LG 49UM7100 Titreme Sorunu Hk.

S Çevrimdışı

sametozt

Yeni Üye
11 Kas 2019
2
30
Merhaba iyi akşamlar,

Televizyonda izlediğim filmlerde bazı hızlı sahnelerde veya karışık içeriklerin olduğu sahnelerde titreme sorunu olduğunu fark ettim. Taşınabilir hdd ile film oynattığım için olabileceğini ya da giriş seviyesi bir tv olduğu için yenileme hızının yetmediği fikrini yürüterek çok da üstüne durmamaya çalıştım.
Sonrasında Youtube'da bir video oynatırken çok ciddi şekilde titreme olduğunu fark ettim. Anlık bir şey olmadığını düşünerek Trumotion özelliğini açıp kapatarak denemek istedim.
Trumotion özelliği kapalıyken görüntüde titreme yok. Trumotion özelliği açıkken görüntüde titreme var. Benim bildiğim bu özellik açıkken titremenin daha da azalması gerekiyor.
Kaldı ki sonrasında tekrar film vs. açtığımda Trumotion kapalı olsa dahi titrediği sahneler de mevcuttu.
Televizyonun garantisi devam ediyor. Sizce garantiye gönderilmesi gereken ciddi bir durum mudur ? Yoksa bu televizyonun canı bu kadar mıdır ?

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
Selam , trumotion açıkken judder ( titreme ) önlüyor ancak çok fazla artifact ( eser ) yaratıyor, kullanıcı ayarından 0-10 arası bir değerle deneyebilirsiniz , bende de um7450 mevcut trumotion köküne kadar açık kullanırım ben öle seviyorum, görüntü çok yumuşak akıcı oluyor dezavantajı artifact bırakması.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
trumotion açıkken , sağdan sola veya yukardan aşağıya bir sahne oynatılınca kesik kesik, trumotion kapalıyken oynatılınca titrek titrek. çaresini bulan varsa beri geslin.

S Çevrimdışı

sametozt

Yeni Üye
11 Kas 2019
2
30
Anladığım kadarıyla bu problemi yaşayan sadece ben değilim. İşin ilginci bugüne kadar kullandığım samsung vs başka tvlerde bu problemi kesinlikle yaşamadım. Çevremden kimse de böyle bir şikayette bulunmadı.
Bu problem midir yoksa kullanılan panel vb. Komponentlerin teknik özelliklerinden kaynaklanan bir durum mudur ? Örneğin gerçek panel hızı 100 hz olan bir tv olsaydı bu sorun yaşanır mıydı ?

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
Bende bu kadar yoğun kesik kesik görüntü hiç denk gelmedim, 7100 ün panelini bu tv alırken mağazada görmüştüm beğenmemiştim, belki paneldendir, 7100 kullanıcılarından da farklı yorumlar almak faydalı olabilir.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
Anladığım kadarıyla bu problemi yaşayan sadece ben değilim. İşin ilginci bugüne kadar kullandığım samsung vs başka tvlerde bu problemi kesinlikle yaşamadım. Çevremden kimse de böyle bir şikayette bulunmadı.
Bu problem midir yoksa kullanılan panel vb. Komponentlerin teknik özelliklerinden kaynaklanan bir durum mudur ? Örneğin gerçek panel hızı 100 hz olan bir tv olsaydı bu sorun yaşanır mıydı ?
ekran büyüdükçe sıkıntı artıyor diye biliyorum. 100 hz panelde daha iyi sonuç alındığına ise şahitim.

CnB1981 Çevrimdışı

CnB1981 

Aktif Üye
4 Nis 2019
82
42
DAA8A660-711B-47AF-891A-A3B0F6265A3E.jpg

Aynı yerde bende de harfler birbirine giriyor, bu titreme değil titreme giderme sonucu tv eser bırakıyor, 100 hz tv de de olabiliyor bu tip durumlar ama çok daha az.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

trumotion açıkken , sağdan sola veya yukardan aşağıya bir sahne oynatılınca kesik kesik, trumotion kapalıyken oynatılınca titrek titrek. çaresini bulan varsa beri geslin.
Çaresi 50 hz panel kullanmamak ? ya da vestel veya muadili bir cihaz alıcan motion namına bişe olmayacağı için titremeli olarak izlicen böyle interpolasyon sorunlarıda olmayacak ?

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
DAA8A660-711B-47AF-891A-A3B0F6265A3E.jpg

Aynı yerde bende de harfler birbirine giriyor, bu titreme değil titreme giderme sonucu tv eser bırakıyor, 100 hz tv de de olabiliyor bu tip durumlar ama çok daha az.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Çaresi 50 hz panel kullanmamak ? ya da vestel veya muadili bir cihaz alıcan motion namına bişe olmayacağı için titremeli olarak izlicen böyle interpolasyon sorunlarıda olmayacak ?
vestel ve türevlerinde motion düzelme vb. isimler altında hepsi var. her türlü motion sorunu yaşatıyor yani.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri