Led TV Montajlarında Işık Sızmalarına Dikkat

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
TCL nin ışık sızma sorununu yayınlayınca bununla ilgili sorular gelmeye başladı.
Aklıma gelmişken forum ailesini bir kere daha uyarma gereği duydum zira bu aralar tv satın alım süreçleri oldukça yoğun.

Montaj esnasında ışık sızması konusuna dikkat edin lütfen.

Bunun için bir uygulama da yazdırdık biliyorsunuz. Android tabanlı bir telefona uygulamayı indirip, (Ücretsiz ve reklamsız) tv ile WİDİ üzerinden bağlantı kurup test edin mutlaka.

İlgili videoları aşağıya ekliyorum.

R Çevrimdışı

Rem1903 

Yeni Üye
20 Tem 2020
25
37
20201201_0227542b55f0d342a23e86.jpg

Adem hocam, bu ışık sızmasına örnek midir ? Yetkili servis onarıp gönderdi güya, yine aynı şekilde geldi yine alıp gittiler.
Serviste bile doğru düzgün yapılamıyor, çok ince işçilik gerekiyor sanırım.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Güzel açıklayıcı bir video olmuş hocam.Teşekkür ederiz . Peki düzeltme yöntemi nedir?Benim 47pf9090 d aldığımdan beridir var altlarda bu yüzden film izlemek istemiyorum çoğu zaman eşimle pc den izliyoruZ? Bir ara bantla çekme yöntemini gördüm uyguladım daha beter oldu?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Güzel açıklayıcı bir video olmuş hocam.Teşekkür ederiz . Peki düzeltme yöntemi nedir?Benim 47pf9090 d aldığımdan beridir var altlarda bu yüzden film izlemek istemiyorum çoğu zaman eşimle pc den izliyoruZ? Bir ara bantla çekme yöntemini gördüm uyguladım daha beter oldu?
Aaa, bir foto at bakayım mert :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt