LG 42LA620S - TRT dışında kanalları bulamıyorum.

M Çevrimdışı

Mustafa Maşa

Yeni Üye
20 Nis 2022
9
30
Merhaba,

Daha önce başka şehirde hem tek lnb hem merkezi sistem iki farklı dairede kullandığım televizyonu yeni taşındığım evde kurmaya çalışıyorum ancak TRT kanalları dışında sinyal alamıyorum. Fabrika ayarlarına sıfırlıyorum, ağ arama yaptırıyorum. Yaklaşık 20 kadar kanal 5-6 tane de radyo buluyor.

Yeni taşındığım evde merkezi sistem olmadığı için yeni çanak takdırdım. Ustanın elindeki cihaza anten kablosunu bağladığında tüm kanallar çalışıyor. ATV, Show, TRT vs tek tek gösterdi. Çanak ya da LNB de bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Usta cihazın dahili uydu alıcısında sorun olabilir dedi ama ben ona da pek ihtimal vermiyorum.

Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu? yardımlarınızı/fikirlerinizi bekliyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Manuel frekans girilmeli gelen usta yeterince iyi değilmiş Tv de tarama yapmayı becerememiş.
Bende gösteriyor demekle olmuyor bu işler.

M Çevrimdışı

Mustafa Maşa

Yeni Üye
20 Nis 2022
9
30
Manuel frekans girilmeli gelen usta yeterince iyi değilmiş Tv de tarama yapmayı becerememiş.
Bende gösteriyor demekle olmuyor bu işler.

12380V27500 - 11747H27500 bu iki frekans ile şebeke araması yaptırın.

Merhaba,

Bu 2 frekansı denedim ancak kanal bulamadım. Kör arama yaptım bir kaç şifreli kanal ve trt paketi hariç bir şey bulamadı. Arama başlatmadan önce frekansları girdiğimde Sinyal Gücü / Sinyal Kalitesi de %0 olarak gözüküyor. Muhtemelen dahili uydu alıcısı arızalandı. Aynı anten kablosuna başka bir televizyon takarak denedim bütün kanalları buldu.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Merhaba,

Bu 2 frekansı denedim ancak kanal bulamadım. Kör arama yaptım bir kaç şifreli kanal ve trt paketi hariç bir şey bulamadı. Arama başlatmadan önce frekansları girdiğimde Sinyal Gücü / Sinyal Kalitesi de %0 olarak gözüküyor. Muhtemelen dahili uydu alıcısı arızalandı. Aynı anten kablosuna başka bir televizyon takarak denedim bütün kanalları buldu.
LG 42LM615S bende 10 yıl bu tvyi kullandım bu tvde dahili uydu alıcısı olduğu halde hep harici uydu alıcısı takıp kullandım.tavsiyem harici uydu alıcısı takıp kullanın .

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba,

Tuner arıza mevcut ise sorun olabilir 200-300TL Arası harici HD uydu alıcısı alarak devam edebilirsiniz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Çok emin değilim ama oğlumda eski model 32'' lg var,kanal aratması saç-baş yoldurur.Sanki uydu ekle diyerek aratmıştık,yoksa kanal çıkmıyordu.Uydu ekle deyip,merkezi sisteme göre yapmış ve kanalları bulmuştuk.Aşağıdaki linkler yardımcı olur,gerçi biliyorsundur mutlaka :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri