Led merceği düşmesi

S Çevrimdışı

smartpin

Yeni Üye
14 Kas 2020
21
44
İşte komple panel sökülecek aynı işlem bu işçilik ücreti riskli işlem.
Usta anlayışlı çıkar tamam der ama sökerken panel kırılsa zararını karşılamaz mesela.
aslinda olurda elim yatkin degil hergun soken bir insanla benim mudehale etmem bir olmaz o yuzden usta olsa iyidi

Selamlar.

Millet Mahallesinde bir tanıdığım var, isterseniz yarın sizin için kendisine sorabilirim.
çok memnun olurum, teşekkürler, musait vaktini ve fiyatini soylerlerse araca yükler götürür tamiri bekler alir dönerim

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Zahmet verdim, tesekkurler, iyi aksamlar
Rica ederim. Kendisine sordum fakat sanırım uğraşmak istemedi, ''Böyle idare etsinler, yakında ledleri bozulur, o zaman bütün ledleri değişir.'' gibi bir ifade kullandı. Sizin cihazda led değiştirmeye gerek yok, sadece düşen mercek yerine geri takılacak. Bu nedenle araştırmaya devam edin, ya da eliniz yatkınsa kendiniz yapın.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Rica ederim. Kendisine sordum fakat sanırım uğraşmak istemedi, ''Böyle idare etsinler, yakında ledleri bozulur, o zaman bütün ledleri değişir.'' gibi bir ifade kullandı. Sizin cihazda led değiştirmeye gerek yok, sadece düşen mercek yerine geri takılacak. Bu nedenle araştırmaya devam edin, ya da eliniz yatkınsa kendiniz yapın.
Tok bunlar demek ki :alala

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Yok Emmi 200 TL fazlası olmaz dedi arkadaş o paraya,Uğraşmak istemezler komple panel sökülecek bi mercek için anca tanıdık usta yada gönlü zengin usta yapar.
Yıldırım, 200-250 az para mı ,kapatsınlar o zaman dükkanı ,tavla oynasınlar.Sonra "abiii,kimse gelmiyor iş yok" derler sorunca.

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Kusura bakmazsanız bende bir bilgi paylaşmak isterim, aslında ustanın söylediğinde de biraz doğruluk payı var gibi. Isıdan dolayı eğer mercek düşmüşse, darbe v.s. yoksa, ledlerin ömürleri de zaten gelmemiş midir? Tabii ki öyle olsun istemeyiz ama mantık yürütünce öyle düşündüm.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Kusura bakmazsanız bende bir bilgi paylaşmak isterim, aslında ustanın söylediğinde de biraz doğruluk payı var gibi. Isıdan dolayı eğer mercek düşmüşse, darbe v.s. yoksa, ledlerin ömürleri de zaten gelmemiş midir? Tabii ki öyle olsun istemeyiz ama mantık yürütünce öyle düşündüm.
Benim arkadaşın led tv ilk çıkanlardan ,daha arıza vermedi.(ne para vermişti ona :) )

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
garantisi yok, tv 7-8 yasinda, ancak daha once hicbir mudehale edilmedi ve darbe almadı, neden bir anda dustu bende anlamadim:slap
7-8 yaşında aslında led bar değişim vakti gelmiş tekrar sorun çıkarmasın diye komple led bar takım olarak değişim yaptırın daha iyi olur.
3-5 hesabı yapmayın tekrar sorun çıkartacak
Tekrar panel sökülecek panel sökmek risklidir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Tok bunlar demek ki :alala
Valla ben de şaşırdım açıkçası, hem teknik bilgisi ve işçiliği hem de kendisi iyi bir insandır. Uğraşmak mı istemedi yoksa farklı bir sebebi mi vardı bilmiyorum.

Bazen, bazı işler küçük ama biraz zahmetli oluyor. Bunda da yapılacak işlem basit ama sök tak işi uğraştırıcı. Tıpkı işlemci macunu yenilemek gibi, işkence gibi geliyor bana 🙂 Hele kasa ve ana kart ufaksa, bir de kule tipi soğutucusu varsa yandın.

Geri
Üst Alt