LG 32LF580N Smart Monitor Netflix Acamiyorum.

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
LG 32LF580N Smart Monitor Netflix Acamiyorum.

Herkese merhaba,

Oncelikle TVyi ilk aldigimda Netflix uygulamasi vardi, sonra gelen bir guncellemeden sonra Netflix, Spotify gibi uygulamalar Netcast LG Premium alanindan silindi ve geriye sadece Youtube, Filmbox, Google Movies ve Accuweater kaldi.
LGDTV Updater ile farkli ulkelerin yazilimlarini attiysamda markette bu dordunden baska bir uygulama gorunmuyordu. Premium u sifirladiktan sonra bir kac saniye uygulamalari gorebiliyordum fakat sonra "guncelleme tamamlandi" uyarisi cikip uygularmari siliyordu. Sonra aklima VPN ile baglanmak geldi, tv zaten kablo ile modeme bagli ama ben bilgisayarimdan hotspot yapip VPN ile ulkeyi UK yaparak tv baglantisini gerceklestirdim, Premium u yeniden baslattim ve bingo Netflix dahil bir cok uygulama gorunur hale geldi. Ayarlardaki hizmet bolgesi UK oldu, daha once orayi manuel olarak UK yapsam dahi hicbir uygulama gorunmuyor, tv kapanip acilinca tekrar Turkiye oluyordu ve sadece o dort uygulama kaliyordu.
Herneyse Netflix uygulamasini actim fakat baglanti hatasi verdi, Netflix serverlarina baglanamiyordu, bende Netflix uygulamasini kapatmadan hotspot baglantisini kestim, TV ethernet ile Turkiye IP'sinde kaldi ve Netflix icinden baglanmayi tekrar dene yaptigimda Netflix guncel goruntusuyle acildi, hersey sorunsuz calisti. Netflixten cikip diger uygulamalarida denedim hepsi calisiyordu. Oh dedim, TVyi kapatip tekrar actim ve Premiumda olan, "Uygulamalarim"a ekledigim uygulamalar hepsi gitti, geriye sadece su malum dort uygulama kaldi.
Ayni islemleri yaptigimda tekrar Netflixe erisebiliyorum ama evde benden baskasi bu TV de Netflix izleyemiyor, acmasi zulum cunku.
Biraz uzun olsada yaptigim adimlari video olarak ekliyorum. Videonun sonunda kayit durmus sanirim, TVyi yeniden baslattigimda Smart World uygulamalari haric tum uygulamalar gitti.

Acaba bunun bilinen bir cozumu varmidir, ya da bir mod yapilabilir mi?

Tesekkurler

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Belki bir çalışma vardır.
Ya da Türkiye'de LG, mevcut yazılımınıza desteği kesmiş de olabilir.

Bunların içindeki yazılım WEBOS mu yoksa standart Linux yazılımı mı anlayamadım açıkçası.
Muhtemelen eski LG Smart televizyonlardaki Linux tabanlı yazılımdan bu herhalde.

Durumu LG Türkiye'ye sordunuz mu destek hattı üzerinden?

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
Cevap icin tesekkur ederim.
Tv 2015te alindi, bir yil sonra boyle olmus. TV kardesimdeydi ben yeni tv alinca benim eski samsungu ona verip bunu aldim ve boyle oldugunu gordum, bayadir cozum ariyorum fakat bulabildigim tem cozum bu simdilik.
Icinde WebOS yok, dediginiz gibi linux tabanli yazilim. Premium olan uygulamarda Netcast adi verilen bulut tabanli yansitma gibi bir platform sanirim, LG oradan istedigini veriyor her ulke icin, bize vere vere Youtube, Moviebox, Google movie, ve accu saka gibi.
LG Turkiye ye sormadim fakat TVniz desteklemiyor diye gecistireceklerinden eminim, bal gibide destekliyor yani, videoda oldugu gibi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Tv 2015te alindi, bir yil sonra boyle olmus. TV kardesimdeydi ben yeni tv alinca benim eski samsungu ona verip bunu aldim ve boyle oldugunu gordum, bayadir cozum ariyorum fakat bulabildigim tem cozum bu simdilik.
Icinde WebOS yok, dediginiz gibi linux tabanli yazilim. Premium olan uygulamarda Netcast adi verilen bulut tabanli yansitma gibi bir platform sanirim, LG oradan istedigini veriyor her ulke icin, bize vere vere Youtube, Moviebox, Google movie, ve accu saka gibi.
LG Turkiye ye sormadim fakat TVniz desteklemiyor diye gecistireceklerinden eminim, bal gibide destekliyor yani, videoda oldugu gibi.

Netflix'te Flash Player'dan HTML5'e geçmişti.
LG'de muhtemelen WEBOS olmayan cihazları yabana atmış olabilir.
Ya da en azından Türkiye'de öyle yapılmış olabilir.

LG'den bir çözüm bulamazsanız ya bilgisayar bağlayıp oradan Netflix'e vs. girin.
Ya da Xiaomi Mi TV Stick veya Mi Box S gibi Android tabanlı bir kutu alın derim.
Tabi Netflix, YouTube kullanacaksanız eğer lisanslı bir kutu olması önemli.
Çünkü lisanssız cihazlarda bu uygulamalar 480P'nin üzerinde çözünürlük vermiyorlar.

E Çevrimdışı

ercumend

Yeni Üye
18 Eki 2020
3
43
Aynı sorunu bende yaşadım. evimde 2 adet LG var annemler de LG aldılar 3 adet ve çok eski değiller. ama hepsinde bu güncelleme yeni uygulamaların eklenmemesi eklenmeye imkan tanımaması problemi var. LG bu konuya hiç bir şekilde yardımcı olmuyor.
2012 yılında aldığım tv de Netflix var (Youtube vardı) Youtube artık yok güncelleme ile app ekleneceğine app yok oluyor. Mesela artık amazon prime video güzel bir fiyatla girdi ama onu da izleyemiyorum. yarın öbür gün başka bir app yeni bir platform olabilir ama hiçbirini kullanamıyoruz.
Diğer LG tv 2017 Youtube var Netflix yok.
Annemlerin aldığı 60 ekran LG tv henüz 2 yıl oldu o da 2018 model diye hatırlıyorum onun yazılımı biraz daha farklı ama son yazılımlardan değil Youtube var Netflix var ama mesela amazon Prime video yok.
Ya bunun çözümü yok mu ? Böyle saçmalık olur mu ? 2 yılda bir TV mi alacağız ? Ben LG danıştım mailler gönderdim destekten ulaştım hiçbir cevap almadım. Tv niz desteklemiyor dediler sadece. Yazık günah ya bu nedir tv al üstüne birde kullanabildiğin uygulama kaybolsun yeni gelen uygulama eklenmesin.. ? ! ? Çok sinir bozucu bununla ilgili ne yapılabilir ? Güncel kalabilmek için ne yapılabilir. Tv de biçok app varken arada izlediğin ya da sadece olsun istediğin bir app içn ekstra kutu almak da çok mantıklı değil ama tek çare o gibi.
Yarın tv alsak 1-2 yıl sonra çıkacak yeni bir app kullanamayacaksak yazık günah oluyor.
Hangi marka ya da Model TV ler bu konuda müşteriyi üzmüyor ? böyle bişey var mı ?
Ben mesela lanet ettim bir daha LG almam bu yazılım güncelle konusundan dolayı

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aynı sorunu bende yaşadım. evimde 2 adet LG var annemler de LG aldılar 3 adet ve çok eski değiller. ama hepsinde bu güncelleme yeni uygulamaların eklenmemesi eklenmeye imkan tanımaması problemi var. LG bu konuya hiç bir şekilde yardımcı olmuyor.
2012 yılında aldığım tv de Netflix var (Youtube vardı) Youtube artık yok güncelleme ile app ekleneceğine app yok oluyor. Mesela artık amazon prime video güzel bir fiyatla girdi ama onu da izleyemiyorum. yarın öbür gün başka bir app yeni bir platform olabilir ama hiçbirini kullanamıyoruz.
Diğer LG tv 2017 Youtube var Netflix yok.
Annemlerin aldığı 60 ekran LG tv henüz 2 yıl oldu o da 2018 model diye hatırlıyorum onun yazılımı biraz daha farklı ama son yazılımlardan değil Youtube var Netflix var ama mesela amazon Prime video yok.
Ya bunun çözümü yok mu ? Böyle saçmalık olur mu ? 2 yılda bir TV mi alacağız ? Ben LG danıştım mailler gönderdim destekten ulaştım hiçbir cevap almadım. Tv niz desteklemiyor dediler sadece. Yazık günah ya bu nedir tv al üstüne birde kullanabildiğin uygulama kaybolsun yeni gelen uygulama eklenmesin.. ? ! ? Çok sinir bozucu bununla ilgili ne yapılabilir ? Güncel kalabilmek için ne yapılabilir. Tv de biçok app varken arada izlediğin ya da sadece olsun istediğin bir app içn ekstra kutu almak da çok mantıklı değil ama tek çare o gibi.
Yarın tv alsak 1-2 yıl sonra çıkacak yeni bir app kullanamayacaksak yazık günah oluyor.
Hangi marka ya da Model TV ler bu konuda müşteriyi üzmüyor ? böyle bişey var mı ?
Ben mesela lanet ettim bir daha LG almam bu yazılım güncelle konusundan dolayı

Android box alabilirsiniz. Xiaomi Mi Box S gibi.

E Çevrimdışı

ercumend

Yeni Üye
18 Eki 2020
3
43
Android box alabilirsiniz. Xiaomi Mi Box S gibi.
evet "mi stick" inceliyorum pek memnun değiller gibi ve mi stick ile web den film açabiliyor muyuz onu öğrenemedim o kadar inceleme izledim hiçbirinde yok apk oluyor diyorlar biri de budur bakın böyle oluyor die koymamış. Netflix-Youtube-Prime Video-Mubi olması güzel telefondan yansıtma var diyorlar ama kimse video da onuda göstermiyor kıllandım yani bi sorun var sanki donma ya da yavaşlık.. eğer telefondan web'den açtığım filmi yansıtabiliyorsam çok iyi.
Siz ne tavsiye edersiniz ? Xiaomi Mi Box S ? ya da amazon fire tv stick diyorlar ? başka ne var bilmiyorum yeni araştırmaya başladım.
Sanırım bu yeni uygulamalar konusunu akıllı olan tvlerimizi ek bir masrafla bir daha akıllandıracağız :/ başka çare yok.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
evet "mi stick" inceliyorum pek memnun değiller gibi ve mi stick ile web den film açabiliyor muyuz onu öğrenemedim o kadar inceleme izledim hiçbirinde yok apk oluyor diyorlar biri de budur bakın böyle oluyor die koymamış. Netflix-Youtube-Prime Video-Mubi olması güzel telefondan yansıtma var diyorlar ama kimse video da onuda göstermiyor kıllandım yani bi sorun var sanki donma ya da yavaşlık.. eğer telefondan web'den açtığım filmi yansıtabiliyorsam çok iyi.
Siz ne tavsiye edersiniz ? Xiaomi Mi Box S ? ya da amazon fire tv stick diyorlar ? başka ne var bilmiyorum yeni araştırmaya başladım.
Sanırım bu yeni uygulamalar konusunu akıllı olan tvlerimizi ek bir masrafla bir daha akıllandıracağız :/ başka çare yok.
1 GB RAM ile tarayıcı performansı beklemeyin.
Bu cihaz daha çok uygulama kullanmak için.
Box S modeli de 2 GB RAM'e sahip.
Aslında o da bu işlerde ne kadar iyi tartışılır, ben hiç kullanmadım.

Benden size tavsiye, dizüstü bilgisayarınız varsa HDMI ile bağlayıp kullanın.
En iyi Smart deneyimi budur.

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
Ne saçma bir işmiş. Başka ülkeye Netflix desteğini verirken Türkiye'den kesmek... Sanal modem olayında sürekli PC'yi açık tutman gerekiyor. Nordvpn kullandığını görüyorum. Nordvpn'in smart dns'lerini modeme girersen daha pratik olabilir.

E Çevrimdışı

ercumend

Yeni Üye
18 Eki 2020
3
43
1 GB RAM ile tarayıcı performansı beklemeyin.
Bu cihaz daha çok uygulama kullanmak için.
Box S modeli de 2 GB RAM'e sahip.
Aslında o da bu işlerde ne kadar iyi tartışılır, ben hiç kullanmadım.

Benden size tavsiye, dizüstü bilgisayarınız varsa HDMI ile bağlayıp kullanın.
En iyi Smart deneyimi budur.
Evet evde laptop var (olduğunu unutmuşum) dediğiniz gibi en mantıklısı + ekstra masraf yapmamış olacağım hemde her şeye hakim tam kontrolümde olacak.
Teşekkürler tavsiyeniz için.
Konumuz dışında ekstra bişey soracağım Airplay 2 Iphone artık son çıkan tv ler kablosuz telefondan ekran aktarımını kolay hızlı bişekilde destekliyor bunu deneyimleyen var mı ? nasıl ? kopma ya da telefonda web den açılan içerik dahil aktarılıyor mu herahngi problem var mı? nedir ne değildir ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Evet evde laptop var (olduğunu unutmuşum) dediğiniz gibi en mantıklısı + ekstra masraf yapmamış olacağım hemde her şeye hakim tam kontrolümde olacak.
Teşekkürler tavsiyeniz için.
Konumuz dışında ekstra bişey soracağım Airplay 2 Iphone artık son çıkan tv ler kablosuz telefondan ekran aktarımını kolay hızlı bişekilde destekliyor bunu deneyimleyen var mı ? nasıl ? kopma ya da telefonda web den açılan içerik dahil aktarılıyor mu herahngi problem var mı? nedir ne değildir ?
Apple kullanmadığım için bir fikrim yok maalesef.
YouTube'a bakın.

F Çevrimdışı

Furkan35

Yeni Üye
2 Eki 2022
1
24
Video silindi

video silinmiş tekrar yükleyebilir misin

U Çevrimdışı

UgurQA 

Aktif Üye
24 Eyl 2020
58
Video silindi

video silinmiş tekrar yükleyebilir misin
Videoyu YouTube kaldırmış galiba, videoyu da bulamadım telefon değiştirdim, ama tavsiyem uğraşmaya değmez, her defasında aynı işlemleri tek tek yapmak gerekiyor, VPN bağla, kablo sök, doğru anı yakala tekrar tak, wireless ile bağla, tv sıfırla vs olmadı yine dene. Oldu diyelim sonra ana menüye vs geldiğin anda her şeyin tekrar sıfırlanması, ben uğraşmayı bıraktım bir süre sonra laptop bağladım geçtim. Mi TV stick de berbat bir deneyim sunuyor ağlatır bir süre sonra. Box sürümü nasıldır bilmiyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Videoyu YouTube kaldırmış galiba, videoyu da bulamadım telefon değiştirdim, ama tavsiyem uğraşmaya değmez, her defasında aynı işlemleri tek tek yapmak gerekiyor, VPN bağla, kablo sök, doğru anı yakala tekrar tak, wireless ile bağla, tv sıfırla vs olmadı yine dene. Oldu diyelim sonra ana menüye vs geldiğin anda her şeyin tekrar sıfırlanması, ben uğraşmayı bıraktım bir süre sonra laptop bağladım geçtim. Mi TV stick de berbat bir deneyim sunuyor ağlatır bir süre sonra. Box sürümü nasıldır bilmiyorum
Tavsiye ederiz;

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt