LG 43UJ701V Açılışta Smart sekmesi çıkması

T Çevrimdışı

tnncer

Yeni Üye
1 Haz 2022
29
31
Merhaba UJ701V modeli televizyonda açıldıktan bir kaç saniye sonra smart sekmesi çıkıyor evdekiler bunu kapatamayınca televizyonu kapatıp açıyorlar ama gene aynı sorun devam ediyor evde kimse olmayınca da sıkıntılı bir durum oluyor televizyonda internette sorunlu kablo veya kablosuz olarak bağlanmaya çalışsam gene de interneti görmüyor onu ülke değiştirerek çözüyorum ama o zamanda kanal listesi siliniyor televizyonun garantisi biter bitmez açılıp kapanmalar söz konusu oluyordu ledleri değişince düzeldi 1 yıldır sorun yoktu ama gene başladı sonra görüntü ayarlarından hdr yerine standart şekilde kullanmaya başlayınca kapanması durdu ancak açılışta smart sekmesi çıkması sıkıntı yaratıyor. Televizyon güncel şekilde fabrika ayarlarına dönmesi de bir işe yaramıyor ama yazılımı eski sürümlerinden birine döndürme imkanım var mı yada başka bir çözüm öneriniz.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kumandanın pilleri çıkartıp TV'ye güç verin, bakalım yapacak mı?

TV'nin arkasında tuş takımı veya hareketli tuş varsa, ondan kaynaklanıyor da olabilir. Tozlanma vs. nedeniyle.

Ya da işlemci arızası olabilir. İşlemcinin değiştirilmesi veya yeniden lehimlenmesi ile çözülebilir. Tabi güvenilir bir yer bulmanız lazım. Sıcak hava tutulması sadece günü kurtarır. BGA lehimlemede iyi biri tarafından yeniden lehimlenmesi lazım. Eli kötü biri TV'nin işlemcisini yakabilir.

Veya anakarttaki arızalı bir bileşen de buna sebep oluyor olabilir.

Garanti varsa servise verin ilgilensinler.

A Adem Helvacı

T Çevrimdışı

tnncer

Yeni Üye
1 Haz 2022
29
31
Kumandanın pilleri çıkartıp TV'ye güç verin, bakalım yapacak mı?

TV'nin arkasında tuş takımı veya hareketli tuş varsa, ondan kaynaklanıyor da olabilir. Tozlanma vs. nedeniyle.

Ya da işlemci arızası olabilir. İşlemcinin değiştirilmesi veya yeniden lehimlenmesi ile çözülebilir. Tabi güvenilir bir yer bulmanız lazım. Sıcak hava tutulması sadece günü kurtarır. BGA lehimlemede iyi biri tarafından yeniden lehimlenmesi lazım. Eli kötü biri TV'nin işlemcisini yakabilir.

Veya anakarttaki arızalı bir bileşen de buna sebep oluyor olabilir.

Garanti varsa servise verin ilgilensinler.

A Adem Helvacı
Garantisi malesef bitti. Ledleri bile garantisi bittikten bi kaç hafta sonra bozuldu önceki televizyonda lg idi ona güvenip aldık ama bu seferden sonra lg almayı düşünmüyorum götürdüğü yere kadar gitsin uygun fiyatli tavsiye bölümünden televizyon çıkarsa ondan alıcaz artık başka çaresi kalmadı :/ bunun yazılımını bi alt sürüme indirme şansımız var mı yoksa güncellemeden sonra geri dönme ihtimali yok mu

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
Ayarlarda açılışta smart sekmesinin açılmasıyla ilgili bir ayar vardı. TV Webos değil mi? Sanırım güncelleme ile gelmişti ayarları kurcalayın kapatma seçeneği olması gerek. Ben kapatmıştım. Bulamazsanız akşam bakarım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Garantisi malesef bitti. Ledleri bile garantisi bittikten bi kaç hafta sonra bozuldu önceki televizyonda lg idi ona güvenip aldık ama bu seferden sonra lg almayı düşünmüyorum götürdüğü yere kadar gitsin uygun fiyatli tavsiye bölümünden televizyon çıkarsa ondan alıcaz artık başka çaresi kalmadı :/ bunun yazılımını bi alt sürüme indirme şansımız var mı yoksa güncellemeden sonra geri dönme ihtimali yok mu
Muhtemelen alt sürüm yüklenmez. LG'nin Web sitesine bakın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt