LG 43UF7787 SİNYAL YOK-PROGRAMLANMAMIŞ HATASI

S Çevrimdışı

Salkis

Yeni Üye
24 Mar 2020
2
32
Merhaba, televizyonumun dahili uydusunda resimlerini paylaştım,sinyal yok uyarısı alıyorum. Bir hafta öncesine kadar sorun yaşamamıştım. Yetkili servis olsun, normal servisler olsun çözümü anakart değişiminde buluyorlar ve maliyeti 1000 TL civarına çıkarıyorlar. Tv'de başka bir sorun yok bütün fonksiyonları çalışıyor. Çözüm için internette dolaşırken adem ustayı gördüm ordanda bu foruma ulaştım. Bu sorun hakkında yapılabilecek farklı bir çözüm varmıdır? Şu an tivibunun TV uygulamasından canlı yayınları izliyorum. Saygılar

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Arıza anakartta olabilir cidden. (Tuner katında vs.)
Bir anakart 1000 TL eder mi bunu bilmiyorum.

S Çevrimdışı

Salkis

Yeni Üye
24 Mar 2020
2
32
Arıza anakartta olabilir cidden. (Tuner katında vs.)
Bir anakart 1000 TL eder mi bunu bilmiyorum.
İmkansız yani o fiyat. Mantık olarak bozulan cihaz uydu tamir edilebilir aslında.Anakarta entegre olarak üretilmesi kötü. Bazıları anakartı fırınlayınca düzeldi gibi söylemlerde bulunmuş bende uygun bir zamanda arka kapağı açıp bir göz gezdireyim diyorum soğuk lehim felan bir ihtimal :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

hd uydu alıp kullanabilirsiniz
Hocam nextin full HD uydu cihazı var amacım dahili uydusunun tekrardan çalıştırılabilir hale getirilebilir mi anakartı değiştirmeden onu öğrenmek. Haricen taktığımda fark ettim ki akıllı kumanda uyduyuda kontrol ediyor. 2. Kumandaya gerek kalmadan ama anakartın tamiri mümkünse tamir ettirmek istiyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İmkansız yani o fiyat. Mantık olarak bozulan cihaz uydu tamir edilebilir aslında.Anakarta entegre olarak üretilmesi kötü. Bazıları anakartı fırınlayınca düzeldi gibi söylemlerde bulunmuş bende uygun bir zamanda arka kapağı açıp bir göz gezdireyim diyorum soğuk lehim felan bir ihtimal

Söz konusu fırınlama ise o zaman BGA yöntemiyle lehimlenmiş bir bileşende iletim sorunu var demek ki.
Onu da şansa deneyebilirsiniz ama bileşenler fazla ısıya maruz kalırsa anarkartınız çöp olur bilginiz olsun.
Arıza bir entegrede vs. de olabilir.

A Adem Helvacı nın yanıtını bekleyin derim.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
A Adem Helvacı ustanın dediği gibi lg servislerini kontrol etmiyor. kontrolsüz gücün ceremesini de malesef vatandaş çekiyor. sinyalalmıyor diye 1000tl anakarta vermek mantıklı değil. 150-200tl lik hd uydu alıcı işinizi rahatlıkla görür

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt