led tvler ledbar sorunları

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
Bilindiği üzere artık led tv sistemi günümüzün kaçınılmaz gerçeği ben şu yöne dikkat çekeyim bütün cihazlarda led arıza yapar çok uzun yıllar kullanılması olanaksız zaman çalışma saati vardır ortalama 2 veya 3 yıl bilemediniz 4 yıl mutlaka arıza verir burada cihazın tamiri önemli ledbarı kesinlikle tamir olmaz komple değişip orjinali vede cihaza en son yazılım atılması zorunludur teknik olayını fazla girmeyeceğim niye yazılım konunun önemi burada birçok cihaz örnek verirsem samsung bir modelinde kronik hatadır led bozulması kısa dönem için yazılımla led besleme voltajının ledler üzerinden çekilen akım nedeni ile aşağı yukarı 8*10 volt düşürülerek led çalışmasını yani ledin ömrünü biraz daha ileriye götürmüştür bu nedenden dolayı orninal led bar sistemi takım hainde değişmesi her ne olursa olsun en son güncel yazılımın atılması led bar geçişlerinin soketlerin iyi teması sağlanması invertör bölümünün gözle kontrolü yada besleme devresi üzerinde pcb nin kavrulması yada deforma olması gibi pratikteki çözümler panel işi risktir hassastır çok dikkatli yapılması özen gösterilmesi şarttır. Burada anlatmak istediğim yazılımın güncel yazılımın ne denli önemini dikkat çekmek istedim tv ye reststart yapıldığında dahi yazılım olsun mainbord olsun değişimlerinde servis menüsüne girip model serino doğruluğuna kontrol edilip her marka için değil tabiki ama lg phılıpıs marka cihazlarda amblaytın wifinin buna benzer sorunlar yapabildiğini önemle bilgi vermek istedim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Benim başıma çin malı tvde geldi,aslında tv lcd idi,kendim led döndürdüm ama 3-4 ay sonra barın birinde led yandı,tekrar led alıp taktım,yine yandı 3.cüde led + sına 100 ohm/5W taş direnç taktım,halen 2 yıldır kullanıyorum sorun yok şimdilik :) (köydeki 32'' tv)
Bu arada iyi bir amatör olduğumu belirteyim sevgili elektrotek09 ,sanırım sen eski ayrılık09 olmalısın(öyleydi sanırım,yanlış hatırlamıyorsam)

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
Benim başıma çin malı tvde geldi,aslında tv lcd idi,kendim led döndürdüm ama 3-4 ay sonra barın birinde led yandı,tekrar led alıp taktım,yine yandı 3.cüde led + sına 100 ohm/5W taş direnç taktım,halen 2 yıldır kullanıyorum sorun yok şimdilik :) (köydeki 32'' tv)
Bu arada iyi bir amatör olduğumu belirteyim sevgili elektrotek09 ,sanırım sen eski ayrılık09 olmalısın(öyleydi sanırım,yanlış hatırlamıyorsam)
evet üstadım doğrudur eski ayrılık 09

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Burada (köyde) ,geçmiş olsuna gelenlerden büyük ahmet abi (ahmet abi çok burada,genelde isimler ramazan ve ahmet :) ) bir tv varmış,tamire vermiş panel demişler,getireyim iyi olduğunda bakıver dedi, bugün tel ettim ,getirdi onun yanında tvyi on durumuna getirip lamba ile baktık panele,görüntüyü görünce şaşırdı,"hani panel bozuk demişlerdi bana" dedi,üstelik 1200 tl istemişler ,halbuki led veya led sürücü bozuk,tabii ben yapamam hemen dedim,olsun dursun sende, elin yattığında yaparsın dedi :) (hanımın da "bir gün tamircilerden dayak yiyeceksin"dediğini de yazayım)

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
Burada (köyde) ,geçmiş olsuna gelenlerden büyük ahmet abi (ahmet abi çok burada,genelde isimler ramazan ve ahmet :) ) bir tv varmış,tamire vermiş panel demişler,getireyim iyi olduğunda bakıver dedi, bugün tel ettim ,getirdi onun yanında tvyi on durumuna getirip lamba ile baktık panele,görüntüyü görünce şaşırdı,"hani panel bozuk demişlerdi bana" dedi,üstelik 1200 tl istemişler ,halbuki led veya led sürücü bozuk,tabii ben yapamam hemen dedim,olsun dursun sende, elin yattığında yaparsın dedi :) (hanımın da "bir gün tamircilerden dayak yiyeceksin"dediğini de yazayım)
yok efendim estafurullah her türlü yardıma elimden geldiğince sizin gibi değerli kişiye yapmak isterim tabiki izin verirseniz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt