Led tavan armatürü ayarı nasıl yapılır?

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Bu led tavan armatürünün yanma süresi çok kısaydı (15 sn kadar) Takan elektrikçi gelmiş hallettim deyip gitmiş. Şimdi de çok uzun yanıyor (4-5 saat ). Elektrikçi ye de ulaşamıyorum. Öncekinde de güç bela gelmişti zaten. Süre ayarı nasıl yapılıyor bunlarda

IMG_20230806_141500.jpg
IMG_20230806_141453.jpg
IMG_20230806_140745.jpg
IMG_20230806_140731.jpg

Kabloların girdiği kısımdaki düğmeye basınca sönüp tekrar yanıyor. Bu butonların sadece kolay bağlantı için olduğunu düşünüyorum birkaç kez denedim birşey değişmedi. Anlayan biri varsa bi yardım lütfen.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Yani ayar led driver kısmından yapılıyor öyle mi? Trimpot nedir bilmiyorum bir araştırayım.kondansatör değişmek için lehim gerekiyor mu?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,638
Üretici firmayı aradım sensörlü değil aç kapa olarak üretildi bunlar ama elektrikçiniz başka bir sensöre bağlayıp sensörlüye çevirmiştir o yüzden sorun çıkarıyordur dedi.:bilmiyom
Bu gün resimlere dikkatlice baktım eklediğiniz resimdeki elektronik kart ledlerin besleme devresi sensör bölümü başka yerdedir. Eve girişte veya koridordadır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Üretici firmayı aradım sensörlü değil aç kapa olarak üretildi bunlar ama elektrikçiniz başka bir sensöre bağlayıp sensörlüye çevirmiştir o yüzden sorun çıkarıyordur dedi.:bilmiyom
Çünkü fotolardan öyle gördüğüm için sormuştum :) ,ancak gelen arkadaş neden besleme içinde parça değiştirdi hala anlamış değilim, belki de sensör ayarından ayarlamıştır ,kesin bilgim yok gerçi,yazmana göre cevap verdim.Bence hattı takip ederek(kabloları) hareket sensörünü bulabilirsin ,orada By_Trol By_Trol gösteriği fotodaki ayarlardan tekrar ayar yapabilirsin ,zaman yazan potu - (eksi) yöne çevirdiğinde yanma süresi kısalır tıpkı eski radyolarda sesi kısmak gibi. Bu lamba ne zaman yanıyor ve nereye takılı tam olarak,belki bir ip ucu olabilir sensörün bulunmasında :ok

Geri
Üst Alt