LG 47 LA 620s-za Led Bar Sorunu

M Çevrimdışı

MuhammetAltin 

Yeni Üye
2 May 2020
4
40
LG 47 LA 620s-za model televizyonum var. Televizyonumdan çok memnun idim ancak garanti bitmesinden 15 gün sonra led barlar yandı. 2017 yılında Şubat ayında Lgnin resmi servisine teslim ettim ve yaptık demesine rağmen tv 2 ay içinde 3-4 sefer gitti geldi yapıldı ve 3 sene sonun da yine aynı sıkıntıyı verdi. Şimdi ise lg nin orijinal ledlerinin işcilik dahil 700 tl olduğu söylendi. Tanıdık bir usta orijinal ledlerle 340 tl ye bu işi çıkaracağını 2 sene de garanti verdiğini söyledi ve yaptırmak istemezsen 750 tl ye ben alayım dedi.

Sizce ne yapmayalım 340 tl yaptırayım mı veya 750 TL ye satayım mı? aynı sıkıntı yaşamak istemiyorum. Satarsam 4000 civarı bir tv düşünüyorum ve fazla led bar sıkıntısı olmayan :cikshangi modeli tercih etmeliyim.

M Çevrimdışı

MuhammetAltin 

Yeni Üye
2 May 2020
4
40
arkadaşlar konuyu yanlış yere mi açtım hiç kimseden cevap gelmedi. Acele etmemin sebebi Pazartesi gününe kadar bi karar vermem lazım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,553
Konu başlığı düzenledi.

forumdaki mesaj trafiğinin hızlandığı anlarda yeni konu,mesaj kısmında yeni açılan konular çok fazla duramıyor.
Bu durumu engellemek için ilk mesajın hemen üzerinde ki konuyu yükselt butonunu kullanabilirsiniz.

yada yardım beklediğiniz kullanıcıları konuya etiketleyerek bildirim almasını sağlayabilirsiniz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Öncelikle şunu belirteyim ki, yeni alacağınız tv de dahil olmak üzere 2 sene sonra yine led sorunu yaşamayacağınızın garantisi kesinlikle yok.

Tamir ettirdiğinizde de her şey kuralına kitabına uygun yapıldığında dahi zaten yine 2 veya 2,5 sene çalışıyor bu ledler.

Buna paralel şöyle bir beyin fırtınası yapalım.

340tl masraf ettim tv yi yaptırdım, letgo ya koydum 1500tl den sağlam cilklop gibi tv yi sattım.

Veya ''ben yemedim sen ye'' diyerek tamirciye 750tl ye verdim. Sizce hangisi mantıklı?

Bana kalırsa tv yi satın ancak tamir ettirerek ikinci el tv olarak satın tamirciye değil.

Ustalarımız elbette değerli ancak ben ne olursa olsun WİN WİN förmülüne uygun olsun isterim işlerin.

Yani her iki taraf da doğru orantılı kazanmalı.

Siz zaten parasını verip satın aldığınız, size ait olan bir MAL satarak 750 tl alıyorsunuz bu bence kazanç değil.

Usta ise havadan gelecek olan bir 750tl kazanmış olacak, bu bence eşit kazanç değil.

Siz 750 ye bu tv yi sattığınızda usta o ledleri değiştirmeyecek ve elindeki imkanlar ile tamir edecek. Sonra ikinci el piyasasında ortalama 1750tl ye satışa çıkaracak, başarırsa 1750 den, başaramazsa en kötüsünü dahi 1500tl den satacak. Böylece size verdiği 750 dışında bir kuruş masrafı olmadan havadan 750-1000tl arası para kazanacak.

Yani ustamız olası kazancın tamamına konmuş bu da bana göre adil değil.

Tüm bu nedenlerle tamir ettirip kendiniz satın diye öneride bulundum :ok

M Çevrimdışı

MuhammetAltin 

Yeni Üye
2 May 2020
4
40
kaç gündür 2 şık arasında yaptırayım yaptırmayayım diye düşünürken, 2 şıkkın yanına 3. şık hiç aklıma gelmedi.Bence de en mantıklısı olan da bu gibi geliyor.

M Çevrimdışı

Mehmet ışık

Yeni Üye
20 Tem 2022
7
42
arkadaşlar konuyu yanlış yere mi açtım hiç kimseden cevap gelmedi. Acele etmemin sebebi Pazartesi gününe kadar bi karar vermem lazım
Merhaba aynı sorun bende de var LED parları değiştireceğim ancak internet te çok marka var ve fiyat farkları var seçim yapmak zor kaliteli olanı seçmek için Bilgi sahibi olmak gerekiyor buradaki uzman olanlar yardımcı olursa sevinirim benim tv LG la620s rica etsem TV'ye uyumlu kaliteli olan LED barları alabileceğim ürün link ini verebilir misiniz

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba aynı sorun bende de var LED parları değiştireceğim ancak internet te çok marka var ve fiyat farkları var seçim yapmak zor kaliteli olanı seçmek için Bilgi sahibi olmak gerekiyor buradaki uzman olanlar yardımcı olursa sevinirim benim tv LG la620s rica etsem TV'ye uyumlu kaliteli olan LED barları alabileceğim ürün link ini verebilir misiniz
TEKNOwest TEKNOwest By_Trol By_Trol

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Merter Elektronik Destek Çevrimdışı

Merter Elektronik Destek

Kurumsal Üye
13 Mar 2023
37
Sn. M Mehmet ışık ,

Detaylı bilgi için tv led bar departmanımızdan Tel - WhatsApp (537 040 87 77) bilgi alabilirsiniz.
Bilginize.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt