LG 24TL510S-PZ - Toshiba 24WL2A63DT Karşılaştırması

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
IMG_20210511_172333.jpg

24'' ve smart olan bu iki tvye de sahibim fiyatları şuan aynı almak isteyen kararsız kalanlar için bir fikir oluşturması amacıyla bu konuyu açıyorum. iki tvyi sadece birbirleri arasında değerlendiriyorum

ilk önce LG 24TL510S-PZ​

Ekran ve ses olarak çok başarılı
panel Ips türevi sağ ve sol açılardan renk kaybı az. Renkler çok canlı ve doygunluk keskinlik kaliteli bir panel karasal yayınlarda da çok başarılı zaten küçük Ekran düşük çözünürlük canlı ve keskin renkler süper ötesi hareketli sahnelerde hafif gölgelenme var ama küç9k ekran sorun teşkil etmiyor
ses 10 watt detaylı yüksek ve tok bir yapıda tatminkar
ürün smart lg webos 3.5 ile geliyor kullandığım sürede iki defa güncelleme aldı. netflix youtube gibi uygulamalardan dizi film izlemek çok başarılı
kumanda algılaması gayet başarılı fakat tepki süresi yavaş kaplumbağa hızında
ürünün beğenmediğim eksi yönleri adaptörlü bir ürün 2020 model bir tvde adaptör olması bence tararım hatası. kanal geçişleri toshibaya göre çok yavaş
ve yine menü geçişleri yavaş ve karmaşık, kullanıcı dostu değil. örneğin iki kanalın yerini değiştirmek istediğinizde akla karayı seçiyorsunuz çok uğraştıran zor bir yapısı var

Toshiba 24WL2A63DT​

Va panel üretici hkc. lg 24tl510s ye kıyasla ''soluk '' bir panele sahip ikisi arasında renk doygunluğu olarak geride sağ sol açılardan solma mevcut, gçhareketli sahnelerde çok az bir titreme var ama okadar önemli değil düşük çözünürlüklü küçük ekran karasal yayınlarda ve diğer içeriklerde nispeten başarılı
ses 5 watt son seste biraz daha sesini açabilseydim iyi olurdu dedim.
ekran ve ses olarak lg nin kesinlikle gerisinde
kendi başına başarılı.
ürün smart vestel wived, netflix youtube vs gayet kullanışlı lgden bir eksiği yok.
kumanda tepkisi bazen algılamada takılmalar olabiliyor kumandayı tam sensöre tutmak gerekiyor.
kanal geçişleri süper hızlı çok başarılı kullanıcı menüsü lgye göre daha hızlı sezgisel ve başarılı. yapmak istediğiniz herhangi bir ayarı çok kolay bulup yapabiliyorsunuz
ayrıca bluetooth mevcut. kendi bluetooth hoparlörümü toshibaya bağlayıp kablosuz ses almam çok güzel.

iki üründe başarılı
lg nin panel ses ve smart tarafı daha iyi
toshibanın kanal geçişi ve arayüzü daha iyi
sonuç
lg veya toshiba ikiside pişman etmez güzel tvler ikisi aynı fiyatken ben lgyi tavsiye ederim eğer toshiba lgden daha ucuza yakalanırsa toshibayı alın geçin derim

Son düzenleme:
lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
uzun süre bu iki tvyi de kullandıktan sonra,

kasa, malzeme kalitesi, ekran ve ses nispeten Lg de daha başarılı ama...
Lg nin kumada tasarımı, ergonomisi on yaşında çocuk eli için yapılmış. kumanda çok kullanışsız. kumandayı kullanırken yoruluyorsunuz.
Lg nin menü tasarım ve ayarları insanı sinir hastası eder.
mesela basit bir renk ayarını yapmak için menüden menüye ayardan ayara kırk takla atıyorsunuz. hele ki kanalların yerini değiştirmek, en az üç ay eğitim ve pratik gerektiriyor.
uygalamar kanal geçişleri ara yüz yavaş çok yavaş lg 24tl510s işletim sistemi yüzünden hantal bir tv bir de kumanda eklenince geri kalan artışlarının pek bir etkisi kalmıyor.

toshibada bu saydıklarımın hiç biri yok sadece sesinin lg kadar güçlü olmaması sesini biraz daha açmak istiyorsunuz ama ses nispeten yetersiz.
hızı menü vs bildiğimiz vestel toshiba versiyonu her gün kullanıyoruz ve bütün gün youtube açık sorunsuz 1250 liraya almıştım şimdi fiyatı 2350 lira Allah sonumuzu hayır eylesin

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt