Led tv bir gün evimizi yakar mı? Televizyon evi yaktı dermiyiz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Muhtemelen o çip başka yerden alınıp takılmış veya o çipe daha fazla akım gelmiş. :alala
Sahibinin verilmiş sadakası varmış. :bilmiyom

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Muhtemelen o çip başka yerden alınıp takılmış veya o çipe daha fazla akım gelmiş. :alala
Sahibinin verilmiş sadakası varmış. :bilmiyom
Kontrol ettim umut, enteresan şekilde yanan chip de değil.
Chipe giden enerji hattı ile ana gövde arasında (Metal) bir elektrik akışı olması neticesi korlaşma, sonrasında ise bu olay malum hammaddesi polyproplen olan reflektörü erime ve hatta sanki havadaki oksijenin de etkisi ile kısmen alev alarak yanma pozisyonuna kadar getirmiş.

Bu daha önce de gözlemlediğim bir konu, daha önce ALTUS marka tv de görmüştüm reflektörün alenen yanmasını.

Bunun üstünde durmak lazım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kontrol ettim umut, enteresan şekilde yanan chip de değil.
Chipe giden enerji hattı ile ana gövde arasında (Metal) bir elektrik akışı olması neticesi korlaşma, sonrasında ise bu olay malum hammaddesi polyproplen olan reflektörü erime ve hatta sanki havadaki oksijenin de etkisi ile kısmen alev alarak yanma pozisyonuna kadar getirmiş.

Bu daha önce de gözlemlediğim bir konu, daha önce ALTUS marka tv de görmüştüm reflektörün alenen yanmasını.

Bunun üstünde durmak lazım.

Tasarım aşamasında yeterince test edilmemiş durumlar var diyebilir miyiz peki?
Üreticiler artık dayanıklılık konusunda yarışmadıkları için, her konuda tam önlem almaya gayret göstermiyor olabilirler mi? :alala

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
adem ustam bi rtanede benden gelsin UE40F6270SS led barlara enerji veren kart ile led soketi ark yapmış ve alev çıkartmış müşteri tv yi az kalsın camdan aşağı atacakmıştı.bu samsunglarda kronik bence güç kartında bununla ilgili koruma yok sanırım. vestel lerde şimdiye kadar hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. vestel besleme kartları led driver devresi akım korumaları gerçekten bu konuda iyi.
samsung.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
adem ustam bi rtanede benden gelsin UE40F6270SS led barlara enerji veren kart ile led soketi ark yapmış ve alev çıkartmış müşteri tv yi az kalsın camdan aşağı atacakmıştı.bu samsunglarda kronik bence güç kartında bununla ilgili koruma yok sanırım. vestel lerde şimdiye kadar hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. vestel besleme kartları led driver devresi akım korumaları gerçekten bu konuda iyi.
samsung.jpg

Abi eleştirdiğimiz çok husus olsa da cidden vestelin bu konuda hakkını yiyemem. PWM controller sistemi iyi dizayn etmişler.

Bu paylaşımları yaymalı, insanlara daha geniş kitlelerle ulaştırmalıyız. Herkes evinde ne olduğunu bilmeli, riskler hakkında bilgisi olmalı.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Şaşırmış bir vaziyette hem videoyu hem de resimleri inceledim.Led barlar'ın by pass edilmesi durumu da çok ilginç gerçekten kim bilir neler yaşanıyor.
Televizyon üreten firmaların güvenlik adına demek ki eksiklikleri var demeden geçemeyeceğim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt