Letgo Dolandırıcılığı

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Değerli Arkadaşlar Merhaba

Letgo üzerinden bir çok eşya alıp sattım fakat son zamanlarda sürekli dolandırıcılar ile karşılaşıyorum farklı şehirlerden ilan vererek mesaj yazdığınız anda whatsapp üzerinden iletişime geçin deyip numara atıyor daha önce başka kişiler tarafından satılmış gerçek ilan fotoları videoları falan kullanıyorlar yazdığınızda da elden almak istiyorum dediğinizde bin bir türlü yalan ile havale edin ben size kargolayım diyor btk ya siber suçlara falan bildiriyorum numaralarını ama dolandırılmadığım için haklarında işlem başlatılmıyor galiba herhangi bir geri dönüş yok şuan mesela bir ilan gördüm o nedenle bu konuyu açma ihtiyacı hissetttim belki birileri ararda görür dolandırılmak

40E50C08-4C9C-48C1-9040-5A1B95B3B834.png
581FEC2B-E794-4C10-B126-B2ED0A740327.png
2E1B35BE-4798-400B-9DB5-1D756B43E5D6.png

Mesela şuanda bu vatandaş letgo dan birilerini dolandırmaya çalışıyor

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
letgo yerinde yüz yüze alışveriş amaçlı kurulmuş sistemdir önce havale sonra kargo diyenlere önce malı gönder sonra mal elime ulaşınca havale diyorum hemen sana güvenip nasıl kargo çıkaralım diyorlar ben sana güvenip havale yapacaksam sende bana güveneceksin diyorum güvenmiyorsan get ilan aç sahibindende yada gittigidiyordan sat diyorum üçkağıtçı değilse komisyon farkını ekliyor get ilan açıyor üçkağıtçılar cevap yazmıyor... :kiskis

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
letgo yerinde yüz yüze alışveriş amaçlı kurulmuş sistemdir önce havale sonra kargo diyenlere önce malı gönder sonra mal elime ulaşınca havale diyorum hemen sana güvenip nasıl kargo çıkaralım diyorlar ben sana güvenip havale yapacaksam sende bana güveneceksin diyorum güvenmiyorsan get ilan aç sahibindende yada gittigidiyordan sat diyorum üçkağıtçı değilse komisyon farkını ekliyor get ilan açıyor üçkağıtçılar cevap yazmıyor... :kiskis
Satıcı konumunda olanlar özellikle dikkat etsin, Get ilanlar ile de dolandırıcılık yapılabiliyor... Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmemek adına yöntemi buraya yazmıyorum.

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Satıcı konumunda olanlar özellikle dikkat etsin, Get ilanlar ile de dolandırıcılık yapılabiliyor... Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmemek adına yöntemi buraya yazmıyorum.
Lisanslı ürünlerin lisansını kopyalıyorlar ürünü açıp orjinal parça söküp yan sanayi şeyler takıp geri göndermek vs vs... ben ticareti yüz yüze seviyorum olmazsada bir arkadaşım vasıtası ile almaya çalışıyorum arkadaşım falan yoksada almıyorum dolandırılmak büyük korkularımdan biri :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Lisanslı ürünlerin lisansını kopyalıyorlar ürünü açıp orjinal parça söküp yan sanayi şeyler takıp geri göndermek vs vs... ben ticareti yüz yüze seviyorum olmazsada bir arkadaşım vasıtası ile almaya çalışıyorum arkadaşım falan yoksada almıyorum dolandırılmak büyük korkularımdan biri :)

İkinci el elden alınır.
Sıfır ürün de güvenilir firma ve sitelerden.

GET ile yapılan yöntemi sıfır üründe bile yapan duymuştum. :hihi

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Letgo yüz yüze olur başkası sıkıntı.İstanbula çamaşır makinesi sattı arkadaş adamlar gelip aldı.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Letgonun N11 gitti gidiyor gibi aracı bir site ve uygulama olması dileklerimle uyarı ve bilgilendirme için teşekkür ederiz para havalesi işleri bayağı sıkıntılı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt