Lg 50um7450pla servis menüsüne giriş

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
Ben de bu tv nin elektirik geldiğinde direk açılmasını istemiyorum. Sanırım servis menüden çözülebilir. Bizim buralarda elektirik kabloları yerin altına alınıyor. O yüzden sık sık elektrik kesintisi oluyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben de bu tv nin elektirik geldiğinde direk açılmasını istemiyorum. Sanırım servis menüden çözülebilir. Bizim buralarda elektirik kabloları yerin altına alınıyor. O yüzden sık sık elektrik kesintisi oluyor.

Standby moduna geçmiyor mu elektrik geldiğinde? Menüde ayarı vardır bence onun. Vestel'de var çünkü, LG'de de vardır bence.

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
Yok geçmiyor hocam ya çok kurcaladim. Sömestr tatili bitti. Okula gittiğimde bu tv kendiliğinden açılır.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yok geçmiyor hocam ya çok kurcaladim. Sömestr tatili bitti. Okula gittiğimde bu tv kendiliğinden açılır.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

O zaman anahtarlı ara kablo veya priz alın. En kolay yolu bu. Ya da TV'nin erişilebilen yerlerinde on-off anahtarı varsa onu kullanın.
Bazı modellerde 220'yi kesen anahtar oluyor TV'lerde.

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
Anahtarli ara kablo var zaten ama aynı kabloya modem de bağlı. Babam İnternete giriyor. O yüzden anahtarı da kapatamıyorum ?Ben de tv nin hickimse dokunmadığı sürece kendisini 2 saat sonra kapatmaya ayarladım. 2 saat çalışır kapanır en azından

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Anahtarli ara kablo var zaten ama aynı kabloya modem de bağlı. Babam İnternete giriyor. O yüzden anahtarı da kapatamıyorum ?Ben de tv nin hickimse dokunmadığı sürece kendisini 2 saat sonra kapatmaya ayarladım. 2 saat çalışır kapanır en azından
Şöyle yapın, madem modem yansa da olur diyorsunuz, ara kablo ile priz arasına bir üçlü çoklayıcı takın. Prize takılan modellerden.
Ya da prizi tek kasada ikili priz olan prizlerle değiştirin.
Şahsen benim için modemin yanmaması TV'nin yanmasından daha önemli hocam. Öyle dedim şakasına. :kiskis

D Çevrimdışı

dad6403

Yeni Üye
1 Ocak 2018
34
Şöyle yapın, madem modem yansa da olur diyorsunuz, ara kablo ile priz arasına bir üçlü çoklayıcı takın. Prize takılan modellerden.
Ya da prizi tek kasada ikili priz olan prizlerle değiştirin.
Şahsen benim için modemin yanmaması TV'nin yanmasından daha önemli hocam. Öyle dedim şakasına. :kiskis
Bakalım artık olmadı okula giderken fişi çekerim ne yapayım ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt