LG 42la640s tlevizyon led bar değiştirdim sorun daha çok büyüdü

E Çevrimdışı

Enfal 

Yeni Üye
30 Ara 2020
1
29
IMG_20201230_201553.jpg

Merhabalar ben samsundan Enfal. İyi bir mekanik eğitimin ve sanayide pratik tecrübem var. Sigara fabrikasında üretimde mekanikçi olarak çalışıyorum. Hobi olark elektronikle uğraşıyorum. 6 yıldır kullandığımız LG 42la640s edge ledli televizyonun üzerinde kararma oldu. Daha öncesinden anakartı değişti. N11 üzerinden led bar sipariş verdim. Geldiğinde büyük bir özgüven ile televizyonu gözden çıkararak tecrübe edinmek adına söktüm. Yeni led barın ilk üzeri sönüktü. Ekranın sol tarafında yatay siyah çizgiler çıktı. Sonrasında led hep söndü. Orjinal eski ledler daha güzel çalıştığı için tekrar söküp eskisini taktım. İlk açıldığında ledlerin tamamı yandı.

IMG_20201230_201420.jpg

Ekranın sol üst köşesindeki kararma haricinde 2 sn arayla çıkıp kaybolan sağ orta kenardan başlayan yatay çizgi olmaya başladı. Bu nedenle hayalim olan ambilight özellikli philips 50pus7805 tv aldım.
Öncelikle herkese tavsiyem uzmanı değilseniz LCD panel sökmeye kalkışmamakta fayda var.
Tecrübeli abilerimdende tavsiye bekliyorum. Yatay taramadaki 2 sn ara ile beliren ince siyah çizgi neden olur. Sol üstteki kararmanın nedeni ne olablir. Panel ilk takıldığında kararma yoktu.
Teşekkür ederim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt