LG 43UN74006LB TV Her 10 saniyede bir kendi kendine kapanıp açılıyor

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
143
Merhaba,
2021 yılında almış olduğum LG 43UN74006LB marka televizyon 2-3 gündür normal tv kanalları açıkken 10-15 saniye sonra ekran 2-3 saniyeliğine kararıyor, sonra tekrar açılıyor.
bu durum tv açıkken sürekli yaşanıyor.
bugün lg müşteri hizmetlerini aradığımda bu sorunun genel bir sorun olduğunu, genel merkezde çözmeye çalıştıklarını söyledi, ancak sorun ne zaman çözülecek, çözülünce biz nasıl anlayacağız, tv ye herhangi bir ayar vs yapmamız gerekli mi, hiçbir bilgi vermediler.
benzer sorun yaşayıp da çözebilen var mıdır?
varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

yazılım güncellemesi, kanal güncellemesi vs. denedim ancak herhangi bir değişim olmadı.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bilinen bir sorun, başlarda açıklamak istemedikleri ancak bizim 4-5 gün önce aramızda konuştuğumuz bir durumdu.

TV nin kanal listesini yeniden kurulum yapın. Manuel kanal arama yapıp TKGS pasif yapın düzelecektir.

UN serisinde bizzat test etti TEKNOwest TEKNOwest ustamız.

Bu durum WEBOS kaynaklı sorundur, sadece LG de değil, Webos işletim sistemli Next ürünlerde de var.

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
143
hocam manuel ayarlama kısmı pasif konumda geliyor

fabrika ayarlarına nasıl çevirebilirim, onu da bulamadım menüde?

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Saylan

Yeni Üye
29 Ocak 2023
2
30
hocam manuel ayarlama kısmı pasif konumda geliyor

fabrika ayarlarına nasıl çevirebilirim, onu da bulamadım menüde?
Aynı sorun bendede var hocam çözüm bulabildiniz mi uydu yayınında yapıyor internet YouTube vs yayınlarında bir sıkıntı yok sadece uydu yayını dediğiniz gibi 15 sn görüntü var 3 sn yok gidip geliyor devamlı

Bilinen bir sorun, başlarda açıklamak istemedikleri ancak bizim 4-5 gün önce aramızda konuştuğumuz bir durumdu.

TV nin kanal listesini yeniden kurulum yapın. Manuel kanal arama yapıp TKGS pasif yapın düzelecektir.

Bu durum WEBOS kaynaklı sorundur, sadece LG de değil, Webos işletim sistemli Next ürünlerde de var.
Adem hocam bendede aynı sorun mevcut ne zaman ve nasıl düzeleceği ile ilgili bir bilginiz var mı 55nano796 var bende dediğiniz gibi tksg yi pasif etmeme rağmen hata veriyor ve uyduda ekran gidip gelmesi devam ediyor

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Saylan

Yeni Üye
29 Ocak 2023
2
30
Yaşadığınız durum geçici bir sorundur efendim.Sorun ilgili birimlerimize iletildi en kısa sürede çözülecektir.
Sorunla ilgili ilk olarak başlangıç ayarlarına dönüş yapmanız gerekiyor ayarlar tüm ayarlar genel yada genel içinde sistem bulunur buradan başlangıç ayarlarına geri dön yapmanız gerekiyorçKanal tarama içinde
Diğer operatörler seçeneği üzerinden otomatik arama(Kanallar karışık gelecektir kanal yöneticisinden sıralayabilirsiniz) yaparak tv yi kullanmaya devam edebilirsiniz.
Diğer Operatörlerden tarama işlemi tarifi şu şekildedir.

Kumanda üzerinden Smart (Ev şeklindedir)tuşuna basılarak bu ekranda Ayarlar menüsüne giriş yapınız.
Ayarlar içerisinden tüm ayarlar (3 nokta üstüste)ye basınız daha sonra direkt kanallar sekmesi olur yada genel içinde kanallar olarak geçer buraya giriş yapınız.
Daha sonrasında Kanal tarama ve ayarlar kısmına giriş yapın.
Otomatik Ayarlama Giriş yapın sadece UYDU seçip ileri diyin sonra DİĞER OPERATÖRLER yazanı seçin ileri diyin onay isterse EVET diyin.UYDU AYARLARINI DEGISTIRIN KISMINA giriş yapın.
Daha sonra Tüksata tıklayın onay isterse evet diyin sonra açılan ekranda Burada Uydu: Türksat42.0E LNB Frekansı 9750/10600 Uydu Alıcı verici 12380(yada12379)V27500 olacak Lnb gücü Açık olacak Uydu binada ortaksa Diseqc A olacak tek çanak ve çanakta tek kablo ise Diseqc Kapalı kalacak .
Tamamlandı diyin bir kere geri gelin sonra ileri diyin Kör arama hariç diğer seçenekleri işaretleyin ve ileri diyin tarama başlayacaktır.

Bu tarama uzun sürer efendim %100 olana kadar bekleyin %100 olunca tamamlandı demeniz yeterlidir.

F Çevrimdışı

flzkuruu

Yeni Üye
30 Ocak 2023
1
53

Merhaba. Webos işletim sistemli TV bu sorunu çözdüm ancak TV hiç bir şekilde uygulamalara girmiyor. Netflix YouTube hiçbir şey

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yaşadığınız durum geçici bir sorundur efendim.Sorun ilgili birimlerimize iletildi en kısa sürede çözülecektir.
Sorunla ilgili ilk olarak başlangıç ayarlarına dönüş yapmanız gerekiyor ayarlar tüm ayarlar genel yada genel içinde sistem bulunur buradan başlangıç ayarlarına geri dön yapmanız gerekiyorçKanal tarama içinde
Diğer operatörler seçeneği üzerinden otomatik arama(Kanallar karışık gelecektir kanal yöneticisinden sıralayabilirsiniz) yaparak tv yi kullanmaya devam edebilirsiniz.
Diğer Operatörlerden tarama işlemi tarifi şu şekildedir.

Kumanda üzerinden Smart (Ev şeklindedir)tuşuna basılarak bu ekranda Ayarlar menüsüne giriş yapınız.
Ayarlar içerisinden tüm ayarlar (3 nokta üstüste)ye basınız daha sonra direkt kanallar sekmesi olur yada genel içinde kanallar olarak geçer buraya giriş yapınız.
Daha sonrasında Kanal tarama ve ayarlar kısmına giriş yapın.
Otomatik Ayarlama Giriş yapın sadece UYDU seçip ileri diyin sonra DİĞER OPERATÖRLER yazanı seçin ileri diyin onay isterse EVET diyin.UYDU AYARLARINI DEGISTIRIN KISMINA giriş yapın.
Daha sonra Tüksata tıklayın onay isterse evet diyin sonra açılan ekranda Burada Uydu: Türksat42.0E LNB Frekansı 9750/10600 Uydu Alıcı verici 12380(yada12379)V27500 olacak Lnb gücü Açık olacak Uydu binada ortaksa Diseqc A olacak tek çanak ve çanakta tek kablo ise Diseqc Kapalı kalacak .
Tamamlandı diyin bir kere geri gelin sonra ileri diyin Kör arama hariç diğer seçenekleri işaretleyin ve ileri diyin tarama başlayacaktır.

Bu tarama uzun sürer efendim %100 olana kadar bekleyin %100 olunca tamamlandı demeniz yeterlidir.
Emeğinize sağlık

L Çevrimdışı

LynXMaSTeR 

Aktif Üye
16 Ocak 2020
143
tv yi fabrika ayarlarına döndürüp önce manuel kanal taraması yaptırdım, ancak trt ve birkaç abidik gubidik kanal çıktı. sonrasında tekrar tkgs otomatik taraması yaptırdım, şu an kanallar geldi.
şu anda 10 saniyede bir kapanmasa da büyük çoğunlukla sorun kalmadı gibi, yarım saatte bir ya da saatte bir bazen kapanıp açıldığı oluyor, o şekilde idare ediyoruz.
kesin bi çözüm ne zaman sunulur acaba merak ediyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri