişmesi lazım dediler bazı forum ve youtu kanallarında besleme kartında bulunan kondasatörlerden soğuk lehim veya değerini kaybeden vardır yazıyor bazıları karta program atılması gerekli program bozulmuş diye yazıyor. Anakart arızası olsa fişten çekince bekleyip tekrar açınca da gelmemesi lazım değilmi televizyonun sorunu nedir nasıl bit yol izlemem lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

Saygılarımla

IMG_20201230_014805.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam Sıcak hava istasyonu ile 5 dakika 300 derece 2 dakika sonra 3 dakika 350 derece 3 dakika sonra 420 derece 2 dakika sıcak hava ile kademeli olarak chipseti ısıtıyorum işlem tamam chipset yapısı önemli her chipsetin ısıtma dk derecesi farklı en azından ben böyle yapıyorum
Ellerin dert görmesin ?

Bilgi paylaşan gönlün de dert görmesin :)

İşte bu yaaa. İşte tavsiyeforumu ;)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
A Adem Helvacı hocam Sıcak hava istasyonu ile 5 dakika 300 derece 2 dakika sonra 3 dakika 350 derece 3 dakika sonra 420 derece 2 dakika sıcak hava ile kademeli olarak chipseti ısıtıyorum işlem tamam chipset yapısı önemli her chipsetin ısıtma dk derecesi farklı en azından ben böyle yapıyorum

en önemli kısmı atlamışım uygulama yapılacak chipsete kenarlarına Flux sürmeden ısıtma veya sökme işlemi yapılmaz ısının hızlı ve etkili olması chipseti koruma özelliği olduğu için flux şart chipset orta kısmında kristal cam benzeri yapı varsa üzerine uygun 5 kuruş para yada alüminyum folyoi le katmak şart sıcakdan dolayı kristalde catlama meydana gelebilir bu durumda chipset kulanılmaz duruma gelebilir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt