LG 27gn600-B Monitörden çıt sesi geliyor

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba arkadaslar iyi gunler dilerim oncelikle vatandan 1-2 ay once aldigim LG monitorumden 4 gun once cit cit ses gelmeye basladi pc acildiginda cit cit sag alt taraftan ses geliyor mouse imlecini sallayinca oyun oynayinca ozellikle cok geliyor bu cit cit ses surekli cok kisik sesle ama bastirmak icin muzik aciyorum illa napmam lazim acaba ? Monitor panelinden anlayan arkadaslarimiz yardim eder mi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Standına oturduğuna emin misiniz?
LED aydınlatma ısıs nedeniyle kasa genleşiyor olabilir.
Genelde EDGE LED yani kenardan aydınlatma olur LCD monitörlerde.
Standın altına kaçan bir şey varsa o da yapıyor olabilir.

Direkt 220 girişi olan bir ürün olsa güç kablosunun yerine oturup oturmadığını kontrol edin derdim ama bu monitörün beslemesi dışarıda, o yüzden o ihtimal eleniyor.

Muhtemelen kasa genleşmesi.

Bir ihtimal HDMI kablosu ile bağlıyorsanız, kablonuzu değiştirip kontrol edin derim.
Kablo topraklamasında vs bir sıkıntı olabilir.
Son ihtimal ekran kartı sürücüsünü kontrol edin derim.
Görmediğim için sesi ne yapıyor doğrudan bir şey diyemiyorum.
Tüm ihtimalleri eleye eleye gitmeniz lazım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Standına oturduğuna emin misiniz?
LED aydınlatma ısıs nedeniyle kasa genleşiyor olabilir.
Genelde EDGE LED yani kenardan aydınlatma olur LCD monitörlerde.
Standın altına kaçan bir şey varsa o da yapıyor olabilir.

Direkt 220 girişi olan bir ürün olsa güç kablosunun yerine oturup oturmadığını kontrol edin derdim ama bu monitörün beslemesi dışarıda, o yüzden o ihtimal eleniyor.

Muhtemelen kasa genleşmesi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bir ihtimal HDMI kablosu ile bağlıyorsanız, kablonuzu değiştirip kontrol edin derim.
Kablo topraklamasında vs bir sıkıntı olabilir.
Son ihtimal ekran kartı sürücüsünü kontrol edin derim.
Görmediğim için sesi ne yapıyor doğrudan bir şey diyemiyorum.
Tüm ihtimalleri eleye eleye gitmeniz lazım.

Ömer Çolak Çevrimiçi

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
956
29
Benzer problem benim aryond a32 de de var ama bariz genleşme problemi olarak gösteriyor bendeki kendini. Klima serin hava üflediğinde falan ara sıra çıtlıyor. Sarsıntıda gelen bir ses mevcut değil.

Sesi her istediğiniz anda çıkarabiliyorsanız o bölgeyi elinizle sıkarak falan sesi kesmeyi yani kasa kaynaklı olduğunu teyit etmeyi deneyin. Ardından daha net çözüm önerileri gelecektir, burada tv/panel konusunda uzman çok fazla insan var.

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
hocam elımle kesmeyeı denedım asla kesılmıyor sanıkı monıtorun ıcınde bısey ses cıkarıtıyor yanı genlesme sesı degıl bu genlesme sesını cok ıyı bılıyorum hatta pc kapanaınca cıt cut yapıyor bu oyle degıl cit cit cit dıye aynı ses ve devamlı deli etti beni.... vatana gidip servise vermelımıyım sızce ???? ne dıyorsunuz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
hocam elımle kesmeyeı denedım asla kesılmıyor sanıkı monıtorun ıcınde bısey ses cıkarıtıyor yanı genlesme sesı degıl bu genlesme sesını cok ıyı bılıyorum hatta pc kapanaınca cıt cut yapıyor bu oyle degıl cit cit cit dıye aynı ses ve devamlı deli etti beni.... vatana gidip servise vermelımıyım sızce ???? ne dıyorsunuz
İçinizde kalmasın, verin.
Vermeden önce ürünü fotoğraflayın.
Çizilir vs, size kalmasın ihalesi.
Elinizle bastırmayı denemeyin fazla, paneli çatlatabilirsiniz.
Çerçevesiz panel olduğu için yapıştırmadır.
Siz elinizle bastırırken yanlardan basınç alabilir yani.

X Çevrimdışı

XYLON

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İçinizde kalmasın, verin.
Vermeden önce ürünü fotoğraflayın.
Çizilir vs, size kalmasın ihalesi.
Elinizle bastırmayı denemeyin fazla, paneli çatlatabilirsiniz.
Çerçevesiz panel olduğu için yapıştırmadır.
Siz elinizle bastırırken yanlardan basınç alabilir yani.
merhaba hocam fotograflarını cektım ıyce ekranın bu sekılde servıse verıcem yarın servıs sızce napar urunu tamır edıp yollar mı lg servısı nasıldır acaba ? ıyımıdır lg servısıne guvenebılırmıyım vatan getırın urunu dedı bana servıse yollayalım dedıler ama kutus falan yok ınsallah basına bısey gelmez... korkuyorumda...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
merhaba hocam fotograflarını cektım ıyce ekranın bu sekılde servıse verıcem yarın servıs sızce napar urunu tamır edıp yollar mı lg servısı nasıldır acaba ? ıyımıdır lg servısıne guvenebılırmıyım vatan getırın urunu dedı bana servıse yollayalım dedıler ama kutus falan yok ınsallah basına bısey gelmez... korkuyorumda...
Kutu yoksa kutulama sıkıntılı olmaz umarım.
LG monitörlere kim bakıyor bilmiyorum.
Garanti belgesinde servisin ismi yazar, oradan bakın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri